اسم های لری

همانطور که در مطالب قبلی NameFarsi.com هم گفتیم اسم های ایرانی شامل نام های فارسی، اسم های ترکی، اسم های کردی، اسمهای بلوچی، اسم های مازنی، اسم های گیلکی، نام های ارمنی، نام های عبری (زبان عبری)، اسامی عربی و … است.

زبان لری، زبان مردم ساکن و مهاجر به غرب و جنوب ایران است. حداقل از نیمه جنوبی استان همدان، استان لرستان، استان خوزستان، جنوب استان ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، استان فارس، استان بوشهر و استان اصفهان به زبان لری صحبت می نمایند. این زبان در کنار فارسی به شاخه جنوبی زبان‌های ایرانی غربی تعلق دارند. اسامی زیبای لری نیز جزئی از زبان لری است. لذا در ادامه اسم های زیبای لری که شامل اسم های لرستانی، بختیاری، ایلامی، خوزستانی و … است را خواهید دید.

اسامی لری

اسم های لری

اسم لری دختر و پسر

بنا به درخواست دوستان و همراهان عزیز نام فارسی در این قسمت لیست کامل نام های لری دختر و پسر را که شامل زیباترین نامهای لری (لرستانی، بختیاری) به همراه معنی دقیق اسم هستند را قرار داده ایم که در ادامه می توانید مشاهده نمایید:

35 نظر برای اسم لری

 • در پاسخ به دوستانی که قبلتر نظر دادند
  قراربود اسم بگید یا بجنگید؟!

 • با عرض سلام و ادب

  لطفا قبل از تعصب داشتن بر روی لر یا بختیاری یا ترک و مرد … تعصب بر روی آدم بودن داشته باشیم..

  همه اقوام عزیز و قابل احترام هستن…

  نزاد پرست بودن و فقط اسم یک قوم را درایران مطرح کردن چیزی جز ازبین بردن اتحاد کشور و تفرقه اندازی بین مردمان یک وطن نخواهد داشت

  لطفا کمی منطقی تر برخورد کنیم
  باتشکر و ارادت

 • غورقوریانس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *