معنی اسم النا

اسم النا Elena

اسم النا

معنی اسم النا

ریشه اسم النا

النا یک اسم دخترانه با ریشه یونانی است که شکل تغییر یافته اسم هلن Helen (که اسم باستانی یونانی به حساب می آید) است. به دلیل کاربرد اسم النا در کشور ها و زبان های مختلف این اسم را نام دخترانه ایتالیایی، اسپانیایی، اسلاوی و رومانیایی نیز می دانند. به همین دلیل اسم النا یک نام بین المللی محسوب می شود.

النا

اسم النا

معنی النا

اسم النا در تمامی زبان ها نورانی و درخشان معنی شده است. همانطور که گفتیم النا برگرفته از اسم هلن است که به معنای نورانی است و در زبان لاتین زیباترین زن دنیا نیز معنی شده است.

شکل های دیگر نام النا در زبان های مختلف

اسم النا در زبان آلمانی Alena نوشته می شود، در زبان اسلوانیایی: Alenka، در زبان روسی :  و Jelena و Yelena Alina و Alyona، در زبان گرجستانی: Elene، در زبان انگلیسی: Helen، در زبان فرانسوی: Hélène، در زبان پرتغالی: Helena و Eliana، در زبان اسپانیایی و رومانیایی: Ileana، در زبان فنلاندی، مجارستانی و لاتویایی: Ilona، در زبان اکراینی: Olena.

 النا

103 نظر برای معنی اسم النا

 • به نظر بنده اسم النا برابر با لقب زیبای حضرت فاطمه یعنی زهرا می باشد چون زهرا هم به معنی درخشان و نورانی است.
  اسم زیبا و با معنایی است و یه اسمی است که اغلب کشورها می تونند از اون برای اسم دختر استفاده کنند. اگر از ریشه یونانی هلن بگیریم همین معنا رو میده اما اگر از ریشه عربی بگیریم به معنی الینا یعنی الی نا به معنی برای ما هست یعنی هدیه ای از طرف خدا.
  پس میشه هم النا گفت هم الینا.
  البته این نظر تحقیقات منه شاید درست نباشه.

  2

  3
 • سلام
  النا از ریشه یونان باستان الین بمعنی نور و آتش گرفته شده و النا بنوعی نام الهه نور و آتش یونان باستان میباشد و البته این نام همچون نام زیبای یوسف تقریبا در تمامی فرهنگ و ملل کاربرد دارد و در ایران هم بصورت هلن و النا نام گذاری میشود.
  البته نظر دوست دیگرمان را نیز تایید میکنم و معنی یونانی نام زهرا میباشد البته با کمی تغییر

  2

  0
 • النا واقعا اسم زیبایی است و من این اسم را برای دخترم انتخاب کردم

  2

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *