معنی اسم راحیل

معنی نام راحیل

معنی و ریشه دقیق اسم راحیل

همانطور که در قسمت اسم های دختر با ر در وبسایت نام فارسی و هم چنین اینستاگرام نام فارسی دیده اید، اسم راحیل یک اسم دخترانه با ریشه عبری است که معانی مختلفی برای آن آمده است. از آنجا که نام راحیل در قرآن هم آمده است این اسم از نظر خیلی از پدر مادر ها یک اسم مذهبی دخترانه به حساب می آید.

معنی اسم راحیل

راحیل

در ادامه توضیحات کامل درباره نام راحیل را خواهید خواند:

معنی راحیل

اسم راحیل یعنی چه؟

برای معنی نام راحیل همانطور که پیش از این در سایت NameFarsi.com گفته شد، چند تعبیر وجود دارد.

  • راحیل (عبری) معادل Rachael لاتین به معنی میش (گوسفند ماده) است.
  • برخی راحیل را عربی می دانند. که در ادامه توضیحات در این مورد را خواهید دید.
  • و …

اسم راحیل در ثبت احوال

در ثبت احوال اسم راحیل عبری ثبت شده است و به معنی ۱- در عبری گوسفند؛ ۲- نام همسر حضرت یعقوب (ع) و دختر لابان و مادر حضرت یوسف و بنیامین (به روایت تورات)

معنی اسم راحیل ارسالی از همراهان نام فارسی

راحیل نام یک فرشته مقرب خداوند است. راحیل عربی شدهٔ لغت عبری رَجِل به معنای بی گناه است و معنای عربی آن نیز: روی بر گرداننده از هر گونه پلیدی و بدی است.

راحیل اسم فاعل رحیل به معنای کوچ کننده و مسافر نیز هست و دیگر اینکه در زبان عبری راح =به معنی شادی و یا = بو و ایل = به معنی خدا هست و راحیل یعنی شادی یا بوی خدا که خالی از هر گونه گناه و پلیدی است.

اسم راحیل در قرآن

در قرآن حداقل در دو مورد در سوره یوسف آیات ۹۹ و ۱۰۰ به ایشان اشاره شده است.

“ثُمَّ أَمَرَ اللَّهُ تَبَارَکَ وَ تَعَالَی مَلَکاً مِنْ مَلَائِکَهِ الْجَنَّهِ یُقَالُ لَهُ رَاحِیلُ‏ وَ لَیْسَ فِی الْمَلَائِکَهِ أَبْلَغُ مِنْهُ فَخَطَبَ بِخُطْبَهٍ لَمْ یَخْطُبْ بِمِثْلِهَا أَهْلُ السَّمَاءِ وَ لَا أَهْلُ الْأَرْض”؛

معنی:

سپس خداوند تبارک و تعالی به فرشته‌ای از فرشتگان بهشت به نام “راحیل” که در بلاغت هیچ‌یک از ملائکه به پای او نمی‌‏رسند، دستور داد تا خطبه (عقد حضرت علی و فاطمه) را بخواند. او نیز خطبه‌‏ای خواند که اهل آسمان و زمین چنین خطبه‌‏ای نخوانده بودند.

ریشه اسم راحیل

بر اساس توضیحات فوق نام راحیل یک اسم دختر با ریشه عبری و عربی است.

تاریخچه اسم راحیل

راحیل همسر دوم و محبوب حضرت یعقوب و مادر حضرت یوسف و بنیامین، پیامبران بنی‌اسرائیل بود که در کتاب مقدس از او بارها یاد شده است. نام او در سفر پیدایش بخش نخستین تورات ذکر گشته‌است. راحیل، دختر لابان دایی حضرت یعقوب و خواهر کوچک تر لیا است.

اسم های ایرانی هماهنگ و شبیه با راحیل

اسم دختر شبیه راحیل:

اسم لیلا، نورا، رومینا، شایلین، رویا، النا و … اسم های دختر با ر را ببینید.

اسم پسر هماهنگ با اسم راحیل:

اسم آریا، آرمین، آروین، آرمان، رادین، رامین و … اسم های پسر با ر را ببینید.

 

سوالات همراهان نام فارسی درباره نام راحیل:

اسم راحیل به انگلیسی اسم راحله برای پروفایل اسم راحیل ب چ معناست راحیل اسم دختره یا پسر راحیل اسم دختر است یاپسر اسم راحیل یعنی چه اسم راحیل به چه معناست

3 نظر برای معنی اسم راحیل

  • با سلام. متاسفم برای اون مسئول بی سواد سازمان ثبت احوال که اسم پر از مفهوم و والای راحیل را اینگونه تعبیر کرده .در کتاب امالی شیخ صدوق مجلس ۸۳ نوشته در زمان ازدواج حضرت علی و فاطمه (س) فرشته ای به نام راحیل که در فصاحت و بلاغت بالاتر از همه فرشتگان بود خطبه عقد را خواند. راحیل فرشته ای از بهشت است

  • اسم های عربی زنانه اکثرا به معنی زباله و کیسه زباله مشکی هستند زنان اسلامی نیز به واسطه چادرشان و شباهت به کیسه زباله اینگونه نامیده می شوند و همانطور که حجت السلام و المسلمین آیت الله صادق شیرازی گفت زنان حیوان هستند برای استفاده مردان. این مزخرفات چیه که برایتان ارسال کرده اند و به قرآن ربط داده اند. متاسفم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *