معنی اسم رایان

اسم رایان

معنی و ریشه نام رایان

رایان

معنی نام رایان

ریشه اسم رایان

همانطور که در مطالب قبلی گفتیم، خیلی از اسم ها بین المللی هستند و در خیلی از کشور ها یا به همان شکل یا با تلفظ کمی متفاوت به کار برده می شوند (مثل مریم، سارا، مونا و …) و گاها نمی شود ریشه اصلی و اولیه آن نام را مشخص کرد. مثلا اسم مریم را اعراب اسم عربی می دانند و اروپاییان عبری. اسم رایان هم همانند این نام ها یک اسم بین المللی است و دقیق نمی توان گفت که ربشه اصلی و اولیه آن از کجاست.

معنی رایان

در ویکی پدیا فارسی که مرجع به نسبت معتبرتری است اسم رایان را همانند آنچه در سایت نام فارسی آمده است رایان نامی پارسی به معنی اندیشمند، فکر کننده و فکور، “مرکب از راه (فکر و اندیشه) + پسوند فاعلی” می داند. از طرفی اسم Rian یا Ryan با ریشه ایرلندی، بسیار پرکاربرد در انگلستان و ایرلند بوده و به معنی شاه کوچک می باشد. در منابع فارسی دیگر اسم رایان، راهنما نیز معنا شده است.

151 نظر برای معنی اسم رایان

 • اینطور که گفته شد، رایان یک اسم ایرانی و بین المللیه و در هر دو طرف معنی خوبی داره.
  همچنین اسمیه که حتما یه عده باهاش شوخی می کنند. اگه تحمل شوخی های احتمالی رو ندارید، قیدشو بزنید، اسم زیبا و خوش معنی کم نداریم. در ضمن، شاید هیچ اسمی از شوخی درامان نباشه، اسامی مثل لهراسب، طهماسب، هوشنگ،گودرز، غضنفر، قنبر و … که کم اسمی نبوده و نیستند.

  8

  19
 • ویکیدپدیا فارسی مرجع معتبره؟؟؟؟؟ یعنی شما به عنوان یک منبعی که باید اعتبار و اعتماد داشته باشه از ویکیدپدیا برای دلیل و برهان استفاده میکنید؟ ای دریغا

  4

  0
  • عرض شد مرجع به نسبت معتبر تر
   اگر مرجع معتبر تری دارید بفرمایید حتما استقبال می کنیم
   از دوستان دیگر هم اگر کسی مرجع و منبع موثقی درباره نام رایان می شناسد معرفی کنند.

   1

   1
 • منم پسرم ۲۷ فروردین میشه یک سال.اسمش رایان خیلیم بنظرم مناسب و معنی خوب و زیبایی داره.البته من دوست داشتم بزارم چون شبیه اسم خودم بود.بعدی حتما میزارم انوشیروان

  2

  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *