معنی اسم سارا

سارا

اسم سارا Sarah

معنی اسم سارا

سارا نامی برگرفته از زبان عبری می‌باشد و همانطور که در لیست اسم دختر با س دیدید ریشه اسم سارا عبری است. اسم سارا به معنی شاهزاده خانم و زن بلندمرتبه می باشد. در کتاب‌های مقدس مختلف و قرآن، سارا همسر ابراهیم و مادر اسحاق معرفی شده‎است که البته به صورت معرب یعنی “ساره”.

سارا نامی پرکاربرد در کل دنیاست، اروپا، آمریکای شمالی، آسیا و بخصوص خاورمیانه. اسم سارا بین مسلمانان، یهودیان و مسیحیان یک نام محبوب است و این امر محبوبیت زیاد این اسم در اکثر کشورها را نشان می دهد. شکل لاتین اسم سارا به صورت Sara و Sarah می باشد. اسم سارا در سال های 1978 تا 2002 جز 10 اسم محبوب دنیا و در سال 2010 جز 30 اسم محبوب در نامگذاری بوده است.

معنی اسم سارا به فارسی

فارسی زبانان معنی نام سارا را خالص، پاک، عالی و راستگو معنی کرده اند؛ هم چنین معنای سارا در سنسکریت به معنی گوهر، هستی و وجود معنی شده است.

421 نظر برای معنی اسم سارا

 • کامنتارو خوندم کلی خندیدم والبته که تاسف هم خوردم ،منم اسمم ساراست و کاملا هم راضیم ازش اما اینکه افتخار کنیم بهش و باهاش پز بدیم وااااقعا مسخرس ..سعی کنید به چیزایی که به دست میارید افتخار کنیدنه چیزی که توش هیییچ نقشی نداشتید

  25

  8
  • سارا خانم البته که باید باعث افتخارت باشه. این سلیقه عالی پدر و مادرتون و نشون میده. و الا چه بسیار اسم های بی معنی و حتی زشت که باعث خجالت. شما سارا یی باشید که علاوه بر نام نیک افتخارات جانبی بسیار هم بدست میاره.
   ب شخصه بسیار مسرور هستم که نام سارا با دقت و دور اندیشی برای من انتخاب شده و در حال حاضر نام و نام خانوادگی من تکمیل کننده زندگی پر باریه که دارم پس خیلی بهش افتخار میکنم

   24

   2
 • سلامـ ^^
  اسمـ منمـ ساراستـ :)
  برایـ تحقیقـ عربیـ هشتمـ اومدمـ اینـ سایتت کهـ ببینمـ ریشهـ و معنیـ اسممـ چیهـ **
  خوشحالمـ از اسممـ =)
  همهـ پسرا همـ اکثرا عاشقـ اسمـ سارا میشنـ ★

  19

  0
 • من توی شبکه های اجتماعی سارا پرنسس شب هستم ولی نمی دونستم اسمم یعنی پرنسس

  16

  1
 • عالی بود خیلی ممنون

  2

  0
 • منم سارا ست. خیلی خیلی اسم شیک و باوقار و زیباییه والبته انگار اسممون یجورایی هم با شیطنت قاطی شده. من اگه اسم خودم سارا نبود، حتما اسم دخترم رو سارا میذاشتم. به نظرم همه ی سارا ها خیلی دخترایه خوبی هستن.

  4

  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *