معنی اسم ژوانا

معنی نام ژوانا

معنی و ریشه دقیق اسم ژوانا

دوستان و همراهان نام فارسی درخواست معنی اسم ژوانا را داشتند، ژوانا یا جوآنا نامی غیر ایرانی است. اسم که خیلی شبیه اسم ژوان با ریشه کردی است. ژوان همانطور که گفته شد یک اسم دختر کردی است و ارتباط معنایی با اسم ژوانا که یک نام غیر ایرانی ندارد.

معنی اسم ژوانا

ژوانا Juana

در ادامه توضیحات تکمیلی درباره اسم ژوانا را خواهید خواند.

معنی ژوانا

اسم ژوانا یعنی چه؟

اسم ژوانا Juana به معنی هدیه از سوی خداست. اسمی که خیلی شبیه اسم وانیا در زبان اوستایی / فارسی که یک اسم ایرانی زیباست، دارد.

ریشه اسم ژوانا

همانطور که گفته شد نام ژوانا یک اسم خارجی دخترانه است؛ ریشه این اسم عبری است. این اسم در کشورهای مختلف دنیا مثل اسپانیا، امریکا، لهستان و … به صورت های Joanna Ioanna Jone برای نامگذاری دختران استفاده می شود.

اسم های ایرانی هماهنگ و شبیه با ژوانا

اسم دختر شبیه ژوانا:

اسم مینا، ژاله، ژیلا، ژینا، مونا، جانان، ملینا، مانا و … اسم دختر با ژ را ببینید.

اسم پسر هماهنگ با اسم ژوانا:

نریمان، شایان، رایان، سامان، آران، نیما و … اسم های پسر با ژ را ببینید.

سوالات همراهان NameFarsi.com درباره اسم ژوانا:

اسم دختر ژوانا اسم سونیا اسم سونیا به چه معناست اسم سونیا عکس اسم سونیا یعنی چی اسم کیانا معنای اسم سونیا معنی اسم ژوانا معنی اسم سونیا معنی اسم ژوانا

4 نظر برای معنی اسم ژوانا

 • اسم ژوانا در زبان کوردی اسم دخترانه س و توی سامانه ثبت احوال هم که برین شناسنامه بگیرین نوشته شده است.
  اسم دختر خودم من ژواناس و کرد هستیم.
  ژوانا از ریشه ژوان به معنی زیبا و دلربا به همراه پسوند “ا” اسم ساز هست.

  3

  0
  • بله دقیقا ژوانا یه اسم کاملا ایرانی باریشه کردی می باشد به معنی میعادگاه عشق ،قرار عاشقانه

   0

   0
 • ژوانا یه اسم کاملا ایرانی با ریشه کردی به معنی میعادگاه عشق می باشد

  0

  0
 • ھمونطور کە دوستان اشارە کردند ژوانا یک نام دخترانەی کوردی ھستش و از کلمە #ژوان گرفتە شدە است در توضیح معنی و مفھوم این کلمە باید بە معنی کلمە #ژوانگە و #جێژوان اشارە کنم این دو کلمە معنی میعادگاە را دارند بە این صورت کە در یک داستان یا رابطەی عشقی بین دو عاشق پیمان یا قرار ملاقاتی کە برای دیدن ھمدیگرمیبندند این عھد یا پیمان در زبان کوردی #ژوان نام دارد و مکانی کە در این پیمان یا عھد برای ملاقات از جانب طرفین مشخص می شود را #ژوانگە یا #جێژوان می گویند
  کلمەی جێژوان از دو بخش تشکیل شدە است
  جێ +ژوان
  جێ: جا -مکان
  ژوان: عھد- پیمان (باید این نکتە را ھم متذکر شوم کە #ژوان بستن در زبان کوردی صرفا در رابطەھای کە مملو از عشق و دلداگی ھست کاربرد دارد و برای قرار ملاقاتھای دیگر کاربردی ندارد)
  شایان ذکر است کە کلمەھای #ژوان -#جێژوان-#ژوانگە در ادبیات شعری زبان کوردی بسیار پر کاربرد می باشد و در اشعاری کە مضمون عاشقانە دارند بە کار بردە می شوندھمینطور کلمەی #ژوانا نیز نامی پر کاربرد در زبان کوردیست و امروز بسیاری از دختران کورد این نام را دارند در پایان با تاکید میتوان این نام را یک نام اصیل کوردی و البتە ایرانی دانست.

  0

  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *