Lori name

اسم لری

اسم های لری

لیست کامل اسامی لری

همانطور که در مطالب قبلی NameFarsi.com هم گفتیم اسم های ایرانی شامل نام های فارسی، اسم های ترکی، اسم های کردی، اسمهای بلوچی، اسم های مازنی، اسم های گیلکی، نام های ارمنی، نام های عبری (زبان عبری)، اسامی عربی و … است.

اسم گروه لری اسم لری بختیاری دختر و پسر اسم لری اصیل. اسم لکی برای مغازه اسم هنری لری.

زبان لری، زبان مردم ساکن و مهاجر به غرب و جنوب ایران است. حداقل از نیمه جنوبی استان همدان، استان لرستان، استان خوزستان، جنوب استان ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، استان فارس، استان بوشهر و استان اصفهان به زبان لری صحبت می نمایند. این زبان در کنار فارسی به شاخه جنوبی زبان‌های ایرانی غربی تعلق دارند. اسامی زیبای لری نیز جزئی از زبان لری است. لذا در ادامه اسم های زیبای لری که شامل اسم های لرستانی، بختیاری، ایلامی، خوزستانی و … است را خواهید دید.

اسامی لری
اسم های لری

اسم لری دختر و پسر

بنا به درخواست دوستان و همراهان عزیز نام فارسی در این قسمت لیست کامل نام های لری دختر و پسر را که شامل زیباترین اسامی لری (لرستانی، بختیاری) به همراه معنی دقیق اسم هستند را قرار داده ایم که در ادامه می توانید مشاهده فرمایید:

Names

اسم لری دختر

اسم لری پسر

⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️

اگر سوال یا پیشنهادی درباره اسم های لری دارید، یا هر دیدگاهی دارید، در قسمت نظرات بنویسید.

اسم لری
اسامی لری

299 نظر برای “اسم لری”

  1. گلنار
   به معنی: شکوفه و گل انار است که در سرخی رنگ بی نظیر است.

   10
   4
   1. اسم گلنار از بس خاطره دارم کمرم شکسته چشامم کور شدن به خدا

    6
    3
   2. گلنار اسم صابون سبز رنگی هست که برای خودشکوفایی و خودکفایی استعمال شده است

    6
    3
   1. لرها انسان های خوب، ساده، احساسی و با ذات خوبی هستند اما باید مواظب باشند گول نخورند و جوگیر نشوند تا خدایی نکرده به خود یا به دیگران صدمه بزنند.

    20
    28
   2. بله لرهای منطقه بختیاری و کهگلویه و بویراحمد به فرزند خود رود نیز میگویند واژه رود به معنی فرزند در خوزستان فارس و بوشهر نیز بین بسیاری طوایف لر رواج دارد

    17
    1
   3. یعنی عزیز یعنی فرزند روله هم گفته می‌شود که در بین لرها و کردها یه معنی دارد

    7
    1
   4. اصیلش میشه روی به لری روی جونیم. معنیش میشه بچه جونم

    1
    0
   1. موآت لر نیست؟ بوآت که لر باشه لهجه که هیچ زبان لری داره که خیلی قشنگه.

    2
    0
  1. ممنون از اسم های زیبای لری. دم ادمین این سایت گرم خدایی عشق کردم.

   9
   3
   1. اسم شما بیشتر به ح ر ا م ز ا د ه میخوره با توجه به گ و ه ی که خوردی و نظری که در مورد لرها دادی

    15
    2
   1. تیامین چیه اخه ؟؟ یعنی اسم بچه ویتامین B1 باشه؟؟!!

    3
    2
  2. اسم های لری و غیره زیبا مثل امیرتیام – ارمیا – آرتین – متین – تیامهر – سورنا – امیرطاها – محمدطاها – طاهر – محمدکیا – امیرکیا قشنگه؟ کدوم نام بیشتر؟

   10
   1
  1. دوست عزیز این نوع تعریف کردن از لرها توهین زیرکانه است که لرها ساده هستند حواسشون باشه جوگیر نشن به کسی صدمه بزنند؟ اول بدون که لرها ساده نیستن انسانیت دارند بستگی مثل من اگه ساده بودم از شما به خاطر این نوع نگاه تشکر میکرم حالا اگه دوست داری آدرس بده تا بیام یک خواهرزاده و یا برادر ساده درست کنم برات

   28
   5
   1. بنازمت، دورد بر شرفت خان
    اسم های لری عالی

    5
    0
 1. سلام گل نبات اسم دخترانه بسیار زیبایی است لطفا این نام زیبا را که در استان لرستان رواج دارد هم به لیست نامها اضافه کنید . گل نبات نام مادربزرگم است .

  5
  0
   1. ملیجک در سریال های به ظاهر طنز مهران مدیری که عوام فریب (سوپاپ اطمینان) هست به عنوان نام دلقک جا افتاده هست همانطور که اسم های کیوان و … در سریال های کثیف این شخص تخریب کامل شدند همانند فرهنگ ما. کلا مهران مدیری (عضو ارشد صدا و سیمای فاسد) ید طویلی در تخریب فرهنگی داشته و دارد و صد سال دیگر مردم خواهند فهمید

    4
    1
 2. اسم های لری بختیاری، مرکام، تیام، برگام یا برکام، بیلر، خینسا، مانسا، اردلا، مرزنگ، شاپسند، ماپسند، بختیار، مادر: دا پدر: بوو

  0
  0

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.