مشاوره انتخاب اسم

اسمهای جدید

مشاوره نام خانوادگی

انتخاب نام فامیلی

مشاوره برای انتخاب نام خانوادگی جدید

به دنبال نام خانوادگی زیبا و شایسته هستید؟

از نام خانوادگی فعلی خود راضی نیستید؟

نام فامیلی که در خور و سزاوار جایگاه شما باشد؟

در این سالها که در خدمت پارسی زبانان گرامی سراسر دنیا بودیم بارها خیلی از دوستان به دنبال تغییر نام خانوادگی خود بوده اند. ایشان درصدد انتخاب نام فامیلی جدید زیبا بودند. برای این امر به مشاور اسم ما پیام دادند. خدا رو شکر با راهنمایی ایشان توانستند نام خانوادگی مناسب و شایسته برگزینند. متاسفانه درگذشته خیلی ها به دلیل کم سوادی، کمکاری کارمند اداره ثبت در سال های دور، اشتباهات تایپی و … برخی اسم ها و نام های خانوادگی نامناسب ثبت می شدند. امروزه با بررسی ما ثبت احوال روند بهتری دارد و حداقل در زمینه انتخاب اسم دقت لازم را می نماید. تا در انتخاب نام به خصوص نام فرزند اشتباهی صورت نگیرد. یا نامی که معنا و مفهوم منفی و زشت داشته باشد ثبت نمی شود.

last name list

لیست نام خانوادگی

Family name counseling

مشاور اسم نام فارسی با بیش از ده سال سابقه  فعالیت، با در نظر گرفتن موارد زیر نام خانوادگی های مناسب و در خور شان ایشان پیشنهاد می کند: مواردی از قبیل:

زیبایی نام خانوادگی

بدون شک نام خانوادگی زیبا، نامی است که دربردارنده مفهوم مثبت، معنای زیبا باشد. خیلی از دوستان که به دنبال نام خانوادگی جدید برای خود هستند. به ما پیام می دهند و می فرمایند نام خانوادگی شیک و به اصطلاح باکلاس می خواهند. که البته کاملا متوجه منظور آن ها هستیم. نام خانوادگی می خواهند که مفهوم زیبا داشته و امروزی باشد.

تناسب با نام کوچک

خیلی از افراد به دنبال نام خانوادگی ای هستند که متناسب با اسم کوچکشان باشد. این هماهنگی و تناسب سبب می شود اسم بهتر در زبان بچرخد و بهتر در ذهن بماند. (مطلبی که در انتخاب اسم فرزند نیز می توان به آن توجه کرد.)

این مورد درباره افرادی که به دنبال شهرت، نام خانوادگی متناسب با نام کوچک خود هستند بیشتر کاربرد دارد. تا نام خانوادگی از نظر حروف، وزن و آوا با نام هماهنگ باشد.

تشابه با نام خانوادگی قبلی از نظر حروف

خیلی از واژگان منفی با تغییر یک یا دو حرف تبدیل به واژگان مثبت می شوند. به همین ترتیب می توان بسیاری از اسم های فامیل با معنای نامناسب را با تغییر یک حرف به مفهومی مثبت تبدیل کرد. این مورد درباره افرادی که سال ها شناخته شده با یک نام خانوادگی هستند بیشتر پیشنهاد می شود (البته در صورت تمایل خود فرد). به احتمال زیاد ثبت احوال هم در این مورد راحت تر با نام انتخاب موافقت نماید.

مشاوره و نام خانوادگی پیشنهادی

برای دریافت مشاوره برای نام خانوادگی در اینستاگرام نام فارسی به ما پیام دهید. یا در تلگرام به مشاوره ما آقای نیکزاد NeekZaad@ تماس بگیرید. یا در قسمت تماس با ما در وبسایت به ما پیام دهید.

Family name counseling

مشاوره نام خانوادگی

شاد باشید و خوشنام ❤️ نام فارسی دات کام.

نام نیکو

برای فرزند خود نام نیک انتخاب کنید

پندار نیک گفتار نیک کردار نیک و نام نیک

از گذشته در ایران باستان شعار زیبای پندار نیک، گفتار نیک و کردار نیک بوده و هست. به اعتقاد و دین زردشتیان. شعاری که دقیقا نمی دانیم تا چه اندازه به آن عمل کردیم و می کنیم. شعاری که از تفکر خوب آغاز می شود. گفتار خوب و نیکو و سپس رفتار نیک را می سازد. زمانی که تفکر شما سالم و نیک باشد بدون شک گفتار و کردار نیز نیک خواهد شد. این روزها نیز خیلی از ایرانیان در پی بازگشت به اعتقادات گذشته و یافتن نکات مثبت در نیاکان خود هستند. خیلی ها نیز به دنبال نام های باستانی ایرانی، اسم های اوستایی هستند. دوستانی نام فارسی نیز گهگاه در نظرات خود اشاره کردند که:

برای فرزند خود نام نیکو انتخاب کنید.

name niko

نام نیکو

حال نام نیک چه نامی است؟ Good name

نام نیک یا نام نیکو Name Niko یعنی نام خوب و زیبا. اسمی با معنی زیبا و یادآور نیکی در ذهن. اسمی که معنی خوبی دارد. دارای مفهوم مثبت است و نه منفی. یادآور شخصیت محبوب در ذهن است. (اسم شخصیت های تاریخی این ویژگی را دارد.) نام نیکو علاوه بر دادن دید مثبت به دیگران نسبت به فرد، روی شخصیت خود فرد از کودکی تاثیر می گذارد. در واقع زیباترین نام های ایرانی دختر و پسر خصوصیات نام نیکو را دارند. کودک زمانی که معنی اسم خود را بداند، ناخودآگاه با آن معنی یا شخصیت بزرگ تاریخی حس نزدیکی می کند. سعی می کند گفتار و کردارش هم متناسب با آن شخصیت یا معنی، نیک باشد. راهنمای انتخاب اسم را بخوانید.

احادیث درباره انتخاب اسم

بزرگان دین اسلام نیز در مورد انتخاب اسم و در واقع انتخاب نام نیکو سخت گفته اند. یکی از حقوق فرزند بر پدر و در واقع نخستین احسان و نیکی پدر نسبت به کودک، انتخاب نام نیکو و مناسب برای اوست.

امام رضا چنین گفته است: “نخستین امری که پدر به وسیله آن به فرزندش احسان و نیکی می نماید، آن است که نام نیکو و زیبایی برای او انتخاب کند. پس البته باید هر یک از شما نام فرزندش را نیکو قرار دهد.” (البته خود “نیکو” یک اسم دختر به معنی خوب است!)

گویند پیامبر اسلام نیز این چنین فرموده است: “اولین عطا و بخشش هر یک از شما به فرزند خود، نام خوبی است که برای او انتخاب می کنید.”

امام علی نیز گفته است: “فرزندان خود را قبل از اینکه به دنیا بیایند نامگذاری کنید، و اگر نمی دانید که مولود، پسر است یا دختر، او را به اسمی نامگذاری کنید که هم برای پسر مناسب است و هم برای دختر اگر بچه به صورت سقط از مادر جدا شود، روز قیامت به پدر خود می گوید: ((چرا برای من نامی را انتخاب نکردی))، و پیامبر خدا برای فرزندش نام محسن را قبل از تولد، انتخاب کرد.”

امام صادق نقل کرده است که رسول خدا می فرمود: “[فرزندانتان را] نیکو نامگذاری کنید. به راستی که شما در روز قیامت با آن نام، خوانده می شوید.”

name nikoo

نام نیکو برای فرزند

تمام این ها را گفتیم، اما چه بسیارند که اسم زیبا و نیکویی دارند و متاسفانه از آنان به بدی یاد می شود. چون گفتار و کردار نیک نداشته اند. پس در واقع نیک نام یا نکونام نبوده اند. سعی کنیم از خودمان در این دنیا نام نیک بماند و نیکو نام باشیم. به قول مشاور اسم نام فارسی شاد باشید و خوشنام.

خصوصیات متولدین ماه های سال

خصوصیت های متولد ماههای سال

شناخت خصوصیات افراد همواره برای خیلی ها جذاب بوده است. برخی خصوصیت های انسان ها گویی با ماه تولد ایشان تناسب بسیاری دارد. مثلا همگی متولدین ماه تیر خصوصیاتی دارند که در دیگر ماه ها خیلی کمتر به چشم می خورد. یا اصلا به چشم نمی خورد. بعضی معتقدند این امر به دلیل ویژگی های فصلی (آب و هوایی) زمان تولد فرد است. برخی دیگر به طالع بینی ماه ها معتقدند و به علم ستارگان و حتی ماورا باور دارند. بد نیست معنی اسم ماه های سال و ماه تولد خود را نیز بدانید. در هر صورت در ادامه خصوصیاتی که در مورد متولدین ماه های مختلف سال وجود دارد را قرار داده ایم. ابتدا خصوصیات شخصیتی و ویژگی های روحی دختران و زنان متولد ماه های سال و سپس خصوصیات پسران و مردان متولد ماههای مختلف سال.

characteristics of born months

خصوصیات متولدین ماه

Characteristics of born months of the year

برای مثال کسانی که به دنبال خصوصیات زن متولد مرداد هستند. یا خصوصیات مرد متولد آذر یا خصوصیات مرد متولد اردیبهشت را میخواهند بدانند. روی قسمت مورد نظر خود کلیک نمایند.

خصوصیات کامل متولدین ماه ها

خصوصیات زنان و دختران متولد ماه های سال

می توانید روی هر تیتر کلیک نمایید و ویژگی های متولدین آن ماه را بینید.

خصوصیات زن متولد فروردین

شخصیت و خصوصیت های دختر فروردینی و زنان متولد ماه فروردین.

خصوصیات زن متولد اردیبهشت

شخصیت و خصوصیت های دختر اردیبهشتی و زنان متولد ماه اردی بهشت. خصوصیات زن برج ثور.

خصوصیات زن متولد خرداد

شخصیت و خصوصیت های دختر خردادی و زنان متولد ماه خرداد.

خصوصیات زن متولد تیر

شخصیت و خصوصیت های دختر تیر و زنان متولد ماه تیر. خصوصیات زن تیر ماهی چیست؟

خصوصیات زن متولد مرداد

شخصیت و خصوصیت های دختر مردادی و زنان متولد ماه مرداد. خصوصیات زن برج اسد.

خصوصیات زن متولد شهریور

شخصیت و خصوصیت های دختر شهریوری و زنان متولد ماه شهریور.

خصوصیات زن متولد مهر

شخصیت و خصوصیت های دختر مهرماه و زنان متولد ماه مهر.

خصوصیات زن متولد آبان

شخصیت و خصوصیت های دختر آبانی و زنان متولد ماه آبان.

خصوصیات زن متولد آذر

شخصیت و خصوصیت های دختر آذری و زنان متولد ماه آذر.

خصوصیات زن متولد دی

شخصیت و خصوصیت های دختر دیماه و زنان متولد ماه دی. خصوصیات زن دی ماهی.

خصوصیات زن متولد بهمن

شخصیت و خصوصیت های دختر بهمنی و زنان متولد بهمن ماه.

خصوصیات زن متولد اسفند

شخصیت و خصوصیت های دختر اسفندی و زنان متولد ماه اسفند.

خصوصیات مردان و پسران متولد ماه های سال

خصوصیات مرد متولد فروردین

شخصیت و خصوصیت های پسر فروردینی و مردان متولد ماه فروردین.

خصوصیات مرد متولد اردیبهشت

شخصیت و خصوصیت های پسر اردیبهشتی و مردان متولد ماه اردی بهشت. خصوصیات مرد برج ثور. خصوصیات مردان اردیبهشتی.

خصوصیات مرد متولد خرداد

شخصیت و خصوصیت های پسر خردادی و مردان متولد ماه خرداد.

خصوصیات مرد متولد تیر

شخصیت و خصوصیت های پسر تیر و مردان متولد ماه تیر. خصوصیات مرد تیر ماهی چیست؟

خصوصیات مرد متولد مرداد

شخصیت و خصوصیت های پسر مردادی و مردان متولد ماه مرداد. خصوصیات مرد برج اسد. خصوصیات مرد مرداد.

خصوصیات مرد متولد شهریور

شخصیت و خصوصیت های پسر شهریوری و مردان متولد ماه شهریور.

خصوصیات مردان پاییزی:

خصوصیات مرد متولد مهر

شخصیت و خصوصیت های پسر مهرماه و مردان متولد ماه مهر.

خصوصیات مرد متولد آبان

شخصیت و خصوصیت های پسر آبانی و مردان متولد ماه آبان. خصوصیات مرد آبانی.

خصوصیات مرد متولد آذر

شخصیت و خصوصیت های پسر آذری و مردان متولد ماه آذر. آذر اسم دختر هم هست. خصوصیات مرد آذر ماهی.

خصوصیات مرد متولد دی

شخصیت و خصوصیت های پسر دیماه و مردان متولد ماه دی. خصوصیات مرد دی ماهی.

خصوصیات مرد متولد بهمن

شخصیت و خصوصیت های پسر بهمنی و مردان متولد بهمن ماه.

خصوصیات مرد متولد اسفند

شخصیت و خصوصیت های پسر اسفندی و مردان متولد ماه اسفند.

ماه تولد و ازدواج

خیلی ها معتقدند جور بودن آدم ها با هم نیز ارتباط بسیار با ماه تولدشان دارد. چرا که تفاهم زمانی است که خصوصیات دو فرد با هم بخواند. نظر شما چیست؟

Marriage and Birth Month

ازدواج و ماه تولد

در توضیحات هر ماه (که در بالا می توانید روی هر ماه کلیک کنید)، درباره ماه های مناسب برای ازدواج نیز مطالبی نوشته شده است. که بدون شک دانستن آن برای شما جالب خواهد بود.

مفهوم برج فلکی و ارتباطش با ماه های سال

بروج فلکی (برج‌های دوازده‌گانه)، از نظر نجومی تقسیمات دوازده‌گانه منطقهالبروج که هر قسمت یک برج فلکی نامیده می‌شود. هر برج فلکی به‌طور متوسط نماینده ۳۰درجه حرکت خورشید بر دائرهالبروج است که به‌طور متوسط با یکماه خورشیدی در گاه‌شماری هجری خورشیدی هماهنگ است از این رو، برج به معنی ماه به عنوان یک دوازدهم سال نیز اطلاق می‌شود. بروج فلکی به Astrology Zodiac Signs در لاتین معروف هستند. نمادها (سمبل) هر برج (ماه) را می توانید اینجا ببینید.

برای مثال زمانی که گفته می شود برج اسد یا متولدین برج اسد، منظور متولدین ماه پنجم سال یعنی مرداد است. در ادامه نام بروج فلکی به ترتیب نوشته شده اند. اسم ماه های متناسب با هر برج را نیز در مقابلشان نوشته ایم.

 1. حَمَل = فروردین.
 2. ثَور = اردیبهشت.
 3. جَوزا = خرداد.
 4. سَرَطان = تیر.
 5. اَسَد = مرداد.
 6. سُنبُله = شهریور.
 7. میزان = مهر.
 8. عَقرب = آبان.
 9. قَوس = آذر.
 10. جَدْی = دی.
 11. دَلو = بهمن.
 12. حوت = اسفند.