اسم

ملورا

معنی اسم ملورا

ملورا

معنی، ریشه و فراوانی (تعداد) اسم ملورا در ثبت احوال ایران

همه چیز درباره اسم ملورا

از جمله اسامی ای که حدود یک سال هست که در فضای اینستاگرام، توسط پیج های زرد معرفی می شود، اسم ملورا هست. نامی که در حال حاضر، از اسامی مورد تایید ثبت احوال کشور نیست. اما توسط این پیج های بی تعهد معرفی می شود و افراد زیادی را دچار مشکل کرده است.

معنی ملورا

ملورا به چه معناست؟ Melora Name Meaning

ملورا یعنی: سیب طلایی (بر اساس منبع انگلیسی زبان نسبتا قابل اتکا). سایر معانی ارائه شده توسط صفحات زرد در اینترنت، فاقد اعتبار هستند.

ریشه اسم ملورا

ریشه نام ملورا یونانی است و نامی کاملا خارجی و غیر ایرانی محسوب می شود.

❤️ در ادامه بررسی کامل اسم ملورا را خواهید دید.

بیشتر بخوانید

نلورا

معنی اسم نلورا

نلورا

از جمله اسم های من در آوردی در اینستاگرام و پیج های زرد، نام نلورا هست که بعضا به عنوان اسم دختر کم تکرار از آن یاد می شود. اسمی که نه معنی ای دارد و نه ریشه مشخصی. نلورا Nelora واژه ای که فقط در یک سایت ناشناخته به عنوان واژه ای آفریقایی شناخته می شود!

بله این روزها ۹۰ درصد پیج ها درصدد کسب فالوور و دریافت تبلیغات هستند. با همین هدف برخی از پیج ها نیز واژه های من درآوردی خود را به عنوان اسم معرفی می کنند تا افراد ساده را جذب خود کنند.

همین افراد ساده زمانی که به ثبت احوال مراجعه می کنند، می فهمند که این اسم اصلا از نام های مورد تایید ثبت احوال ایران نیست. به آن پیج پیام می دهند که چرا اینگونه هست. اما پاسخی دریافت نمی کنند چون ادمینی اصلا وجود ندارد! اگر هم باشد، تعهدی وجود ندارد…

سپس به ما پیام می دهند و ناراحتی خود را ابراز می کنند. چرا که چندین ماه هست به این نام (که اصلا وجود خارجی ندارد) عادت کرده اند…

اسم نلورا

معنی، ریشه و فراوانی (تعداد) اسم نلورا در ثبت احوال ایران

همه چیز درباره اسم نلورا

معنی نلورا

نلورا به چه معناست؟ Nelora Name Meaning

نلورا یعنی چه؟ این واژه هیچ معنی خاصی ندارد. افرادی که برای این واژه یا نام معنی می سازند را در بالا معرفی کردیم. علاوه بر این در وبسایت های خارجی زبان کم اعتبار در زمینه معرفی نام ها، برای Nellora معنی نوشته شده اما اگر کمی سواد و دقت  از سوی مخاطب وجود داشته باشد، نوشته اند که این معنی توسط کاربر میهمان در سایت ثبت شده است و نه بر اساس منبع.

ریشه اسم نلورا

ریشه نام نلورا نامشخص هست چون اصلا این واژه وجود خارجی ندارد جز در آفریقای جنوبی!

❤️ در ادامه بررسی کامل اسم نلورا را خواهید دید.

بیشتر بخوانید

بهرام

معنی اسم بهرام

بهرام

معنی، ریشه و فراوانی (تعداد) اسم بهرام در ثبت احوال ایران

همه چیز درباره اسم بهرام

معنی بهرام

بهرام به چه معناست؟ Bahram Name Meaning

بهرام یعنی: پیروزی. معانی شکننده سدها و موانع و پیروز بر موانع از این اسم قابل تعبیر هست. معادل وهرام و ورهرام در فارسی میانه است. قسمت اسم پسرانه با و را ببینید در این باره توضیح داده ایم. در ایران باستان، به روز بیستم هر ماه، بهرام می‌گفتند و روز های سه شنبه را بهرام شید می نامیدند.

بهرام از اصیل ترین اسامی پسرانه ایرانی است. اسمی که در جای جای تاریخ ایران زمین وجود داشته است. نام شخصیت های مختلف بوده و  در اشعار شعرای فارسی زبان ایران باستان بارها آمده است. علاوه بر این، بهرام معادل مریخ هست و از جمله اسم های ایرانی در منظومه خورشیدی. بهرام این اسم اوستایی پسرانه از اسامی شاهنامه ای نیز می باشد.

ریشه اسم بهرام

ریشه نام بهرام فارسی و در واقع اوستایی است و یک اسم اصیل ایرانی محسوب می شود. گویند که در ایران باستان بهرام یا وَرَثْرَغْنه ایزد جنگ و جنگاوری بوده و همکار میترا ایزد پیمان و خورشید و ایزد نور و باروری می‌باشد. پیش از هخامنشیان و پس از آن ایزدان و ایزد بانوان بسیاری وجود داشتند که عبارتند از مهر، آناهیتا، بهرام و تیشتر.

نام دیگر بهرام

اسم دیگر بهرام، مریخ (عربی / یونانی) و در انگلیسی مارز Mars هست.

عکس اسم بهرام با معنی:

معنی اسم بهرام
عکس اسم بهرام با معنی

❤️ در ادامه بررسی کامل اسم بهرام را خواهید دید.

بیشتر بخوانید

گلاره

اسم گلاره

گلاره

معنی، ریشه و فراوانی (تعداد) اسم گلاره در ثبت احوال ایران

همه چیز درباره اسم گلاره

گلاره از جمله اصیل ترین اسم های ایران زمین است. اسم زیبای دخترانه که ریشه اصیل لری و کردی (کوردی) دارد.

معنی گلاره

گلاره به چه معناست؟ Gelareh Name Meaning

گلاره یعنی: دوست داشتنی، محبوب. گلاره از نظر لغوی یعنی مردمک چشم. در فرهنگ ایرانیان چشم ارزشمند است و در الفاظ مختلفی به کار می رود. برای نمونه “مثل دو تا چشم هام ازش مراقبت می کنم”، “به روی چشم” و …

علاوه بر گلاره یک اسم دیگر نیز داریم که از نظر معنا هم تشابه زیادی با نام گلاره دارد، اسم تیارا که به معنی موجب آرامش چشم است و مجازا دوست داشتی معنی می شود. از نظر معنا با نام ساتین نیز قرابت دارد.

معنی گلاره به کردی

گلاره = عزیز، دوست داشتنی، نورچشمی.

ریشه اسم گلاره

ریشه نام گلاره کردی و لری است. کردهای عزیز گلاره را یک اسم دختر کردی می دانند و لرهای مهربان یک اسم دختر لری. همانطور که از ۱۵ سال پیش بارها اعلام کرده ایم، این امر چیز عجیب یا جدیدی نیست. بسیاری از نام ها، واژگان و فرهنگ ها بین اقوام مختلف ایرانی مشترک هست و همین زیبایی و یکپارچگی ایرانیان را نشان می دهد.

اسم گلاره به انگلیسی

جالب است که بدانید، گلاره تشابه لغوی و معنایی زیادی با اسم کلارا Clara که یک نام لاتین هست دارد. نام کلارا در منابع خارجی، محبوب و روشن معنی شده است.

در منابع لاتین به صورت Glara نوشته شده است که البته از نظر تلفظ اسم چیزی ما بین اسم گلاره و گلارا (= گل آرا از اسامی با گل) هست.

اصطلاحات زیبای کردی با گلاره

 • گلاره چاوم به کردی یعنی تخم چشم هایم، بینایی (سو) چشم هایم و به طور کلی یعنی عزیزم، عزیز دلم.
 • گلارکم به کردی یعنی چشمانم، عزیزم، نور چشمم، عزیز و دوست داشتنی من.

عکس اسم گلاره با معنی

معنی اسم گلاره
معنی گلاره به کردی

❤️ در ادامه بررسی کامل تر اسم گلاره را خواهید دید.

بیشتر بخوانید

آمیتیس

معنی اسم آمیتیس

آمیتیس

معنی، ریشه و فراوانی (تعداد) اسم آمیتیس در ثبت احوال ایران

همه چیز درباره اسم آمیتیس

معنی آمیتیس

آمیتیس به چه معناست؟ Amitis / Amytis Name Meaning

آمیتیس یعنی دارای اندیشه نیک. معنی گل سرخ نیز در برخی منابع برایش آمده است. توجه شود که اسم آمیتیس Amytis را با سنگ آمیتیست Amethyst اشتباه نگیرید.

ریشه اسم آمیتیس

ریشه نام آمیتیس اوستایی است. آمیتیس از جمله اصیل ترین اسم های ایرانی و دنیاست. اسم اوستایی دخترانه که از دوران مادها وجود داشته است. آمیتیس، شاهدخت مادها، فرزند آستیاگ بود و علاوه بر این نام شخصیت های دیگری در تاریخ ایران و جهان بوده است.

بر اساس مستندات تاریخی، آميتيس طی مناسبات سیاسی میان پادشاهی ماد و امپراتوری بابل نو به همسری بخت‌النصر دوم پادشاه بابل درآمد. وی لقب ملکهٔ بابل را نیز دارد. چیزی که ما را یاد روایاتی درباره اسم سمیرامیس نیز می اندازد.

“بروسوس” مورخ یونانی امیتیس را فرزند آستیاگ معرفی کرده است. هنگامی که حکومت ماد و بابل علیه آشور متحد شدند، این اتحاد و دوستی هووخشتره شاه مادی و نبوپلسر شاه بابلی بر روی ویرانه‌های آشور باعث به وجود آمدن یک ازدواج سیاسی شد.

معنی آمیتیس
معنی اسم آمیتیس

❤️ در ادامه بررسی کامل اسم آمیتیس را خواهید دید.

بیشتر بخوانید

ابجد ارتعاش اسم

ابجد و ارتعاش اسم

ابجد

همانطور که می دانید، ابجد یا علم اعداد (عددشناسی یا نومرولوژی) بیان می دارد که حروف الفبا دارای ارزش عددی هستند. این ارزش که به بیانی دیگر معادل ارتعاش حروف هست به صورت جدول زیر مشخص می شود:

جدول ابجد
جدول ابجد کبیر

جدول فوق، ارزش حروف بر اساس ابجد کبیر هست که در ارزیابی و بررسی نام ها بر اساس ابجد کاربرد دارد. برای مثال ابجد اسم آسنا می شود:

آ + س  + ن + آ یعنی ۱ + ۶۰ + ۵۰ + ۱ که معادل ۱۱۲ خواهد بود.

ابجد حروف گ چ پ ژ

حروف پ ژ گ چ که در الفبای عربی وجود ندارد، ابجدشان مطابق جدول بالاست. برخی افراد می فرمایند که ابجد این حروف معادل صفر هست که به کل بحث ارتعاش را زیر سوال می برند! به مثال زیر توجه نمایید:

اگر مطابق فرمایش این افراد، ابجد اسم پگاه را محاسبه کنیم: یعنی باید حروف پ و گ را ندید بگیریم و ابجد اسم پگاه معادل ابجد “آه” می شود! یا مثلا ابجد اسم پژمان معادل معادل ابجد “مان” می شود! چنین چیزی با منطق جور در می آید!؟

پس ابجد حروف گ چ پ ژ باید معادل جدول ابجد بالا محاسبه شود. اینجا درباره عددشناسی بیشتر بخوانید.

ابجد اسامی دارای تشدید

درباره واژگان و اسامی دارای تشدید، در منابع معتبر تر نوشته شده که آن حرف دارای تشدید، ۱ بار محاسبه می شود. برای مثال ابجد اسم محمد در منابع موثق ۹۲ ذکر شده است. یعنی م + ح + م + د. بدون در نظر گرفتن تشدید روی حرف میم دوم.

ابجد اسم ها

بهترین اسم ها بر اساس ابجد کدام نام ها هستند؟

بر اساس محاسبات ابجد اسم هایی که در طبقه بندی اجتماعی اشرافی قرار دارند و در آن واحد وضعیت معیشت صعودی دارند، بهترین نام ها بر اساس ابجد فرد هستند. اما بهترین نام ها برای هر فرد کدام اسم ها هستند؟

روش درست محاسبه ابجد اسم

وضعیت ابجد هر اسم برای فرد بر اساس معیار های زیر مشخص می شود:

 • ابجد نام مادر
 • ابجد نام خانوادگی
 • ابجد نام پدر
 • ماه تولد

بر اساس موارد فوق می توان وضعیت نام فعلی فرد را ارزیابی یا مشخص کرد و یا اسامی اشرافی صعودی (یعنی بهترین اسامی بر اساس ابجد وی) به او پیشنهاد داد.

محاسبه ارتعاش اسم

طبقه بندی اجتماعی اسم در ابجد

هر اسم از دید ابجد در یکی از ۴ دسته زیر قرار دارد:

 1. اشرافی: یعنی میزان انتقال پیام و برقراری ارتباط مؤثر و جذب انرژی های مثبت بین ۷۵ تا ۱۰۰%.
 2. عرفانی: یعنی میزان انتقال پیام و برقراری ارتباط مؤثر و جذب انرژیهای مثبت بین ۵۰ تا ۷۵%.
 3. کم درآمد: یعنی میزان انتقال پیام و برقراری ارتباط مؤثر و جذب انرژیهای مثبت بین ۲۵ تا ۵۰%.
 4. حادثه آفرین (حادثه ساز): یعنی میزان انتقال پیام و برقراری ارتباط مؤثر و جذب انرژیهای مثبت بین ۱ تا ۲۵%.

وضعیت معیشت اسم در ابجد

هم چنین هر اسم بر اساس ابجد در یکی از ۳ وضعیت زیر جای دارد:

 1. صعودی (سود)
 2. ثابت (راکد)
 3. نزولی (زیان)

اسامی با ارتعاش بالا

همانطور که در بالا نیز گفتیم، اسمی که هم در طبقه اجتماعی اشرافی و هم در وضعیت صعودی باشد، بهترین نام برای فرد هست.

مطالب نامربوط به ابجد

متاسفانه چند ماهی است که افراد بی تعهد اصطلاحات عجیب و یا موارد نامربوط را به ابجد و علم اعداد ربط داده اند. بر اساس درخواست ها و پیام هایی از شما که بیان کردید دچار سردرگمی و مشکل شده اید در این قسمت به این مقوله می پردازیم.

ابجد اسم و کد کیهانی

کد کیهانی هیچ ارتباطی به ابجد ندارد. کد کیهانی شیوه محاسبات غربی است که بر اساس تاریخ دقیق تولد فرد (به میلادی) محاسبه می شود و هیچ رابطه ای با ابجد ندارد. در هیچ یک از منابع اعم از ابجد شیخ بهایی، کتب و متون نومرولوژی نیامده است.

ابجد اسم و اصطلاح خوش قدم / بد قدم

اصطلاح پاقدم که چند ماهی است توسط پیج های زرد تازه ایجاد شده مطرح شده و متاسفانه خیلی ها را دچار مشکل کرده نیز هیچ رابطه ای با ابجد ندارد.

اصطلاحات مانترا، همسویی و نامه نگاری با فرشتگان!

این موارد نیز در هیچ منبع موثق نیامده و ارتباطی به ابجد ندارد. متاسفانه افراد سودجو با به کار بردن این الفاظ جدید و به اصطلاح جذاب و فریبنده از نظر ظاهری سعی در جذب مخاطب و … دارند.

وضعیت ابجد نام هر فرد

پس ابجد هر نام بر اساس علم اعداد و محاسبات مربوط به ابجد برای هر فرد محاسبه می شود و منحصر به فرد است. نمی توان گفت اسامی اشرافی صعودی برای یک فرد برای فرد دیگر کاربرد دارد. بر اساس محاسبات ریاضی و بحث احتمالات، احتمال اینکه اسمی برای یک فرد اشرافی صعودی باشد و برای فرد دیگر نیز (تصادفا) همین وضعیت را داشته باشد تنها حدود ۸ درصد هست!

لیست اسامی با ارتعاش بالا

این لیست (نام های اشرافی صعودی) مسلما از هر جایی قابل تهیه نیست چرا که برای هر شخص منحصر به فرد می باشد.

ارزیابی ارتعاش نام زوجین

در برخی موارد بر حسب نیاز فرد (متاهل یا در شرف ازدواج) میتوان وضعیت نام فرد با نام زوج (پارتنر) وی را تعیین کرد. بر این اساس و محاسبات مربوط به ابجد، نام فرد و زوج او در ۵ وضعیت قرار می گیرند که به طور خلاصه اسم هایی که در بهترین وضعیت تناسب نسبت به هم هستند اسامی در تفاهم کامل خوانده می شوند.

پس به طور کلی می توان برای هر فرد ابتدا طبقه بندی اجتماعی و وضعیت معیشت نامش را بررسی کرد (یا اسامی اشرافی صعودی پیشنهاد داد) و سپس وضعیت نامش را با نام همسر، زوج، نامزد یا پارتنر بررسی کرد.