شخصیت شناسی اسم ها

رنگ اسم – روانشناسی نام ها

شخصیت شناسی اسم ها

همانطور که در قسمت نکات انتخاب اسم گفتیم، می دانید انتخاب اسم و نامگذاری روی فرزندان نقش موثری روی شخصیت بچه ها دارد چرا که فرزند از بدو تولد و کودکی سعی در نزدیک شدن به معنی و یا تاریخچه نام و شخصیت تاریخی یا مذهبی اسم خودش را دارد و … از این حیث انتخاب نام برای فرزند مسئله ای مهم در روانشناسی تربیت کودک است؛ هم چنین نظریه دیگری درباره روان شناسی نام ها و شخصیت شناسی اسم ها وجود دارد و آن ارتباط حروف اسم و رنگ ها و شخصیت شناسی است. در ادامه توضیحات بیشتر درباره رنگ اسم ها، شخصیت شناسی نام ها و روان شناسی رنگ ها را خواهید خواند:

روانشناسی رنگ ها
شخصیت شناسی اسم ها

رنگ اسم

رنگ اسم شما چیست؟

به گفته ی روانشناسان همه ما به نحوی تحت تاثیر رنگها هستیم و به عبارت دیگر (خود) واقعی مان را با این رنگ ها نشان می دهیم. برای اسم هر فرد رنگ مخصوصی وجود دارد. که می‌تواند بر زندگی او تاثیر بگذارد. جالب است نه؟! اینکه شما بدانید برای اسم تان رنگ مخصوصی وجود دارد و می‌توانید راز شخصیتی خود را از لا به لای آن دریابید، باید بسیار جالب و هیجان انگیز باشد. پس به موارد زیر به ترتیب ذکر شده کاملا توجه کنید؛ رنگهای هماهنگ با ارقام و حروف عبارتند از:

رابطه رنگ ها و حروف الفبا و اعداد

 • قرمز: ۱ حروف: ش ج س الف
 • نارنجی:‌ ‌‌‌۲ حروف: ت ث ک ب
 • زرد: ۳ حروف: ی ل ص ض
 • سبز: ‌۴ حروف: و م د ژ
 • آبی: ۵ حروف: چ ن ط ظ
 • نیلی: ۶ حروف: ح خ ف
 • بنفش: ۷ حروف: ع پ غ
 • صورتی: ۸ حروف: ز ق ه
 • طلایی: ۹ حروف: ر ذ گ

رنگ اسم شما

به مثال زیر توجه کنید تا با چگونگی این موضوع آشنا شوید. اسم و فامیل خود را روی برگه کاغذی بنویسید و بر اساس حروف و اعداد ذکر شده برای هر کدام، به رنگ مربوطه دست پیدا می‌کنید:

مثال:

شخصیت شناسی اسم پریسا

پ: ۷  ر:۹  ی:۳  س:۱  الف:۱
سپس اعداد را با هم جمع می‌کنیم:

۷ + ۹ + ۳ + ۱ + ۱ = ۲۱

باز هم دو عدد را با هم جمع می‌کنیم:
۳=۱+۲ عدد ۳ مربوط به رنگ زرد است.

حال میتوانید شخصیت شناسی اسم ها را ببینید:

شخصیت شناسی اسم

در ادامه روان شناسی رنگ ها را که شخصیت شناسی بر اساس اسم را تعیین می کنند می خوانید.

روانشناسی رنگ بنفش

عاشق کند و کاو و جستجو در عمق هر پدیده هستید و شاید هم به همین دلیل عشق به علوم ماوراء الطبیعه در شما به حد کافی رشد کرده است.این باعث شده به رشته هایی چون فلسفه روی آورید هیچ اتفاقی را به راحتی قبول نمی‌کنید. مگر آنکه خودتان آنرا شخصا تجربه کرده باشید .برای حل مشکلات نیز راه حل را در درون خود می جویید. عاشق تنهایی هستید و هماهنگ شدن با دیگران کمی برایتان مشکل است.

روانشناسی رنگ آبی

به احتمال قوی دیگران شما را شخصی بدون تعارف و غیر تشریفاتی می‌دانند و شاید هم به همین دلیل برایشان جالب توجه هستید. آزادی برایتان ارزش زیادی دارد و هرگز نمی‌توانید در محیطی کار کنید که به شما تحکم شود و یا زیر نظر قرار دارید. اگر این همه دنبال تنوع هستید به این دلیل است که اعتقاد زیادی به حقیقت دارید و برای همین زندگی با تمام مشکلات و سختی هایش برای شما ارزشی فوق العاده دارد.

روانشناسی رنگ نارنجی

شوخ طبعی و بذله گویی بخصوصی را که به ارث برده اید باعث شده محبوب دیگران باشید. دیگران از بودن با شما لذت برده و انرژی مثبت میگیرند. سعی می‌کنید همیشه لیوان را از نیمه پر آن ببینید و با بذله گویی خاص خود محیط را برای انجام کاری مثبت فراهم سازید. آماده کمک به دیگران هستید. رنگین کمان زندگی تان را دوست دارید تا زندگی را برای دیگران نیز زیباتر نمایید.

روانشناسی رنگ زرد

بسیار تیز هوش هستید. شخصیتی بسیار خوش بین و فعال دارید. هرگز در ابراز آنچه می‌خواهید بر زبان بیاورید کم نمی آورید. بخاطر زنده دلی ابتکار و مستعد بودنتان در بر قراری ارتباطی خوب با دیگران همیشه دور و برتان پر از دوستان مختلف خواهد بود. با وجودی که روحیه ی بسیار شادی دارید هرگز احساس رضایت نخواهید کرد مگر اینکه شادیهایتان را با دیگران تقسیم کنید. تنها ایرادی که ممکن است داشته باشید قدرت تخیل و تجسم بیش از اندازه تان است که گاهی شمارا در خود غرق می کند! اگر نتوانید انرژی و توانتان را در مسیر درستی هدایت کنید در آخر خواهید دید بیشتر کارهایی که با هدفی مشخص شروع کرده اید ناتمام مانده اند.

روانشناسی رنگ صورتی

دارای قدرت جسمی بالایی هستید بخاطر اراده ی بالایی که دارید میتوانید رویاهایتان را به راحتی به واقعیت تبدیل کنید. با مسئولیت ها به راحتی کنار می‌آیید و می‌توانید دیگران را در حل مشکلاتشان راهنمایی کنید. از نظر عاطفی فردی قوی و عمیق هستید. صمیمیت بیش از اندازه با دیگران سخت است.

روانشناسی رنگ قرمز

بسیار جاه طلب بوده و گاهی برای رسیدن به اهداف خود ممکن است از دیگران هم مایه بگذارید. قرمز رنگ حیات و جسارت است.همیشه تلاش دارید که آشکارا به فعالیت بپردازید و مورد توجه قرار بگیرید. بسیار خونگرم هستید و بسادگی تحریک می‌شوید. ممکن است در اوج شادی نیز ناگهان و با کوچکترین بهانه ای اخمهایتان در هم رفته و به لاک خود فرو بروید. باید سعی کنید که از انرژی فوق العاده تان در جهت مثبت استفاده کنید.

روانشناسی رنگ طلایی

در هر چیزی فقط حد بالای آن می تواند رضایت خاطر شما را بر آورده کند. از طرف دیگر رفتار و کلامتان چنان جذابیتی دارد که به ندرت ممکن است کسی با شما آشنا شود ولی شیفته تان نشود. دانش و آگاهی شما نسبت به زندگی غیر قابل توصیف است. به هر چیزی با خوش بینی زیاد نگاه می کنید. می توانید معلم خوبی باشید و تمام تجربیاتتان را به دیگران نیز انتقال دهید.شرایط منفی را می توانید به بهترین موقعیت ها تبدیل کنید.

روانشناسی رنگ نیلی

زندگی شما بیشتر به زندگی عارفان شباهت دارد. با عشق و علاقه ای که به پاکی و زیبایی های دنیا دارید می‌توانید توان و شادی فوق العاده ای به افراد افسرده ببخشید. علاوه بر روحیه و شخصیت نوع دوست و انسان پروری که دارید ازیک حس ششم بسیار قوی برخوردارید که از این طریق نیز می‌توانید براحتی از مشکلات مردم با خبر شوید.

روانشناسی رنگ سبز

برای شما خیلی مهم است که برنامه روزانه داشته باشید.نظم و انضباط برایتان اهمیت زیادی دارد. بندرت ممکن است زنگیتان آشفته و بی هدف باشد. دیگران اغلب برای گرفتن راهنماییهای جدی نزد شما می‌آیند. برای حل مشکلات دیگران بشدت حرص می‌خورید.تکامل شخصیتی برایتان بسیار حائض اهمیت است و برای وسعت بخشیدن به دانش خود هرگز از آموختن دست بر نمی‌دارید. ترجیح می‌دهید بجای از شاخه ای به شاخه ی دیگر پریدن روی هدف ثابتی به فعالیت بپردازید.

رنگ اسم شما چه رنگی است؟! در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید!

693 نظر برای “رنگ اسم – روانشناسی نام ها”

 1. سلام.من اسم پسرم رایان هست
  ۱۹=۹+۱+۳+۱+۵ مجموع میشود ۱۹ ک باهم جمع کنیم میشه ۱۰ متاسفانه این شماره رو نداریم ممنون میشم اگه راهنماییم بکنید.

  1. تا وقتی اعداد دو رقمی دارید انقدر جمع کنید تا به یه عدد تک رقمی برسید
   خوده ۱۰ هم میشه ۱+۰ که میشه ۱
   رنگ عدد ۱ هم قرمز هستش

  2. کاملا درست…
   خیلی درست بود شخصیت من کاملا همینه و خصوصیاتم….
   سبز

   قسمت طالع بینی ماه ها هم عاااالی بود خصوصیت دوستام…. عالی بود

  3. با سلام
   ۱۰ را باید صفر و یک با هم جمع شود که می شود یک و عدد یک رنگ شماست

  4. رنگه اسم پسره شمارنگه طلایی هستش خانوم.شماالف موجوددراسم رایان رادوبارمحاسبه کردیددرصورتی که حرف تکراری دراسامی فقط یکباربایدمحاسبه شودوحاصل عدد۱۸میشودوجواب نهایی ععد۹میباشد.موفق باشید…

  5. اصلا درست نبود رنگ شخصیتم بنفش بود ولی من به شدت از فلسفه بیزارم و همه چیزش
   غلط بود من اصلا تنهایی رو دوست ندارم ولی استراحت رو دوست دارم

  6. پسر شما بی رنگ هست رنگ نداره. پاسخ خیلی ساده بود!

  7. اگر ۰ و یک رو باهم جمع کنی میشه یک و حالا جوابتون رو میتونید ببینید

  8. دوباره ۰با۱ جمع کنید که میشه ۱جواب اخر میشه ۱و شخصیت شماره ۱نگاه کنید

 2. عالیه اسمم مهساس رنگم آبی بود خیلی هم دوسش دارم محشره

 3. اسم من عارف هستش که ۱۰میاد ولی تا ۹اینجا هست و درضمن رنگی مثل سیاهم نیست

  1. خب یکو با صفر جمع کن میشه یک حالا برو ماله رنگه قرمزو بخون

 4. اسم من هانیس ک خیلی هم ب روانشناسی با شخصیتم جور در نمیاد/:

  1. سبز؛ هم رنگ مورد علاقه من هست هم خصوصیاتش بامن مطابقت داره. البته قسمت طالع بینی رو سرچ کنید اون خیلی خفن تره انصافا…

 5. اسمه من فردین است ورنگه اسمم هم طلایی وماه تولدم هم اسفنداست وتمامی فال اسم وماه تولدم و…همه کاملادقیق ومطابق باشخصیتم میباشد.مچکرم.بدرود

 6. سلام رنگ من قرمز بود اون آقایی که متولد مرداده و شبیه گی ها هست و همش دنبال شهوت رانی هست در طالع من آمده که با هم خوب میکنیم لطفا اینجا جواب بده تو تلگرام ادش کنم
  تلگرام من: @n956n
  زودتر پیام بده چون دو سه نفر دوست پسر تو صف هستند

 7. اسم من معصومه هست .ولی روانشناسی اسمم کاملا برعکس خصوصیات خودم هست

 8. فرشته ** صورتی
  جدا از فان بودن این روانشناسی ها، دقیقا ویژگی ها همخوانی داشت :)
  سپاس

 9. اسم چیزی نیست ک ما با توجه به خصوصیات خودمان یا علاقه ی خودمان انتخاب کرده باشیم و این اسم را پدر و مادرمان برامون انتخاب کردن پس خصوصیات اخلاقی ما را نمایان کنه ولی خب در افرادی ک خودشان بعد با توجه ب علایقاش اسمشان را انتخاب کردن این موضوع فرق میکنه.
  البته این فقط نظر من هست و قصد توهین ب دوستان ندارم

 10. من اسمم عسل هست و واقعا هم درست بود برای من نارنجی بودش رنگم ولی مشکیو رو دوست دارم ولی ب هر حال کاملا دوست بودش ♡♡♡

 11. من اسمم زهراس ورنگم صورتی بود خصوصیات رنگم واقعی بودشمرسی ازسایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *