ارمیا اسم ارميا

معنی اسم ارمیا

اسم ارمیا و آرمیا

معنی نام ارمیا (آرمیا)

اسم ارمیا
معنی نام ارمیا آرمیا

اسم ارمیا یا آرمیا همانطور که در قسمت اسم پسر با آ و اسم پسر با ا گفته شد اسم پسرانه عبری است و آرمیا معادل ارمیا است. ارمیا یکی از پیامبران قوم یهود و مولف کتاب‌های ارمیا، اول و دوم پادشاهان و مراثی ارمیا است (با همکاری کاتب و شاگردش باروخ بن). از دیدگاه یهودیت، ارمیا دومین پیامبر بزرگ تاریخ بشریت، و کتاب ارمیا توضیح دهندهٔ احکام شریعت دین یهود است. مسیحیان نیز ارمیا را یکی از پیامبران می‌دانند. هنگامی که بختنصر اورشلیم را در ۵۸۶ پیش از میلاد فتح کرد، دستور داد ارمیا را آزاد سازند و با وی به نیکی رفتار کنند. معنای ارمیا “گرامی داشته شده از سوی خدا” است.

در برخی از منابع اسم آرمیا لقب حضرت علی (ع) ذکر شده است که منبع موثقی برای این نظر پیدا نکردیم. عده ای نیز واژه آرمیا را از ریشه آرمیدن می دانند که برای این نظر هم منبع موثقی یافت نکردیم. از هم زبانان عزیز، پارسی زبانان ایرانی و غیر ایرانی گرامی نیز دعوت می کنیم اگر دیدگاه دیگری درباره اسم ارمیا دارند همراه با منبع در قسمت نظرات درج نمایند تا اطلاعات درباره نام ارمیا در صورت لزوم تکمیل تر شود.

ریشه اسم ارمیا

اسم آرمیا همانطور که گفته شد نامی عبری است.

اسم ارمیا در ثبت احوال

اسم ارمیا در ثبت احوال ایران به عنوان اسم پسر با تلفظ Ermia به ثبت می رسد و معنی زیر برایش آمده است:

ارمیای نبی= یرمیا، ارمیا یعنی “یهوه به زیر می‌اندازد”؛

تاریخچه اسم ارمیا

ارمیا نام یکی از پیامبران بنی اسرائیل (حدود ۶۵۰-۵۷۰ پیش از میلاد)، پسر حلقیا و دومین انبیاء اعظم عهد عتیق که در زمان سلطنت یوشیا و یهویاقیم و صدقیا و هم در زمان اسیری صدقیا نبوت کرده است. مدتی به وسیله‌ی شاه اسرائیل زندانی شد، سپس به اسارت به بابل برده شد، مدتی هم در مصر بود. مراثی ارمیای نبی در عهد عتیق منسوب به او و کتاب ارمیای نبی در عهد عتیق شرح حال اوست.

ارمیا اسم ارمیا
معنی اسم ارمیا

228 نظر برای “معنی اسم ارمیا”

  1. عزیزان من اسم دختر من آرمیا هستش .الان داره میره تو ۵سال و دقیقا تو شناسنامش آرمیا هستش بعد چطوری میگن اسم پسره؟ اون موقع به من گفتن با کسره یعنی اِرمیا پسره ودختر آرمیا هستش

 1. من از وقتی کتاب ارمیا نوشته رضا امیرخانی رو خوندم، عاشق شخصیت ارمیا در کتاب و به دنبالش عاشق این اسم شدم.
  من همیشه بخاطر شخصیت ها عاشق اسامی میشم. شاید کلمه ای در ابتدا به نظرم زیبا نیاد، اما اگر از شخصیتی که اون نام رو داره خوشم بیاد، اون اسم برام قشنگ ترین نام دنیا میشه.
  خدایا شکرت
  یاعلی ( که حقا زیبا ترین و شایسته ترین اسم هاست…)

 2. سلام دوستان من اسم رمیصا میخوام بدونم واقعا در قران هست اگ داستان هم داره بگید ممنون

 3. اسم پسری که من دوسش داشتم آرمیا بود ولی نتونستم بهش برسم و خوشبخت بشم واسه همون تصمیم گرفتم اگه ازدواج کردمو بچه دار شدم اسمشو آرمیا بزارم به یاد “عشقم”

  1. سلام
   همبستری با تصور شخص دیگر موجب انحرافات اخلاقی در بچه میشه

  1. اسم پسرانه است ارمیا از پیامبران الهی ست که مرد بوده

  2. پسر هست. یکی از لقبای حضرا علی و حضرت خضره. ب معنیه بزرگ داشته شدن

 4. ارمیا ermiya صحیح است
  نام یکی از پیامبران قوم یهود است.
  در قرآن داستانش آمده و به نام عزیر پیامبر که به خواست خداوند به مدت سیصد سال به خواب می رود و دوباره زنده می شود .
  من اسم پسرم رو ارمیا گذاشتم ، الان هشت سالشه و کلاس دوم دبستانه ، خیلی هم از اسمش راضی هست

 5. سلام من هم اسم پسرم محمد ارمیا ست خیلی راضیم ارمیا از پیامبران الهی ست که در قران کریم نیز به اون شماره شده است او کالذی مر علی قریه … این پیامبر الهی مژده نبوت حضرت محمد را در کتاب خود می دهد و همچنین بنا به نقل کتاب با کاروان حسینی به جریان شهادت امام حسین ع در کربلا نیز اشاره می کنند

 6. سلام دوستان اسم ارمیا بهتره یا آریوس؟؟؟ کمک کنید نظر بدید لطفا

  1. ارمیا اسم یه پیامبر هست، پس پسرونه است نه دخترونه، بهتر نبود تحقیق میکردین، به نظر من نباید به حرف کارمند ثبت احوال اطمینان میکردین!

  2. در تمام منابع ویکی پدیا اشاره مستقیم شده ک هم دخترونه است هم پسرونه است خیلی از اسامی مشترکن چ در ایران چ در کشورهای دیگر

 7. دوستان اگہ میشہ ے اسم اصیل پارسے کہ بہ بردیا بیاد بگید۔۔۔۔

  1. تیرداد.مهرداد.کاووس.جمشید.داریوش.کوروش.سالار.فرخ.آرش.آریا

 8. آفرین عجب اسم قشنگ و شیکی اگه خدا پسر بهم بده اسمشو میزارم ارمیا
  کسی از القاب حضرت علی به زبانهای متعدد میدونه؟؟؟

 9. ارمیا یک اسم پسرانه ست ولی این روزها ب اشتباه رو دخترها هم گذاشته میشه و عجیبه ک تعداد کسانی ک این اسم رو، رو دخترهاشون میذارن هم کم نیست. من خودم دوست داشتم ک اسم پسرم رو ارمیا بذارم ولی وقتی متوجه شدم ک دو جنسیتی شده منصرف شدم و تصمیم گرفتم بذارم آرمیا اما معنای دقیقی براش پیدا نکردم و اینکه باز هم از اسامی هست ک رو هردو جنس گذاشته میشه ولی حالا اسم خوشگلش امیررضاست و خیلی هم از اسمی ک براش انتخاب کردیم راضی ام، امیدوارم خودش هم اسمش رو دوست داشته باشه. درسته ک ما والدین دوست داریم ک اسمی ک انتخاب میکنیم جدید و امروزی باشه و هم معنای خوبی بده. اما کاش قبل از گذاشتن هر اسمی خوب در موردش تحقیق کنیم چون نام نیک گذاشتن برای فرزند یکی از وظایفه پدرو مادره.

 10. من عاشق اسم ارمیا هستم.به نظرم بیشتر دخترونه بهش میخوره. من اسم دخترمو میخوام ارمیا بزارم. نمیشه یعنی؟؟؟!!!

 11. من و همسرم از زمان عقد قرار داشتیم چه دختر چه پسر خدا بهمون بده اسمشو بذاریم ارمیا
  الانم پسرم ارمیا ٣ سالشه☺️

 12. ارمیا کاملا پسرونست.یعنی بزرگ داشته شده. برگزیده و فرستاده خدا. هدیه خدا و نام پیامبر الهی و همچنین لقب حضرت علی (ع)و.خضر نبی. اسم بسیار شکیل و زیبای مذهبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *