رایان رايان Rayan

معنی اسم رایان

اسم رایان

معنی و ریشه نام رایان

رایان یکی از محبوب ترین اسم های پسرانه در چند سال اخیر است. اسمی که به دلیل اینکه خیلی کم برای نامگذاری استفاده شده از دید خیلی پدر مادر ها یک اسم جدید پسر محسوب می شود. دلیل دیگر محبوبیت این اسم، بین المللی بودنش است. به اصطلاح خیلی از دوستان، رایان یک اسم پسر شیک است.

رایان
معنی نام رایان

ریشه اسم رایان

همانطور که در مطالب قبلی گفتیم، خیلی از نام های ایرانی در دیگر کشورها نیز کاربرد دارند. بله در مورد اسم های بین المللی صحبت می کنیم. این نامها در خیلی از کشور ها یا به همان شکل یا با تلفظ کمی متفاوت به کار برده می شوند. مثل اسم مریم، سارا، مونا و خیلی از اسامی دیگر بین المللی. گاها نمی شود ریشه اصلی و اولیه آن نام را با یقین بیان نمود. مثلا اسم مریم را اعراب اسم عربی می دانند و اروپاییان عبری. اسم رایان هم همانند این نام ها یک اسم بین المللی است و دقیق نمی توان گفت که ربشه اصلی و اولیه آن از کجاست.

معنی رایان Meaning Ryan’s name

در ویکی پدیا فارسی که مرجع به نسبت معتبری است اسم رایان را همانند آنچه در سایت نام فارسی آمده است معنی کرده است. رایان نامی پارسی به معنی اندیشمند، فکر کننده و فکور، “مرکب از راه (فکر و اندیشه) + پسوند فاعلی” می داند. از طرفی اسم Rian یا Ryan با ریشه ایرلندی، بسیار پرکاربرد در انگلستان و ایرلند بوده و به معنی شاه کوچک می باشد. در منابع فارسی دیگر اسم رایان، راهنما نیز معنا شده است. (قسمت اسم پسر با ر را ببینید.)

جالب است بدانید در منبع آمریکایی نیز ریشه فارسی اسم رایان ذکر شده است. رایان در آن منبع دانا، خردمند و عاقل معنی شده است. هم چنین در منبع انگلیسی دیگر اسم Rayan با ریشه عربی معرفی شده است. با معنی سرزمین پر آب.

رایان رایان Rayan
معنی اسم رایان

339 نظر برای “معنی اسم رایان”

  1. از لحاظ ظاهر بله ولی رایان اسم فارسی هست ولی ریحانه عربی…

 1. من اسم پسرم رو رایان گذاشتم …یک اسم بین المللی هست که معانی فوق العاده ای هم داره

 2. اسم عشق من رایان هستش خودش هم مث اسمش دوست داشتنی و جذاب دعا کنید بهم برسیم

  1. احتمالا اسمش جعفر بوده…گفته رایان…ایشالا بهم برسید

  2. رایان به معنی نگهبان آسمان هم تشبیع شده
   همچنین به معنی دانشمند و فکور هم هست
   اسم پسرم رو رایان گذاشتم چون هم یه اسم ایرانی و بین المللی هست
   خودشم مثل اسمش باهوش و خوشکله

 3. سلام به همه من اسمم رضا میخوتم اسم پسرم رو رایان بزارم نظرتون رو میگید لطفا ممنون

  1. اسم قشنگ و خوش اهنگیه.. ولی،متاسفانه من بین رایان و رادوین و رادمهر موندم کدومو انتخاب کنم پسرم هم دوماه دیگه قراره بدنیا بیاد یه راهنمایی کنین دوستان

  2. شک نکنید به اسم رایان و با این اسم به پسرتون قدرت و زیبایی و اعتماد به به نفس هدیه بدین

 4. سلام.اسم پسرم رایانِ.
  قراره دختر دار شم بنظرتون آرام بهش میاد یا آی ناز؟

 5. اسم پسر من را هم رایان گذاشتم اسمش هم مثل خودش خوشگل و دوست داشتنی است

 6. رایان اسم شیک، جدید، خوش آهنگ و معناداریه، اما از اون دسته اسمهاییه که تو یه دوره خیلی زیاد میشن، یعنی از هر ده تا بچه به جرأت پنج، شش تاشون اسمشون رایانه، و مطمئنا بعد یه مدت بر اثر کثرت استعمال و زیاد شدن زیبایی خودشونو از دست میدن. ضمنا من جایی خوندم که این اسم، اسمی مشترک برای نامگذاری هردو جنس هست.نمیدونم تاچه اندازه این مطلب درسته.‌ (کمی بیشتر تحقیق کنیم), و ضمنا بخاطر شباهت زیادی که به واژه ی رایانه داره و تقریبا از نظر معنایی(همون هوشمند بودن) هم به این واژه نزدیکه، بعید نیست که در جمع کودکانه ی دوستانه مورد تمسخر واقع بشه.

  1. موافقم
   درسته معنای خوبی داره اما چون مثل رایانه هست بنظرم خیلی جالب نیست

 7. رایان اسم شیک، جدید، خوش آهنگ و معناداریه، اما از اون دسته اسمهاییه که تو یه دوره خیلی زیاد میشن، یعنی از هر ده تا بچه به جرأت پنج، شش تاشون اسمشون رایانه، و مطمئنا بعد یه مدت بر اثر کثرت استعمال و زیاد شدن زیبایی خودشونو از دست میدن. و از اون جذابیت و خاص بودن اولیه میوفتن، ضمنا من جایی خوندم که این اسم، اسمی مشترک برای نامگذاری هردو جنس هست.نمیدونم تاچه اندازه این مطلب درسته.‌ (کمی بیشتر تحقیق کنیم), و در ضمن بخاطر شباهت زیادی که به واژه ی رایانه داره و تقریبا از نظر معنایی(همون هوشمند بودن) هم به این واژه نزدیکه، بعید نیست که در جمع کودکانه ی دوستانه مورد تمسخر واقع بشه، و از نظر روحی در اون بازه ی زمانی تاثیری منفی روی بچه بذاره.
  صرف بین المللی بودن یک اسم دلیل بر پذیرش اون در همه ی کشورها نیست. برای انتخاب اسم به هنجارهای جامعه ی خودمون توجه کنیم…

  1. دایان اسم دختره رایان اسم پسر
   چرا باید این دوتا اسم باهم مقایسه بشن?!

 8. سلام. اسم پسرم رو رایان گذاشتم خودشم مثل اسمش زیباس. به نظرم یکی از زیباترین نامهایی ایرانیه. شاهزاده کوچلو باباشه

 9. سلام امروز پسر دوم من به امید خدا بدنیا میاد ما اسمشو از قبل گذاشتیم رایان و اسم پسر اولم نیز رهام هست سعی کنید اسم فرزندانتان را نام نیک فارسی بزارید

 10. سلام رایان اسم زیبا و جالبیه هیچ تشابهی بین رایان و اسم من درآوردی فرهنگستان فارسی برای کامپیوتر منظورم رایانه نیست شما هر اسمی روی فرزند خود قرار بدید حتما ممکنه از طرف افرادی مورد تمسخر قرار بگیره لذا رایان یکی از بهترین اسمهای پسرانه میباشد.

 11. من تصمیم گرفتم اسم پسرم را رایان بزارم چون اون یکی پسرم هم رادین هستش.

 12. سلام من دوقلو پسر و دختر باردارم. پسرم رو میخوام رایان بزارم و دخترم روناک. لطفا نظرتان را بگویید. ممنون

  1. سلام
   اسم دخترم آنیاست اما از اونجا که عاشق اسم رایان هستم میخوام اسم پسرم که باردارم رو بزارم .
   بنظرتون خیلی بده که اسمها به هم نمیان؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *