سارا

معنی اسم سارا

سارا

اسم سارا Sarah

Sara name meaning
Sara name اسم سارا

سارا نامی برگرفته از زبان عبری است و همانطور که در لیست اسم دخترانه با س دیدید ریشه اسم سارا عبری می باشد. اسم سارا به معنی شاهزاده خانم و زن بلندمرتبه است. در کتاب‌های مقدس مختلف و قرآن، سارا همسر ابراهیم و مادر اسحاق معرفی شده‎. البته به صورت معرب یعنی “ساره” که معادل سارا هست.

سارا نامی پرکاربرد در کل دنیاست. اروپا، آمریکای شمالی، آسیا و بخصوص خاورمیانه. اسم سارا بین مسلمانان، یهودیان و مسیحیان یک نام محبوب است و این امر محبوبیت زیاد این اسم در اکثر کشورها را نشان می دهد. شکل لاتین اسم سارا به صورت Sara و Sarah می باشد. اسم سارا در سال های ۱۹۷۸ تا ۲۰۰۲ جز ۱۰ اسم محبوب دنیا و در سال ۲۰۱۰ جز ۳۰ اسم محبوب در نامگذاری بوده است.

معنی اسم سارا به فارسی

فارسی زبانان معنی نام سارا را خالص، پاک، عالی و راستگو معنی کرده اند. هم چنین معنای سارا در سنسکریت گوهر، هستی و وجود معنی شده است.

همانطور که می بینید تمامی معانی ذکر شده در ریشه های مختلف زبانی (فارسی، عبری و سنسکریت) معنی های زیبایی هستند. خوش آوایی و کوتاهی اسم سارا (دو هجایی و ۴ حرفی بودن این نام دختر) دلایل کافی برای محبوبیت برای انتخاب اسم دختر هستند.

سارا
اسم سارا

معنی سارا در ثبت احوال ایران

اسم سارا در ثبت احوال این جنین معنی شده است: خالص، بی‌آمیختگی. نام زن حضرت ابراهیم (ع) و مادر اسحاق (ع).

فراوانی اسم سارا در ایران

همانطور که گفتیم سارا یک اسم دختر محبوب به خصوص در دهه ۶۰ خورشیدی در ایران و در کل دنیا بوده است. پس نمی توان در این سال ها این اسم را یک اسم با فراوانی کم دانست. گرچه انتظار می رود در دهه های آتی در بین نام های با فراوانی کم دخترانه قرار بگیرد. تعداد اسم سارا در ایران ۳۱۲۵۴۰ نفر طبق آمار ثبت احوال است که از سال ۱۳۹۶ تا به امروز به روزرسانی نشده است.

معنی اسم سارا

منابع:

674 نظر برای “معنی اسم سارا”

  1. نظری در رابطه اسمم ندارم
   تنها چیزیش که خیلی خوبه اینه که تو هر زبونی اسم سارا فقط ۴ کلمست البته تا اونجایی که من می‌دونم

  1. منم سارام و عاشق اسمم هستم❤و از پدر و مادرم تشکر میکنم که اسمم رو سارا گذاشتن

 1. منم اسمم ساراس واقعا عاشق اسمم هستم مثل همه شما اسممو با دنیا عوض نمیکنم
  چون هم خواصه ، هم زیبا و پر معنا
  از خاله جونمم ممنونم که این اسمو برام گذاشتن
  و واقعا خوشحالم که بین این همه سارای مهربون و دوس داشتی هستم.

 2. منم سارا هستم وبه نظرم اسمی هستش که با وجود اینکه زیاده ولی همیشه قشنگه ‍♀️

  1. اسم من توی شناسنامه خدیجه بود اما از زمان نوزادی منو با نام سارا صدام کردن،خدارو شکر اقدام به تغییر نام کردم و موفق شدم در شناسنامه ام هم این نام زیبا را ثبت کنم.

 3. منم اسمم ساراست.از مادربزرگم ممنونم برای انتخاب این اسم بیت المللی ام

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید: