معنی اسم شاهان

معنی اسم شاهان

شاهان

Shahan meaning
شاهان Shahan

اسم شاهان از جمله نام هایی هست که در طی این ۱۰ سال فعالیت نام فارسی بارها و بارها همراهان نام فارسی با ما تماس گرفتند تا وضعیت این اسم پسرانه فارسی را در این باره که مورد تایید ثبت احوال ایران هست یا نه بدانند. همواره دوستان زیادی ناموفق به ثبت این نام برای فرزند پسر خود بودند تا سال اخیر که پیام های بیشتری در مورد موفقیت در به ثبت رساندن این نام محبوب دریافت کردیم و نشان این بود که این اسم پسر در ثبت نیز مشکلی ندارد. پس اگر علاقمند به این اسم پسر شیک و زیبا دارید با خیال راحت می توانید این نام را برای نی نی پسر خود انتخاب نمایید.

اسم شاهان همانطور که در قسمت اسم پسر با ش گفتیم اسم پسر با ریشه فارسی است. در ادامه به توضیحات بیشتر، معنی و ریشه اسم شاهان می پردازیم:

معنی اسم شاهان
معنی شاهان

معنی و ریشه اسم شاهان

اسم شاهان به لحاظ اینکه سالها مورد استفاده برای نامگذاری قرار نمی گرفته شاید امروزه یک اسم جدید پسر (به اصلاح پدر مادر ها) محسوب شود. اسمی دو هجایی، خوش آوا و با معنی که هر پدرمادری آن را می پسندد، شاه شاهان!

معنی شاهان

اسم شاهان یعنی مانند شاه. شاهان ترکیب شاه + پسوند نسبت. آنکه مثل شاه است. شاه مظهر بزرگی و قدرت است. معنی کردن شاهان به شاه ها دور از ذهن است چرا که معنی مناسبی برای یک نام پسرانه نخواهد بود.

ریشه شاهان

همانطور که گفتیم ریشه اسم شاهان فارسی است و شاهان یک اسم پسر اصیل پارسی به حساب می آید. این اسم از نظر حروف و آوا مشابه نام شاهو نیز هست که پیش از این در نام فارسی درباره اش نوشتیم که البته اسم پسر کردی هست.

اسم شاهان در ثبت احوال

همانطور که گفتیم دوستان زیادی اخیرا موفق به ثبت این اسم شدند که در اینستاگرام نام فارسی به ما اطلاع دادند.

تعداد اسم شاهان در ثبت احوال

متاسفانه در مورد تعداد اسم شاهان در ایران و در واقع فراوانی نام شاهان اطلاعات دقیقی در دست نیست. البته در مورد سایر نام ها هم متاسفانه اطلاعات قابل اتکایی نیست. اما به زودی مطلبی در این خصوص در مورد فراوانی اسم ها روی وبسایت نام فارسی قرار خواهد گرفت.

Shahan name meaning
Shahan name meaning

نام های مشابه اسم شاهان

اسم های پسرانه

اسم پسر که به شاهان بیاد: (اسم پسر هم وزن شاهان)

اسم پاشا، شهرام، شهداد، ماهان، سوشا، شاهین، شروین و … اسم پسر ایرانی با ش رو ببینید.

اسم های دخترانه

اسم دختر که به شاهان بیاد:

اسم شهلا، شهین، شهناز، شهرو، شادن، ساشا (اسم مشترک دختر و پسر) و … اسم دختر ایرانی با ش را ببینید.

سوالات همراهان نام فارسی درباره اسم شاهان:

اسم شاهان ایران اسم شاهان اشکانی. اسم شاهان ساسانی. اسم شاهان ماد. اسم شاهان یعنی چی؟ اسم شاهان برای پسر اسم امیر شاهان اسم پسر شاهان در ثبت احوال پروفایل اسم شاهان ثبت احوال ثبت معنی اسم شاهان چیست؟ تعداد اسم شاهان در ثبت احوال. ریشه اسم شاهان طراحی اسم شاهان عکس نام فارسی شاهان فراوانی اسم شاهان. فراوانی اسم شاهان در ثبت احوال. اسم پسر هم وزن شاهان. اسم های شاهان ایرانی.

67 نظر برای “معنی اسم شاهان”

 1. اسم پسرمو امروز ثبت احوال قبول کردند و گذاشتن اقا ❤شاهان تاریخ تولد۳۰/۹/۹۹
  شب چله

 2. کامنتارو که میخوندم ب حرف بعضیا واقعا خندیدم .چقد مردم ما میتونن کوته فکر باشن ‌.چون شاه پهلوی ب قول شما بد بوده یعنی اسم شاه و شاهان یا هر چیزی که به شاه ربط داره بده …شاه به معنی بزرگی و فرمان روایی و حکم رانیه امیر هم همین معنی رو میده ..پس کسایی که نام محمدرضا یا رضا رو انتخاب میکنن کار اشتباهی کردن چون نام دو شاه محمدرضا ورضا بوده ….خواهشا انقد کوته فکر نباشید ..به نظرم اسم زیبا و با اصالت و محکمیه ‌من‌خودم به شخصه این اسم و اسم کیاشا رو خیلی دوست دارم …

 3. اسم پسرمنم شاهان هست وخیلی خوشحالم از انتخاب این اسم اصیل پارسی❤❤شاهان به معنی شاه( قدرت وبزرگی)پسرم متولد ۱۹ دی ۹۹ ثبت احوال خوزستان خیلی راحت گذاشتن مشکلی نداشتیم.

 4. اسم پسر گلم شاهان،و ثبت احوال هم تایید میکنه نگران نباشید اصلا،بسیار اسم زیباییه

 5. هفته پیش پسرم دنیا امد و اسمشو شاهان گذاشنیم ثبت احوال قبول کرد

 6. سلام واقعا اسم های اصیل ایرانی بسیار زیبا هستند من دوتا پسر دارم اولی گذاشتم شهریار به معنی شاه . پادشاه ودمی هم گذاشتم شاهان اینم به معنی شاه ..فرماندار .پادشاه اولشکه رفتم ثبت احول یخورده گیر دادن ولی اسمشو ثبت کردند خیلی هم خوشحالم که خودم وپسرام از نسل اریایی هستیم واسم هامون هم اریایی شد به امید ان روز که واقعا همه متوجه ارایی بودن خودشون بشن ..متشکرم

 7. اسم شاهان عالیه
  دم شما گرم که انقدر دقیق و کامل توضیح معنی و ریشه این اسم رو دادید

 8. خیلی هم اسم زیباییه… انشالله تا ماه آینده که پسرم دنیا اومد اسمشو می‌زارم شاهان

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید: