girls name

اسم دختر

اسم دختر ایرانی

اسم دختر
اسم دختر جدید شیک

لیست کامل اسم های دخترانه زیبا به ترتیب حروف الفبا

شامل اسامی دختر ایرانی اصیل (پارسی) و سایر ریشه ها. نام های ایرانی جدید با فراوانی کم (اسم دختر شیک و امروزی) و اسم های اصیل فارسی، ترکی، کردی، لری و … دخترانه.

آ ا ب پ ت ث ج چ ح خ د ذ ر ز ژ س ش ص ض ط ظ ع غ ف ق ک گ ل م ن و ه ی

برای مشاهده اسم های دخترانه روی حروف شروع شونده شان در جدول بالا کلیک نمایید.

در مرحله اول اسامی دختر فارسی اصیل را می بینید و سپس سایر اسم ها (نامهای دختر ایرانی غیر فارسی) قرار گرفته است که شامل نام های زیبای دخترانه کردی، ترکی، گیلکی (رشتی)، لری، بلوچی، اسامی باستانی، اسم های اوستایی (زرتشتی)، عربی، عبری، ارمنی و … می باشند.

اسم دختر
اسم دختر زیبا و جدید

انتخاب اسم دختر

اسم های دخترانه قرار گرفته در فهرست بالا برای نامگذاری فرزند دختر و هم چنین نامگذاری اسم کسب و کار بخصوص مشاغلی که ارتباط با بانوان و دختر خانم ها دارد می تواند کاربرد داشته باشد. مثلا کسب و کاری که محصولات زنانه دارد. البته بیشتر افراد به دنبال اسم دختر زیبا و شیک برای بچه دختر خود هستند و معمولا نام های خاص زیبا، امروزی و با فراوانی کم را برای فرزند دختر خود ترجیح می دهند.

اسم دخترانه

نام های آتوسا، میترا، نیلوفر، نگین، آرزو، مهرناز و اسامی دخترانه زیبای دیگر. از اسم های باستانی ایران زمین هستند و نام های اصیل ایرانی به حساب می آیند. همچنین خیلی اسم های ترکی یا کردی هستند که از گذشته دور فقط در ایران کاربرد دارند و دارای معانی بسیار زیبا و لطیف هستند.

اسم جدید

بسیاری از همراهان NameFarsi در این سالها از ما درخواست اسم جدید دختر داشته اند و در پست مربوط در این مورد مفصل صحبت کرده ایم. اما در این باره کوتاه بگیم که زمانی که از دید دیگری به نام ها و سیر محبوبیت آن ها می نگریم، می فهمیم که اسم ها هم گویی دوره بخصوص خود را دارند. برخی نام ها یک دوره بسیار محبوب می شوند و در دوره دیگر به دلیل زیاد شدنشان از محبوبیت شان کم می شود و برعکس… و این سیر ادامه دارد. اما هدف نام فارسی در این چندین سال، معرفی دقیق معنی و ریشه نام های ایرانی بوده است. تا دوستان با آگاهی بیشتر نسبت به اسمها، انتخاب اسم بهتری داشته باشند.

زیباترین اسم دختر

به عقیده “نام فارسی” از دید زیبا شناسی زیبایی اسم را معنی، آوا و در درجه بعدی تاریخچه آن تشکیل می دهد. نام هایی که معنی مثبتی را القا می کنند، آوای گوشنوازی دارند و در تاریخ ایران زمین یادآور شخصیت نیکی هستند، بدون شک اسم های زیباتری محسوب می شوند. دیدگاه شما چیست؟

❓به نظر شما زیباترین اسم دخترانه چه اسمی است؟ در قسمت نظرات (پایین) دیدگاهتان را بنویسید. 👇

336 نظر برای “اسم دختر”

 1. یک آقایی تو نظرات صفحه قبل به ترک ها اهانت کرده بود. اولا که تورک نه و ترک. تورک جد و آبادته اصفهانی.

  1. اسم دختر باکلاس که اول اسمش باشه ا

  2. با سلام و صلوات خدمت دوستان
   سه ساله نگوزیدم کسی می تونه کمکم کنه؟

  3. من ک از صحبت اون اقا بی اطلاعم ولی ترک/تورک های متعصب خودشون رو تورک مینامند و در واقع معتقدند تورک درسته و ترک فارسی شده ی این واژه است ‍♀️

  1. عربهای خوزستان مگه ایرانی نیستن از کرد ترک لر گرفتین حالا که رسید به عرب اسانی عربی واسه شما قابل قبول نیست چطور اسامی یونانی قبول دارید ولی اسامی عربی واستون قابل قبول نیست تا این حد نژاد پرست

  2. من چون اصفهانی هستم دنبال نامی که مخصوص اصفهان باشد برای دخترم میگردم .!!!!!!

  3. سلام عرب خوزستان
   تو همین سایت کلی اسم عربی هست، استفاده کن و دهانت و خونت را آلوده نکن

  1. اتفاقا بررسی کامل اسم دلوین رو تو همین سایت خوندم، خیلی عالی بود و لذت بردم خدایی

  1. من اسم ریهام و رقیه دوست دارم

  2. اسم زنم عاطفه بود. همه صداش می کردند ATI. موقع ازدواج فهمیدم اسمش عطیه هست وقتی عاقد اسمش رو خوند خون جلوی چشم فامیلامون رو گرفت و درگیری شد چون فکر کردن من با زن دیگری در حال وصلت هستم و از ناحیه کتف و باسن دچار شکستگی شدم. ازدواج ما ۳ سال طول کشید و ۲۲ قسمت بدنم شکست. امروز بعد از ۷ سال به حول قوه الهی تونستم تایپ کنم و از بیمارستان مرخص شدم.

  3. سلام خوبی اسم بچه ها تون را به من بدهید

 2. مهرزهرا ( فارسی ـ عربی ) ۱ – محبت و دوستی زهرا؛ ۲ – ( به مجاز ) کسی که مهر، محبت و دوستی حضرت زهرا ( س ) را در دل دارد. مهرزهرا به نظرم از زیباترین نام ها است .

 3. اسم صبورا : صبور + ا (الف نسبت یا تعظیم)، به معنی بردبار، صبور

  1. ۱۲ سال پیش اسم دخترم رو از این سایت انتخاب کردم و امروز با خواهرم دنبال اسم نینیش اینجاییم

 4. من با دوست عربمون به شدت موافقم به واسطه يه سري اتفاقات معاصر عموم مردم دچاار دين ستيزي و عرب كريزي شدند كه متعصابنه عرب را نهي ميكنند در صورتي كه هيچ تفاوتي بين اقوام نيست اسامي عربي بسيار زيبا هم وجود دارد با تشكر از هم وطنان

  1. ‌سلام من اسم دختر شیک خوشگل میخوام اینگلیسی باشه برای آدم ۱۵ ساله

 5. کاری : کاری اسم پسرانه فارسی به معنی تلاشگر و کوشا – کاریا : کاریا اسم پسرانه فارسی به معنی بانوی فعال و تلاشگر و کوشا .

 6. قسمت اسم های عجیب غریب ثبت احوال رو تو سایت شما دیدم ترکیدم از خنده خدایی
  اسم بچه دمپایی؟ کتری؟

 7. اسم دختر اول آوای خوش وبعدهم معنی زیبا ودلنشین من بهار وهلیا ومحیا رو دوست دارم وبه قدیمی وجدید بودن هم دقت نمیکنم

  1. رل موقت یا دائم؟
   خوشگلی بیا اینستاگرام چت کنیم

 8. خواهشمندم هر چی انتخاب می‌کنید فقط اسمی که به فامیلتون بیاد
  با تشکر

 9. به نظر من ستایش هم اسم با ایمانیه همم اسم خوشگلیه و اسم خداهم هست

 10. اسم دختره من ایلاست خیلیم خوشکله اگر خدا بخواد اسم پسرمم می خوام یا ارتام یا ایهان بزارم اگرم دوباره دختر دار شدم بنظرم نیهان خیلی اسم قشنگیه

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.