Boy name

اسم پسر

اسم پسر ایرانی

اسم پسر
اسم پسر ایرانی

لیست کامل اسم های پسرانه زیبا به ترتیب حروف الفبا

شامل اسامی پسر ایرانی اصیل (پارسی) و سایر ریشه ها. اسم های ایرانی جدید با فراوانی کم (اسم پسر شیک و امروزی) و نام های اصیل فارسی، ترکی، کردی، لری و …

آ ا ب پ ت ث ج چ ح خ د ذ ر ز ژ س ش ص ض ط ظ ع غ ف ق ک گ ل م ن و ه ی

برای مشاهده اسم های پسرانه روی حروف شروع شونده شان در جدول بالا کلیک نمایید.

در مرحله اول اسامی پسر فارسی اصیل را می بینید. سپس سایر اسم ها (نامهای پسرانه ایرانی غیر فارسی) قرار گرفته است که شامل نامهای زیبای پسر کردی، ترکی، گیلکی (رشتی)، لری، بلوچی، اسامی باستانی، اسم های زرتشتی، عربی، عبری، ارمنی و … می باشند.

اسامی پسرانه ایرانی شیک اسم پسر قشنگ
اسم پسر زیبا و جدید

انتخاب اسم پسر

اسم های پسرانه قرار گرفته در فهرست بالا برای نامگذاری فرزند پسر و هم چنین نامگذاری اسم کسب و کار بخصوص مشاغلی که ارتباط با پسران و آقایان دارد می تواند کاربرد داشته باشد. مثلا کسب و کاری که محصولات مردانه دارد. البته بیشتر افراد به دنبال اسم پسر زیبا و شیک برای بچه پسر خود هستند. معمولا نام های خاص زیبا، امروزی و با فراوانی کم برای فرزند پسر خود ترجیح می دهند.

اسم پسرانه

نام های سیاوش، پارسا، فرهاد، داریوش، کیان، کوروش، شهریار و خیلی اسامی زیبای دیگر. اسم های باستانی پسرانه ایران زمین هستند و از نام های اصیل ایرانی به حساب می آیند. خیلی اسم های ترکی یا کردی هستند که از گذشته دور فقط در ایران کاربرد دارند و دارای معانی بسیار زیبا و لطیف هستند. شاید در مورد نام های پسرانه ایرانی جنبه تاریخی بودن نامها بیشتر از نام های دخترانه در زیباییشان تاثیر داشته باشد. گویی نام های باستانی پسر بیشتر مورد محبوبیت واقع هستند تا نام های دخترانه باستانی.

اسم جدید

بسیاری از همراهان NameFarsi در این سالها از ما درخواست نام جدید پسر داشته اند و در پست مربوط در این مورد مفصل صحبت کرده ایم. اما در این باره کوتاه بگوییم زمانی که از دید دیگری به نام ها و سیر محبوبیت آن ها می نگریم، می فهمیم که اسم ها هم گویی دوره بخصوص خود را دارند. برخی نام ها یک دوره بسیار محبوب می شوند و در دوره دیگر به دلیل زیاد شدنشان از محبوبیت شان کم می شود و برعکس و این سیر ادامه دارد. اما هدف نام فارسی در این چندین سال، معرفی دقیق معنی و ریشه نام های ایرانی بوده است تا دوستان با آگاهی بیشتر نسبت به اسمها، انتخاب اسم بهتری داشته باشند.

زیباترین اسم پسر

به عقیده “نام فارسی” از دید زیبا شناسی زیبایی اسم را معنی، آوا و در درجه بعدی تاریخچه آن تشکیل می دهد. نام هایی که معنی مثبتی را القا می کنند، آوای گوشنوازی دارند و در تاریخ ایران زمین یادآور شخصیت نیک (مثل آرش، کاوه، سیاوش و …) هستند، بدون شک اسم های زیباتری هستند و خواهند بود. نظر شما چیست؟

❓به نظر شما زیباترین اسم پسرانه چه اسمی است؟ در قسمت نظرات (پایین) دیدگاهتان را بنویسید.👇

936 نظر برای “اسم پسر”

   1. اسم رامتین، آرمین، رامین برای پسر قشنگه؟

    1
    1
  1. سلام تو همین سایت قسمت اسم های شاهنامه ای یا اسم های دیوان حافظ رو ببینید عالیه.

   3
   0
  2. اسم پسر جدید سال ۱۴۰۲ همین سایت گذاشتن ببین عالیه لیستش.

   3
   2
 1. اسمهای پسرانه زیبا و دلنشین : یاروید – یاردین – یارسا – مهدیار – یارولی – یارعلی – مازیار – مهزیار – علی یار – مهدی یار – سامیار – مهیار – ایلیار – کامیار – یارکیا – سانیار- رادیار- یوسف – یاسین – امیریوسف – یاسر. کدومشون به نظرتون قشنگ ترن؟

  7
  20
 2. سلام اسمم زهراس بسپر به ذهنت
  دخترم، دختر حاجی، اما شدم ضدش
  چون باج بگیر حکومت شده نره خر
  پول از خون ملت میکشه
  که شده تو شیشه
  از آلودگی هوا و گرونی
  تا مسمومیت دخترا تو مدرسه
  مرگ مهسا و ندا و نیکا
  بس نیست؟ داد می زنم یک دو سه
  صدام به صدات برسه
  دیگه بسه، دیگه حرومی بسه

  7
  9
 3. درود و سپاس از مجموعه خوب شما و اسامی زیبای پسرانه
  و تشکر ویژه از ادمین پاسخگوی اینستاگرام

  2
  0
 4. اسم پسر قشنگ: محمد کیا – محمد – امیرمهدی – امیرعلی – امیرکیا – رادمهر – مهراد – محمدمهراد – امیرمهراد – آرمین – حسین – متین – یاسین – امیریاسین – آیدین – علی – رضا – کامران – محمدمتین – امیرابوالفضل – امیرعباس – امیریوسف – ایلیا – ایلماز – آرمان – محمدجواد – سپهر – الیاس – یوسف – هومن اسمهای بسیار جذاب و زیبا و دلنشینی هستند .

  5
  5
 5. سلام وقت بخیر
  اسم پسرانه آرنیک‌ در ثبت احوال مورد تایید هست ؟؟

  1
  1

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.