اهورا

معنی اسم اهورا

معنی نام اهورا

معنی و ریشه دقیق اسم اهورا

همانطور که در قسمت اسم پسر با ا در وبسایت و همچنین اینستاگرام نام فارسی گفتیم، اسم اهورا اسم پسرانه فارسی، نامی خوش آوا به سبب وجود آوای “آ” و حرف ه میانی؛ یک اسم پسر ۵ حرفی است. اسم اهورا چون در سال های اخیر کمتر مورد استفاده برای نامگذاری و انتخاب اسم قرار گرفته است این روزها یک اسم پسر جدید از دید پدر مادرها به حساب می آید.

اهورا
معنی اسم اهورا

توضیحات تکمیلی درباره نام اهورا در ادامه بخوانید:

معنی اهورا

اسم اهورا یعنی چه؟

اهورا در فرهنگ ایران باستان، خداوند، وجود مطلق و هستی بخش، خدای بزرگ ایرانیان باستان و زردتشتیان، وجودی که صورت ظاهر ندارد و حیات بخش، یکتا، بی همتا، بزرگ و دانای مطلق است.

اسم اهورا در ثبت احوال:

معنی اهورا در ثبت احوال

نام اهورا در ثبت احوال ایران اوستایی و به معنی وجود مطلق و هستی بخش اهورا مزدا هستی بخش بی‌همتا و خالق عالم و معادل اهورامزدا معنی شده است.

فراوانی اسم اهورا

در مورد فراوانی نام اهورا در ثبت احوال ایران آمار دقیقی وجود ندارد. اما همانطور که گفته شد اسم اهورا از نام های پسر با فراوانی کم، خاص و به اصطلاح جدید ایرانی به حساب می آید.

ریشه اسم اهورا

همانطور که گفته شد اسم اهورا یک اسم اوستایی و فارسی است. (خیلی از نام ها همانند خیلی از لغات فارسی، ریشه اوستایی دارند، اوستایی از زبان های باستانی ایرانیان است.)

تلفظ اسم اهورا

تلفظ اهورا به صورت ahoura یعنی فتح الف است.

اسم های مشابه و هماهنگ با نام اهورا

اسم پسر شبیه اهورا

اسم پسر که به اهورا بیاد:

آراد، آریو، هوراد، آریا و … اسم های پسرانه با الف را ببینید.

اسم دختر شبیه اهورا

اسم دختر که به اهورا بیاد:

اسم آریانا، آدرینا، شیدا، رویا و … اسم های دخترانه با الف را ببینید.

> برای دریافت نام های مشابه با نام های مورد نظرتان با مشاور اسم ما تماس بگیرید.

سوالات همراهان NameFarsi.com درباره نام اهورا:

اسم اهورا اسم اهورا قشنگه اسم اهورا برای پروفایل اسم اهورا به انگلیسی اسم اهورا در ثبت احوال اسم اهورا مزدا ب انگلیسی اسم اهورا مزدا اسم اهورا برای پسر طراحی اسم اهورایی اسم اهورا کجاییه اهورا اسم دختر است یا پسر اسم اهورا به چه معنی است اسم بچه اهورا نام اهورا برای پسر اسم پسر با اهورا اسم دختر که به اهورا بیاد اهورا اسم پسر یا دختر

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *