معنی اسم هانا

معنی اسم هانا

معنی نام هانا

اسم هانا

Hannah Name
اسم هاناHannah Name meaning

اسم هانا به چه معنا است؟ Name meaning Hannah

همانطور که در قسمت اسم دختر با ه گفتیم اسم هانا یک اسم ایرانی زیباست که البته یک اسم بین المللی هم به حساب می آید. در ادامه معنی دقیق و ریشه نام هانا را خواهید دید:

ریشه اسم هانا

اسم هانا در بین ایرانیان اسمی زیبا و رایج است. اسم هانا در ایران، ریشه لری و ریشه کردی دارد و لذا اسم دختر کردی و اسم لری دختر به حساب می آید. اسم Hannah در زبان لاتین نیز کاربرد دارد و ریشه عبری دارد. (زبان عبری)

معنی هانا

اسم هانا همانطور که در قسمت اسم های دختر نام فارسی NameFarsi.com و اینستاگرام نام فارسی گفتیم، در کردی و لری به معنی پناه، امید، نفس و فریاد آمده است. معنی اسم هانا Hannah با ریشه عبری توجه، مرحمت، نیکی و هم چنین به معنی زیبایی و فضل و بخشش نیز هست. علاوه بر این معنی هدیه خداوند نیز برای اسم هانا آمده است که از این حیث شبیه اسم وانیا (اسم دختر با و) نیز هست.

معنی اسم هانا
اسم هانا

اسم هانا به انگلیسی

بیشتر به صورت Hannah مرسوم است. اما به شکل Hana هم درست می باشد.

اسم هانا در ثبت احوال ایران

معنی هانا در ثبت احوال ایران

در ثبت احوال ایرانی این اسم دختر ریشه اش كردی ذکر شده و ۴ معنی برای نام هانا آمده:

 1. زنهار، دادخواهی.
 2. امید.
 3. بینایی.
 4. خواهش.

فراوانی اسم هانا

طبق آمار ثبت احوال ایران در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹، تعداد ۲۱۸۵۸ نفر در ایران با اسم هانا وجود دارند.

معنی نام هانا
معنی اسم هانا

تلفظ اسم هانا

تلفظ اسم هانا مشخص است. Hana.

اسم های دختر شبیه هانا: هانیه، هنا و حنا که همگی ریشه عربی دارند.

185 نظر برای “معنی اسم هانا”

 1. سلام.. فرشته کوچولوی ماهم آذر ماه بدنیا میاد و اسم انتخابی مون هاناست. ان‌شاءالله ک سالم و سلامت بدنیا بیاد

 2. فقط اسم کردی نیس و ترکا هم دارن و ی ریشه بین المللی داره که تو دنیا ازش استفاده میکنن مث مریم و سارا . اگه ب ریشه اسم برگردین اسم مادر حضرت ساموئل و حضرت مریم که در جا جای دنیا ی جور تلفظ نمیشه و متفاوته :آنن آن هانا هاناه حنا میگن . لطفا اگه ی متنی میذارید کلی تحقیق کنید .

  1. هانا یک اسم کاملأ کوردیه و معنیش نور چشم و بیناییه.

 3. اسم خود من هانا و در کتاب های زبان انگلیسی مون کلی از این اسم استفاده شده ریشه کردی داره اما انگلیسی هست و من عاشق اسمم هستم

 4. دورد و افرین. اسمهای ایرانی و اساطیری برای فرزندانتون انتخاب کنید. از شمال افریقا تا شبه جزیره عربستان یک عرب اسم فرزندشو ایرانی و ریشه ایرانی نداره. لطفا مثل پدرامون کاسه داغ تر از اش نباشیم برگردیم به فرهنگ و تمدن و راستی و درستی خودمون. تو این دنیا هیچ کس و کشوری تا خودمون نخواهیم تره هم خورد نمیکنه. پیروز باشید

  1. نه به هیچ عنوان عربی نیست، لطفا خوب تحقیق کنین، ریشه لاتین و عبری داره،‌کردها و ترکها هم این اسم‌و دارن. من بعد از خوندن کامنت شما بازم براب اطمینان سرچ کردم به هیچ عنوان ریشه عربی نداره.

 5. هانا اسم رایج در بین یهودیان ایرانی هست از جمله اسم دختر خودم هانا هست،برام جالب بود که نوشتید اسم کردی هست،شاید به این خاطر گفتن کردی هست تا ثبت احوال اجازه ثبتش رو بده ..

 6. سلام اسم من هاناست،من بسیار از اسم خودم خوشم میاد و از پدر و مادر بسیار ممنون هستم.دارم نوجوان میشم،معنی اسمم امیوچد و آرزو هستش،بسیار ممنونم♥️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *