Kurdish names

زیباترین اسم های کردی

زیباترین اسامی کردی دختر و پسر

اسامی زیبای کوردی محبوب Beautiful Kurdish Names

لیست کامل اسم کردی دختر و اسم کردی پسر را در مطالب قبلی نام‌فارسی، قرار داده ایم. لیستی کامل از نام های کوردی که اکثریت نام ها از اسامی كردي مرسوم در ایران هستند. همراهان قدیمی تر وبسایت و پیج اینستاگرام نام‌فارسی، به احتمال زیاد در این سالها متوجه علاقه تیم نام‌فارسی به اسامی کردی شده اند. اسم های کردی نام هایی با معانی زیبا، لطیف و خاص هستند. بسیاری از این نام ها برگرفته از طبیعت با دیدی هنری و دقیق هستند که در کمتر زبانی به چشم می خورد. در این قسمت لیست منتخب اسم کردی جدید دختر و پسر، یعنی نام های کوردی که در این سال ها خیلی محبوب تر بوده اند را قرار داده ایم. در تصاویر زیر اسامی با رنگ آبی نام های پسرانه کردی و اسم های به رنگ صورتی اسمهای دخترانه کردی هستند.

نام های کردی دخترانه

اسم هایی مثل آوین، دلنیا، روژان، هانا، روژین و دلوان نام های هستند که در نظرسنجی های اخیر اینستاگرام و تلگرام نام‌فارسی، محبوب تر بودند و در مشاوره های انجام شده توسط مشاور ما، دکتر نیکزاد، جزو اسامی ای بودند که بیشتر مورد توجه پدر و مادر های ایرانی برای نامگذاری فرزند دختر قرار می گرفتند. بد نیست اضافه کنیم که اسم هانا یک نام بین المللی دختر نیز هست که البته در زبان لری نیز ریشه دارد.

سایر اسم های کردی دختر در این لیست:

نام روناک، بژوین، روژیار، رزان، ژینا، گلاریس، آوان، شیلان، سروه، گلاویژ، ژوان و روژدا. به نظر شما در این بین کدام اسم کوردی زیباتر است؟

Kurdish girl's name
اسم کردی دختر Kurdish girl’s name

نام های کردی پسرانه

برای مثال اسم های سیروان، نیهاد، آوات، زانیار و هیوا اسم هایی هستند که در این چند سال خیلی بیشتر مورد توجه برای اسم پسر قرار گرفته اند و از اسامی محبوب پسرانه چه بسا در بین فارسی زبانان نیز بوده اند. توجه شود که هیوا اسم مشترک بین دختر و پسر است و ثبت احوال هم برای دختر و هم برای پسر این نام را ثبت می نماید.

سایر اسم های کردی پسر در این لیست:

اسم میران، سانان، هیرش، داوین، کاویار، شالیار، هیژا، داژیار، شاهو، هیمن و اورامان. به نظر شما در بین اسامی کردی پسر کدام نام زیباتر است؟

Kurdish boy's name
اسم کردی پسر جدید اسامی کوردیKurdish boy’s name

در آخر باید بگوییم که:

 • این لیست بر اساس تعاملات یازده ساله تیم نام‌فارسی با شما عزیزان تهیه شده است. (نامهای کردی که محبوبیت بیشتری داشته اند.)
 • معنی تمامی اسم های کوردی بالا روی وبسایت نام‌فارسی هست. از قسمت جستجو روی سایت استفاده کنید.
 • اگر اسم كردي زیبایی را می شناسید که در لیست بالا نیست در قسمت نظرات درج نمایید.
 • و “هر بژی کُرد” ❤️

❓ به نظر شما کدام اسم پسر و کدام اسم دختر زیباترین اسم های کوردی هستند؟

❤️ نام‌فارسی | مرجع تخصصی اسم های ایرانی | از سال ۱۳۸۸

5/5 - (23 امتیاز)

10 نظر برای “زیباترین اسم های کردی”

  1. لیست بسیار خوبی بود از اسامی کردی از این باحال تر ویدیوی روی پیج اینستاگرام شما هست.

   3
   0
   1. بله کوردی هست
    لیست اسم کوردی قدیمی می‌خوام

    0
    1

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.