معنی اسم برکه

برکه

معنی، ریشه و فراوانی تعداد اسم برکه در ثبت احوال ایران

معنی برکه Berkeh name meaning

برکه یعنی: آبگیر، جایی که به طور طبیعی در آن آب جمع شود.

ریشه اسم برکه

ریشه نام برکه عربی است.

اسم برکه در ثبت احوال ایران

فراوانی برکه در ثبت احوال

تعداد اسم برکه در ثبت احوال  ۱۰۱ نفر است. که نشان از فراوانی بسیار کم این اسم دخترانه دارد. گرچه این آمار از سال ۱۳۹۶ به روز نشده است.

معنی برکه در ثبت احوال

برکه یعنی: (عربی، برکَة) ۱- گودی کوچک و کم عمقی از زمین که در آن آب جمع شده باشد، استخر طبیعی، آب گیر؛ ۲- (در قدیم) استخر.

در ادامه: اسم برکه به انگلیسی. اسم برکه نی نی سایت. اسم دختر که به برکه بیاد و اسم پسر که به برکه بیاد. اسم برکه در ممنوعه. اسم برکه قشنگه؟

برکه نامی زیبا برگرفته از طبیعت است. اگر شما هم علاقمند به لطافت طبیعت و زیبایی های آن هستید، اسم های برگرفته از طبیعت را ببینید. شاید گزینه مناسبی برای فرزند عزیزتان را در آن بین پیدا کنید. برخی از دوستان تصور داشتند که برکه اسمی فارسی است. توجیه خیلی از دوستان این بود که برکه را نباید با برکت اشتباه گرفت. اما استدلال درستی نیست برکت و برکه هر دو عربی هستند. شما را به یک واژه نام و یا مترجم گوگل ارجاع می دهیم که در آن برکه یا استخر را اینگونه معنی کرده است: بركة صغيرة = pool.

اسم برکه به انگلیسی

در مورد نوشتار انگلیسی واژگان فارسی یا عربی نمی توان قطعی نظر دارد چرا که اصالتا در زبان انگلیسی جایی نداشته اند. اما به نظر می رسد نگارش صحیح نام برکه به صورت زیر یعنی Berkeh درست تر باشد.

Berkeh Name
اسم برکه به انگلیسی

اسم های مشابه برکه

اسم دختر که به برکه بیاد

نام های دخترانه باران، بارانا، کیانا و بیتا از جمله اسم های دخترانه متناسب با برکه هستند. قسمت اسم دختر با ب را نیز ببینید که شامل لیست کامل اسامی دختر با ب هست.

اسم پسر که به برکه بیاد

نام های پسرانه بهرام، کسری، کارن، بردیا و بهنام از جمله اسم های پسرانه متناسب با نام برکه هستند.

اگر شما هم به دنبال متناسب ترین نام ها با معیار های مد نظر خود هستید، قسمت مشاوره اسم را ببینید.

اسم برکه قشنگه؟

در مجموع اسم برکه یک نام زیبا، کوتاه، نسبتا خوش آوا هست که فراوانی بسیار کمی دارد. به دلیل فراوانی خیلی کم این نام، اسم برکه از جمله اسم های جدید دختر (به اصطلاح عام) محسوب می شود.

نظر شما درباره اسم برکه چیست؟ آیا این نام را برای فرزند می پسندید؟ در قسمت نظرات بنویسید. ضمنا نظرسنجی در مورد این اسم در اینستاگرام نام‌فارسی نیز قابل اجرا هست.

3/5 - (3 امتیاز)

2 نظر برای “معنی اسم برکه”

  1. سلام با اطمینان میتونید آمار اسم برکه را یکی بالا ببرید، چون من اسم دخترمو برکه گذاشتم .به خاطر کم بودن این اسم در جامعه برای همه جالب ودوست داشتنیه .

    1. سلام من هم دخترم تازه متولد شده ونامش را برکه گذاشته ام.

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.