Dena Nika name

اسم دنا و نیکا

بررسی اسم دنا و نیکا

Dena Nika name

اسم نیکا Nika و دنا Dena هر دو نام از اسامی دختر کوتاه و خوش آوا هستند. تا به حال نظرسنجی اسم بین این دو نام انجام نشده. اما بر اساس تعاملات و دیدگاه های همراهان وبسایت، تلگرام و اینستاگرام #نام_فارسی به نظر می رسد که محبوبیت اسم نیکا بیشتر از دنا باشد. دلیلش این است که نیکا اسمی است که در دهه اخیر بیش از پیش شناخته شده است. از دید خیلی ها معنی بهتری دارد و بعضا افرادی ممکن است نام کوه را برای فرزند و به خصوص فرزند دختر نپسندند (که البته سلیقه شخصی ما این چنین نیست). پس انتظار می رود فراوانی اسم نیکا رشد خیلی خیلی بیشتری در مقایسه با نام دنا داشته باشد.

معنی اسم دنا

دنا یعنی چه؟

Dena name meaning
معنی اسم دنا Dena

معنی اسم دنا را در تصویر بالا می بینید. همانطور که مشاهده می فرمایید این نام فارسی دخترانه کوتاه سه حرفی، در اصل ریشه اوستایی دارد و اسم اوستایی دختر محسوب می شود.

فراوانی دنا در حال حاضر نیز خیلی خیلی کمتر از اسم نیکا هست. از طرفی نیکا یک اسم بین المللی دختر است. معانی پیروزی، آورنده پیروزی، متعلق به خدا برایش آمده و در خیلی از کشورها برای نامگذاری فرزند انتخاب می شود. گرچه دنا Dena نیز در برخی زبان ها دره، داوری و خونخواهی معنی شده است ولی اسم خیلی مرسومی نیست.

نکته آخری که باید اشاره کنیم ساخت خودرویی داخلی با نام دنا در ایران است. گرچه بیشتر ایرانیان که آشنایی با ایران حتی در حد سواد آموزشی متوسطه داشته باشند، اسم دنا را به عنوان کوه می شناسند. اما برخی افراد با سطح سواد کمتر ممکن است با شنیدن این نام فقط یاد خودروی ایرانی بیافتند و از این حیث آن را کم ارزش بدانند و یا این اسم را مسخره کنند. مطلب درباره تمسخر اسم بچه را بخوانید. از دید ما هرچقدر هم برندی بد کیفیت باشد یک اسم انسان یا کوه تا ابد باقی خواهد ماند و ارزش آن کم نمی شود. حیف است به دلیل انتخاب اسم اشتباه تولیدکنندگان، اسامی زیبای ایرانی از زبانمان حذف شوند.

شاد باشید و خوشنام ❤️ نام فارسی دات کام!

#نام_فارسی_انتخاب_کنیم

4.9/5 - (10 امتیاز)

11 نظر برای “اسم دنا و نیکا”

 1. چقدر عالی توضیح دادید. ممنون واقعا. به نظرم دنا خیلی اسم اصیل و زیباییه.

  1
  1
 2. دنا و نیکا من رو یاد سارا و نیکا انداخت و بدجوری سیخ
  عکس های لخت سارا و نیکا در استخر و پارتی رو بگذارید لازم دارم برای امشب

  0
  2
 3. دنا برای یک دختر خیلی هم برازنده است چون دقیقا نام یک کوه هست و تصور یک دختر محکم و استوار رو به وجود مياره و به نظر من خیلی از نیکا قشنگ تره چون محکم و قوی بودن رو به یاد آدم مياره البته نظر شخصی من

  3
  1
  1. به نظر من هر دو اسم دنا و نیکا اسم های بسیار بسیار جذابی هستند و اینکه اسم دختر مان شبیه اسم یک کوه باشد خیلی زیبا تر هم هست چون کوه نشان عظمت و قدرت است و برای دختر ایرانی که سنبل شجاعت هم هست اسم بسیار پسندیده ای است، وقتی سن ام کمتر بود و کسی اسم من را می شنید و میگفت رنگ موی آتوسا من دقیقا می فهمیدم با این آدم نمیشود به تفاهم رسید و خوشحال بودم که از این طریق میتوانم آدم های دور و برم را بهتر بشناسم و از اینطور آدم ها دوری کنم . پس با خیال راحت اسم زیبای دنا را انتخاب کنید و از حماقت انسان ها نترسید . حتی اگر اسم ماشین را از این نام گرفته باشند به خاطر زیبایی این اسم است و چرا که نه

   2
   0

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.