هورام

معنی اسم هورام

هورام

معنی، ریشه و فراوانی (تعداد) اسم هورام در ثبت احوال ایران

همه چیز درباره اسم هورام

Horam name meaning
معنی هورام

معنی هورام Horam name meaning

هورام یعنی: هنگام طلوع آفتاب همچنین در زبان عبری به معنی مرتفع می باشد. علاوه بر این اگر هورام را ترکیب “هو” به معنی نیک و خوب + “رام” به معنی آرام بدانیم، پس هورام در فارسی معنی خوب آرام نیز می دهد. “هو” در ترکیب اسم های پسرانه زیبا نظیر، هونام، هویار و هوراد هم وجود دارد. “رام” نیز به عنوان پسوند در بسیاری از نام ها از جمله شهرام، سپهرام و پدرام به کار رفته است.

اسم هورام و هورامان و گویش هورامی

اکثریت کرد زبانان عزیز در ایران با شنیدن نام هورام یاد هورامان می افتند. هورامان تخت یا اورامان تخت (به کردی: هه‌ورامان تخت) شهری در بخش اورامان شهرستان سروآباد در استان کردستان ایران است. اورامان یا هەورامان نام منطقه‌ای کوهستانی در غرب ایران و شرق عراق است که ساکنان آن کُرد هستند و به گویش هورامی یکی از شاخه‌های زبان گورانی سخن می‌گویند.

ریشه اسم هورام

ریشه نام هورام کردی است. اما همانطور که گفته شد این اسم پسرانه ریشه عبری هم دارد که البته همانطور که دیدیم، معنی ذکر شده برای نام هورام در زبان عبری، چقدر مشابه با منطقه اورامان است! (اورامان منطقه کوهستانی و مرتفع). علاوه بر این، خیلی دور از ذهن نیست که هورام را ترکیب (هو + رام) بدانیم و از نظر ترکیب واژه، واژه ای فارسی.

معنی اسم هورام
معنی و ریشه اسم هورام

اسم هورام در ثبت احوال ایران

هورام مورد تایید ثبت احوال برای نامگذاری فرزند پسر است.

فراوانی اسم هورام در ثبت احوال ایران

تعداد اسم هورام در ثبت احوال ۷۵۷ نفر است.

معنی اسم هورام در ثبت احوال ایران

هورام =(عبری) ۱- مرتفع؛ ۲- (اَعلام) نام شهریار (پادشاه و فرمانروا) جازر (نام روستایی در سوریه) که در هنگام افتتاح فلسطین بر جارز شهریار بود.

اسم هورام به انگلیسی

در مورد نگارش اسم هورام به انگلیسی شاید از نظر تلفظی بنویسیم Houram نگارش بهتری باشد اما در منابع انگلیسی زبان این اسم به صورت Horam نوشته شده است.

Houram
هورام به انگلیسی
Horam
اسم هورام به انگلیسی

اسامی مشابه هورام

اسم دختر که به هورام بیاد

نام های دخترانه حلما، هلن و هلنا، محیا، آرام، هدیه و هلیا از جمله اسم های دخترانه متناسب با هورام هستند.

اسم پسر که به هورام بیاد

اسم هورام تشابه زیادی با اسم هونام دارد. نام های پسرانه فرهام، هیراد، رهام، شهرام، پرهام و سامان از جمله اسم های پسرانه دیگر متناسب با نام هورام هستند. قسمت اسم پسر با ه را نیز ببینید.

اگر شما هم به دنبال متناسب ترین نام ها با معیار های مد نظر خود هستید، قسمت مشاوره اسم را ببینید.

اسم هورام
هورام

نظرسنجی اسم هورام

اسم هورام قشنگه؟

هورام نامی خوش آوا با معنی مناسب، اسمی دو هجایی با فراوانی کم است. به علاوه اگر تعبیر ما از معنی فارسی آن به صورت “هو” + “یار” که در بالا گفته شد درست باشد، بر زیبایی های این اسم می افزاید.

نظر شما درباره اسم هورام چیست؟ آیا این نام را برای فرزند می پسندید؟ در قسمت نظرات دیدگاه خود را بنویسید.

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.