معنی اسم محیا

محیا

معنی، ریشه و فراوانی تعداد اسم محیا در ثبت احوال ایران

معنی محیا Mahya name meaning

معني محيا: حیات، زندگی.

ریشه اسم محیا

ریشه نام محیا عربی است.

اسم محیا در ثبت احوال ایران

فراوانی محیا در ثبت احوال

تعداد اسم محیا در ثبت احوال  ۶۱۲۷۷۰ نفر است.

معنی اسم محیا در ثبت احوال

محیا = (عربی) حیات، زندگی. معنی کلمه محیا به عربی زندگی است. اما ادامه توضیحات بیشتر درباره اسم محيا را بخوانید.

تلفظ اسم محیا

اسم محیا که در اینجا معنی شد و در ایران عزیز و بخصوص بین مذهبیون رایج است با تلفظ /Mahyā/ درست است. اما باید توجه کرد که مهیا به صورت مُحَيّا یعنی /Mohayyā/ نیز اسم و واژه ای عربی است به معنی چهره و صورت. دو واژه و نام مختلف هستند. اسمی که در بین فارسی زبانان رایج است تلفظ اول هست که البته معنی زیبا تری هم برای نام دختر دارد. محیا با تلفظ دوم فراوانی بسیار کمی دارد و خیلی کم برای نامگذاری فرزند استفاده شده است. (حدود ۱۰۰ نفر طبق آمار ثبت احوال).

اسم محیا یا مهیا؟ اسم دختر مشابه محیا. اسم محیا قشنگه. اسم محیا به انگلیسی برای پروفایل و اسم محیا انگلیسی. معنی اسم محیا و مهیار.

اسم مهیا یا محیا؟

خیلی از همراهان نام‌فارسی در این سال ها در وبسایت، اینستاگرام و تلگرام نام فارسی از ما پرسیدند که اسم مهیا برای دختر درست است یا محیا؟! پاسخ: هر دو اسم درست هستند و از اسامی دخترانه زیبا هستند. تلفظ یکسانی برای ما فارسی زبانان دارند اما ریشه و معنی متفاوت. معنی و ریشه محیا در بالا کامل گفته شد. در مورد مهیا نیز همانطور که در قسمت اسم دختر با میم گفتیم اسم اوستایی دخترانه است و به معنی بزرگ.

اسم های مشابه محیا

اسم دختر که به محیا بیاد

نام های دخترانه حلما، دنیا، مهرو، هلما، مهرسا، ماهورا، سها از جمله اسم های دخترانه متناسب با محیا هستند.

اسم پسر که به محیا بیاد

نام های پسرانه ماهان، هیراد، هومهر، مهیار (یعنی یار ماه: از نام های باستانی است)، هامون و حامد از جمله اسم های پسرانه متناسب با نام محیا هستند.

اگر شما هم به دنبال متناسب ترین نام ها با معیار های مد نظر خود هستید، قسمت مشاوره اسم را ببینید.

اسم محیا به انگلیسی برای پروفایل

Mahya
اسم مهیا انگلیسی

اسم محیا قشنگه؟

در مجموع اسم محیا یک نام زیبا، کوتاه و خوش آواست. معنی بسیار مثبت و زیبایی دارد. “زندگی“. به طور کلی درست یا غلط، در این سال ها، در بین عموم جامعه دید مثبتی نسبت به نام های عربی وجود ندارد. اما اگر این مساله برایتان مهم نیست دیگر خصوصیات این اسم، بخصوص معنیش، آن را خاص و خیلی زیبا کرده است.

نظر شما درباره اسم محیا چیست؟ آیا این نام را برای فرزند می پسندید؟

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید: