روز مادر

روز مادر

تاریخ روز مادر در ایران

روز مادر ایرانی

در ایران سال هاست ولادت حضرت فاطمه (س) به عنوان روز مادر نامگذاری شده است. این امر منتقدین و موافقین داشته و دارد. اما بدون شک خانم ها از اینکه روزهایی را به آن ها اختصاص دهند خشنود هستند. ما و خیلی از ایرانیان نیز که به جایگاه و مقام زن در خانه (مایه روشنی خانه) واقف هستیم این روز را پاس می داریم و از برگزاری جشن برای مادر و زن کوتاهی نمی کنیم. تاریخ روز مادر پیش از انقلاب ایران، ۲۵ آذر ماه، معادل ۱۲ دسامبر بوده است. بد نیست در این روز عزیز یادی از زنان تاریخ ساز ایران زمین، زنان بزرگ معاصر و بانوان ایران باستان بکنیم. زنان و شیر زنانی که مایه افتخار سرزمین ایران بوده و هستند.

روز مادر
Mothers’ day

روز مادر سال ۹۸

روز مادر در سال ۱۳۹۸ مقارن با ۲۶ بهمن خواهد بود. همانطور که گفتیم مصادف با زادروز حضرت فاطمه یعنی ۲۰ جمادی‌الثانی است. تاریخ دقیق روز مادر ۹۸ در تقویم میلادی ۲۰۲۰ معادل شنبه February 15 می باشد.

روز مادر در دیگر کشور ها Mothers’ Day

روز جهانی مادر

شاید تصور برخی از دوستان این باشد که در کشورهای خارجی و در بین مسیحیان زادروز حضرت مریم روز مادر باشد. اما اصلا اینطور نیست در هیچ کشوری تاریخ تولد مریم مقدس را روز مادر نمی دانند. در بسیاری از کشور ها روز مادر همان روز جهانی زن است. در خیلی از کشورهای اروپای شرقی و هم چنین کشورهای افغانستان، ارمنستان، تاجیکستان و روسیه ۸ مارچ روز مادر است. در کشور های آفریقایی، امارات و خیلی کشورهای عرب زبان ۲۱ مارچ روز مادر برگزار می شود. در برخی کشور ها اولین یکشنبه ماه می و در کشورهایی دیگر دومین یکشنبه ماه می روز مادر است (مثل کانادا، امریکا، انگلستان، برزیل و خیلی کشورهای دیگر). اطلاعات بیشتر.

روز مادر در ایران
تاریخ روز مادر

روز مادر سال ۹۹

خیلی از دوستان که از امثال در پی برنامه ریزی برای سال آینده بودند! پرسیدند که تاریخ روز مادر در سال ۹۹ چه روزی خواهد بود.

روز مادر ۹۹ در سال آینده، پانزدهم بهمن ۱۳۹۹ مصادف با ۳ فوریه خواهد ۲۰۲۱ خواهد بود.

مادر یعنی

mothers' day
مادر یعنی

سال ها پیش در اینستاگرام نام فارسی در روز مادر، از دوستان و همراهان نام فارسی خواستیم واژه مادر را معنی کنند. پیام های بسیار زیبا و لطیفی دریافت کردیم که می توانید روی اینستاگرام نام فارسی ببینید.

mothers' meaning
معنی مادر

تعبیر شما از واژه مادر چیست؟ برای ما در قسمت نظرات “مادر” را معنی کنید.

امتیاز شما به این اسم یا مطلب (از 1 تا 5)

2 نظر برای “روز مادر”

  1. مادر یعنی فداکاری بی منت، عشق واقعی، محبت بی کران، مادر یعنی وجود خدا روی زمین

    0
    0

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.