اسم های آریایی

اسم با معنی ایران و آریایی

اسم دختر پسر آریایی

اسم دختر و پسر با معنی ایرانی و آریایی

گروهی از نام های زیبای ایرانی خودشان معنی ایران، ایرانی، آریایی را در بر دارند که بسیار زیبا هستند. البته خود واژه ایران هم معنی زیبایی دارد که پیشنهاد هم می کنیم معنی اسم ایران را ببینید که در میان سایر کشورها می درخشد. در بیست زیر قسمتی از این نام ها قرار گرفته اند. و همانطور که می بینید بیشتر این اسم ها نام های دختر و پسری هستند که با “آر” شروع می شوند. در قسمت اسم پسر با آر هم دیدید خیلی از اسم های ایرانی به پیشوند آر معنی ایرانی و آریایی را به آن اسم اضافه می کنند. در ادامه لیست منتخب اسم دختر و پسر آریایی را قرار داده ایم.

اسم های ایرانی به معنی آریایی

Aryan names
اسم آریایی Aryan names

در لیست فوق اسامی سمت راست اسم پسر و نام های سمت چپ اسم دختر هستند. که بیشتر این اسمها روی وبسایت نام فارسی بررسی دقیقشان قرار گرفته است. در این مجموعه تنها نامی که با “آر” آغاز نمی شود اسم آناهیتا هست که دلیل قرار گیری آن ارتباط زیاد با ایران و آریایی است. آناهیتا از معروف ترین الهه های ایرانی و از بزرگترین زنان ایران باستان است. آناهیتا به تعبیری برجسته ترین نماد مادینه‌ آریایی، نمایه‌ زن (= مادر کامل) است شاید بتوان آناهیتا را مظهر مادر ایران نامید.

اسم های پسرانه آریایی

آریا، آریان، آرین، آریاوش، آریو و آران از اسم های فارسی پسر زیبا با معنی ایرانی (نجیب) هستند.

اسم های دخترانه آریایی

آریانا، آرنیکا، آناهیتا، آرشیدا، ایران، ایرن و آرمیتی از اسم های فارسی دختر زیبا با معنی ایرانی و آریایی. جالب است که اسم ایران خود یک اسم دخترانه ایرانی است.

اگر اسمی را با معنی ایران، ایرانی و آریایی می شناسید که در لیست بالا نیست، آن اسم ایرانی را در قسمت نظرات بنویسید حتما بررسی کرده و در لیست قرار می دهیم.

شاد باشید و ایرانی و خوشنام، نام فارسی دات کام

5/5 - (16 امتیاز)

8 نظر برای “اسم با معنی ایران و آریایی”

 1. چقدر با دیدن این اسمهای آریایی وایرانی شاد شدم زنده باد ایران آریایی، مخصوصا اسم پسر: آریا ♥️ خیلی به دلم نشسته، هیچوقت قدیمی نمیشه زیبا و خوش آوا،

  5
  0
 2. سلام خسته نباشید بابت سایت جامع و کاربردیتون ازتون تشکر میکنم، اسم آرسین به معنی پسر آریایی رو درج نکردید

  2
  0
  1. سلام خواهش می کنم ❤️ زنده باشید
   بررسی کامل اسم آرسین رو با جستجو در قسمت جستجو (ذره بین بالای صفحه) ببینید.

   2
   0
 3. اسم ایرانا و آیرانا و ایران دخت و ایرانبانو هم در اسم های دختر هستند.

  3
  0
 4. آراسپ به معنی دارنده اسب آریایی است که درج نشده است.

  2
  0

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.