اسم از طبیعت

اسم های برگرفته از طبیعت

بسیاری از نام های ایرانی زیبانی برگرفته از طبیعت و دارای مفهومی از طبیعت هستند. این اسم ها اکثرا اسامی شناخته شده و مرسومی در فرهنگ ما ایرانیان هستند و بیشترشان در فراوانی کمی ندارند. این اسامی در دهه های ۶۰ و ۵۰ خیلی زیاد برای انتخاب اسم فرزند دختر یا پسر استفاده شده اند و این روزها کمتر پدر مادری این نام ها را برای نامگذاری کودک خود انتخاب می کند.

از آنجا که چنین نام هایی در دهه اخیر کمتر برای فرزند دختر و پسر انتخاب شده و می شوند، فراوانی اسم ها با معنی و مفهوم طبیعت رو به کاهش است. بیشتر زوج ها که به زودی صاحب فرزند می شوند، به دنبال اسم جدید برای بچه خود هستند و خیلی کم پیدا می شود که زوجی از مشاور اسم ما درخواست اسم های این چنینی بکند. اما اسامی برگرفته از طبیعت همواره و همیشه اسامی زیبایی هستند که علاوه بر معنی خوب اتفاقا آوای زیبایی هم دارند. در ادامه لیست این اسم ها ببینید.

اسم های ایرانی برگرفته از طبیعت

اسم دختر پسر با معنی مشخص

نکته حائز اهمیت این است که اسامی برگرفته از طبیعت دارای معنی مشخص هستند و نیازی به معنی کردنشان نیست. هم چنین اکثریت این نامها، اسم دختر هستند و  البته طبیعی هم هست! طبیعت ویژگی اش لطافت و زیبایی است و این خصوصیت بیشتر در ظاهر دختر خانم ها نمود پیدا می کند تا آقا پسرها!

nature names
اسم از طبیعتnature names

اسم های دختر برگرفته از طبیعت

دریا، باران، برکه، نسیم، عسل، گندم، صحرا، نهال، خورشید، صدف، مروارید، ساحل، شبنم، ستاره، بهار، طلوع، سروین، طلا و سحر. همچنین نام های بارانا، آسمان و ملورین به نوعی اسامی برگرفته از طبیعت هستند. علاوه بر اسامی فوق اسم گل ها نیز قسمتی از اسامی برگرفته از طبیعت است که همگی دخترانه هستند. (قاعدتا باید همینطور هم باشد!) که در ادامه اسامی گل ها را می بینید.

flowers name
اسم گل ها

اسم های پسر برگرفته از طبیعت

اسم های طوفان، سپهر و شهاب (که در قسمت اسم های فارسی در منظومه شمسی به آن اشاره شد) از نام های پسرانه برگرفته از طبیعت هستند.

اگر اسمی از طبیعت یا مرتبط با مفهوم طبیعت سراغ دارید که در بالا گفته نشد، در قسمت نظرات بنویسید تا به لیست اسم ها اضافه نماییم.

اسم های کردی

سال ها پیش زمانی که تیم #نام_فارسی در حال جمع آوری نام های زیبای ایرانی بودیم، متوجه شدیم بسیاری از اسامی کردی دختر و پسر برگرفته از طبیعت هستند. معمولا نام هایی که قسمتی از طبیعت را با دقت نظر بالا و لطافت بسیار شرح و بیان کرده است. پیشنهاد می کنم اگر به دنبال اسم از طبیعت هستید و اسم های با ریشه کردی را نیز می پسندید قسمت اسم کردی (لینک در پایین صفحه) را ببینید.

#نام_فارسی_مرجع_نامها

شاد باشید و خوشنام ❤️ نام فارسی دات کام

4.9/5 - (19 امتیاز)

22 نظر برای “اسم های برگرفته از طبیعت”

   1. اسم جو برگرفته از طبیعت
    مثل جو بایدن رفیق جمهوری اسلامی

    0
    0
 1. من عاشق این لیست های اسم روی وبسایت شما هستم. خیلی جالبن.

  2
  1
   1. سایتتون خیلی خوبه. به خصوص بررسی تخصصی هر اسم. سپاس.

    1
    1
  1. والا من میگم کرانه، میگن کرانه باختری! ربط نداره.. البته قبول دارم که اسم سوگند، آخرش بده و وقتی تکرار بشه گند آخرش تو ذوق میزنه، ولی خیلی rشنگه❤️

   0
   0

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.