نینی نام

نی نی نام Nininam

انتخاب نام نی نی

انتخاب اسم برای فرزند همیشه از دغدغه های والدین، به خصوص پدر مادرهای امروزی بوده است. یکی از دلایل اهمیت انتخاب اسم نزد پدر مادرها تلاش برای انتخاب اسم ایرانی اصیل است. با توجه به اینکه در نسل گذشته ایرانیان خیلی از نام ها عربی انتخاب شده اند. و به دلیل اینکه در سال های اخیر درست یا غلط، دیگر علاقمندی و کشش نسبت به اسامی عربی یا به قول خیلی دوستان اسامی مذهبی دختر و پسر وجود ندارد. پس بیشتر پدر مادر ها طبق آمار مشاوره اسم به دنبال اسم ایرانی (نام پارسی) برای نی نی کودک خود هستند. نی نی نام پسر نام دختر.

نام ها

نام فارسی” همیشه کوشش کرده تا اطلاعات دقیق و درست در مورد نام ها ارائه دهد. تا پدر مادر ها نام نی نی خود را آنطور که سلیقه شان هست درست انتخاب کنند. چرا که در این مسیر بارها و به کرات دیده ایم که دوستان زیادی متاسفانه به دلیل عدم نا آگاهی خیلی از نام های عربی را ایرانی اصیل می دانند. یا نام فارسی را بعضا خارجی می دانند. خیلی از اسم ها را اصلا نشنیده اند. که این اسامی بعضا برای برخی دوستان اسم جدید به حساب می آید و استقبال می کنند. و برای برخی دیگر از دوستان اسم عجیب و غریب تلقی می شود و در نظرات گاها الفاظ زشت به کار می برند که نشانه کم سوادی ایشان است.

nini name
nini nam نی نی نام

نی نی نام Nini Name

واژه نی نی از کجا آمده است؟ Naye Naye

نی نی به معنی بچه کوچک، بچه کوچولو است. معنی عروسک و مردمک چشم نیز برای نینی آمده است.

نی نی در سایر زبان ها

نی نی در آفریقایی اسم دختر به معنی سنگ است. نینی Nini در آسیای شرقی (تایوان و فیلیپین) به معنی دخترک (دختر کوچک) است. در منبع دیگر، نینی به عنوان نام خانوادگی ایتالیایی بر گرفته از Nino است.

نام نی نی Nininam

اسم نینی باید:

 1. خوش آوا باشد.
 2. معنی خوبی داشته باشد.
 3. می تواند اسم شخصیت بزرگ تاریخی باشد. مثل کوروش بزرگ.
 4. در صورت امکان اسم مشترک بین دختر و پسر نباشد.
 5. نکات دیگر انتخاب نام نی نی.

خیلی از دوستان علاقه دارند حتما برای فرزندشان نام فارسی (پارسی) انتخاب کنند. دوستان کردزبان نیز علاقمند به اسامی کردی هستند. ترک های عزیز ایرانی نیز نام های ترکی دوست دارند. تمامی نام های ایرانی (فارسی، کردی، ترکی، لری و …) معانی زیبایی دارند. در وبسایت و اینستاگرام نام فارسی تمامی این نام ها معرفی شده اند. تا دوستان بر اساس سلیقه شان نام نی نی (نینینام) خود را انتخاب نمایند.

5/5 - (7 امتیاز)

4 نظر برای “نی نی نام Nininam”

 1. اسم نی نی مون رو چی بذاریم؟
  بین فرهام و آرمین موندیم

  1
  0
 2. نام نی نی میخواین بذارین بگذارید آرتان یا آرمان روی همین سایت هم دیدم اسم های بهتری هم هست

  0
  0

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.