اسم رونیکا

معنی اسم رونیکا

رونیکا

معنی، ریشه، فراوانی و تعداد اسم رونیکا در ثبت احوال ایران

در قسمت اسم دختر با ر درباره نام های دخترانه فارسی با “ر” توضیح دادیم. اسم رونیکا نام دخترانه زیبا و خاص با حرف ر است. یک اسم دختر جدید (به اصطلاح عام) که فراوانی نسبتا کمی دارد. رونیکا در فارسی از ترکیب “رو” و “نیکا” ساخته شده است. خود نیکا هم به تنهایی اسم دختر محبوب برای دختران است. که البته در حال حاضر فراوانی اسم نیکا نسبتا زیاد هم شده است. علاوه بر این رونيكا از نام های یونانی نیز هست که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

همه چیز درباره اسم رونیکا

معنی رونیکا Ronica name meaning

 1. رونیکا Ronika در یونانی به معنی عامل پیروزی، دختر خوش یمن، آورنده پیروزی و پیروز کننده معنی شده است. چه معنی زیبایی برای یک اسم دخترانه زیبا.
 2. رونیکا در فارسی نیز به معنی دختر نیک روی و زیباروی است. دختری که چهره نیک و خوب دارد. این معنی اسم نیز برای اسم رونيكا بسیار زیبا است.

ریشه اسم رونیکا

بنابراین ریشه اسم رونيكا را می توان فارسی و یونانی دانست. نام رونیکا یک اسم بین المللی زیبا برای فرزند دختر است. والدینی که به دنبال نام بین المللی برای اسم بچه خود هستند این اسم می تواند گزینه خوبی باشد. رونيكا در خیلی از کشورها برای انتخاب اسم دختر استفاده می شود. نام یک خواننده انگلیسی زبان رونیکا است.

اسم رونیکا با نوشتار Ronica در کشور هند نیز برای نامگذاری فرزند دختر به کار می رود.

Ronica name
معنی اسم رونیکا

اسم رونیکا در ثبت احوال ایران

رونیکا در ثبت احوال ایران به عنوان اسم دختر مورد تایید است.

معنی اسم رونیکا در ثبت احوال

معنای رونيكا در ثبت احوال ایران: رونیکا = (رو + نیکا)، روی زیبا، زیباروی.

فراوانی اسم رونیکا در ثبت احوال ایران

تعداد اسم رونیکا در ایران ۹۸۹۱ نفر است. این رقم از سال ۱۳۹۶ تا به امروز که این مطلب به روز رسانی می شود (۱ دی ماه ۱۴۰۰) به روز رسانی نشده است. اما رونیکا از جمله اسامی با فراوانی کم محسوب می شود. به عقیده خیلی از افراد یک اسم جدید دختر است. رونيكا از نظر حروف خیلی شبیه اسم کارینا است! اسامی مشابه با رونيكا را در ادامه ببینید.

رونیکا
معنی اسم رونیکا

اسم های مشابه رونیکا

اسم پسر شبیه رونیکا:

مثل اسم نیکان، رادین، کامران، کیان.

اسم دختر شبیه رونیکا:

مثل نیکا، آرنیکا، روژین، روژان، کیانا، نیکی، رومینا.

قسمت اسم با ر را نیز ببینید. شامل لیست کامل اسم دختر و پسر با حرف ر هست. اگر هم از این سبک اسم خوشتان می آید و به دنبال اسامی مشابه جدید هستید با مشاور اسم نام فارسی تماس بگیرید.

اسم رونیکا به انگلیسی

عکس اسم رونیکا به انگلیسی برای پروفایل Ronika name. نوشتن درست رونیکا به انگلیسی از نظر نوشتاری به صورت Ronika درست تر به نظر می رسد. در منابع انگلیسی زبان Ronica و Ronika “مشاور قوی” و “تصویر واقعی” معنی شده است که البته خیلی منابع قابل اتکایی نبوده اند. در این منابع ریشه این اسم لاتین و جامائیکایی ذکر شده است.

Ronika
اسم رونیکا به انگلیسی

تلفظ اسم رونیکا

از نظر تلفظی رونیکا به شکل Rounika در فارسی خوانده می شود، یعنی حرف “او”ی کشیده بعد از حرف ر. گرچه خیلی از دوستان فارسی زبان نیز این اسم را به شکل Ronika صدا می زنند.

نظرسنجی اسم رونیکا

اسم رونیکا قشنگه؟

نظر شما درباره اسم رونيكا چیست؟ آیا این نام را می پسندید؟ در قسمت نظرات دیدگاه خود را درباره این اسم زیبا بنویسید.

4.6/5 - (62 امتیاز)

31 نظر برای “معنی اسم رونیکا”

 1. عکس نوشته اسم رونیکا رو عالی درست کردید ممنون. اسم ها رو هم زیبا توضیح میدین و دقیق. ممنون.

  2
  0
 2. اسم دختر نازنین منم رونیکا است. از بین صدها اسم ، فقط این بود که به دلم نشست. امیدوارم که خودش هم بعدها از این اسم راضی باشه. اسمی که بار معنایی مشخص و در عین حال زیبایی داره. بعضی اسم ها مصنوعی هستن و به زور میخوان معنا را به شنونده قالب کنن. مثال نمیزنم چون ممکنه دیدگاه شخصی من باشه و دیگران این طور فکر نکنن.
  اما اسم ها دو تکه ای، اصلا مورد پسند من نیستن. خصوصا اسم هایی که خاص یک فرد شناخته شده هستن. مثلا فاطمه زهرا. اصلا درست نیست که برای بچه ها انتخاب بشه. یا محمد مصطفی. مثل این هست که من اسمم را بذارم موسی کلیم الله. یا اسکندر مقدونی. یا کوروش بزرگ. این ها در ادبیات به عنوان اسم عَلَم یعنی اسمِ شناخته شده معروف هستن و اشاره به یک فرد معلوم دارند.
  یا اسم هایی مثل محمدعلی، محمد جواد، محمد مهدی، علی محمد، علی رضا. اینها هم چون دوتا معنای متفاوت دارن نمی تونن کنار هم کنار بگیرن و یه جورایی تنافر معنا دارن

  17
  0
  1. سلام عزیزم.اسم دختر منم رونیکاست.توضیحاتتون زیبا و کامل بود

   9
   0
 3. با درود
  عالی توضیح دادین اسم رونیکا رو. کامل و دقیق. لذت بردم

  5
  0
 4. سلام اسم منم رونیکا است مرسی از توضیحات شما

  6
  0
 5. اسم منم رونیکا هست به نظرم به اسم های پسرانه رهام و رایان هم نزدیکه

  3
  2
 6. من هم میخام اسم دخترم رو رونیکا بزارم اسم پسرم هم آرمان هست

  4
  0
  1. اسم دختر خورشید و زیبا روی من رونیکاست. این اسم واقعا برازنده ی دختر نیک سرشتم هست . اسم خوش طنین و پر معنایی که هم خودم و هم خودش و هم اطرافیانمان خیلی دوستش دارند. ریشه ی ایرانی ( از دوران ایران باستان ) و یونانی داره . در فارسی رو + نیکا که به این صورت باید تلفظ شود Rounika . در انگلیسی به صورت Ronika نوشته می شود. در فارسی به معنای زیبا رو ، دختری با رویی زیبا ، نیک و درخشان چون ماه ،،دختر خورشید . در زمان ایران باستان به دختران زیبا روی دربار لقب رونیکا را می دادند و آن ها را به این نام می خواندند. در معنای یونانی دختری خوش یمن با طالعی بلند و عامل پیروزی و موفقیت. در کل اسم رونیکا حالت بین المللی پیدا کرده و در کشورهای دیگر هم برای نامگذاری دختر استفاده می شود . نام رونیکا با فراوانی کم است و تقریبا از سال ۱۳۹۵ تعداد بیشتری از والدین تمایل دارند این نام را برای دختر خود انتخاب کنند منم وقتی این اسم را در بین صدها اسم پیدا کردم بدون تردید این اسم نیکو رو برای دخترم انتخاب کردم و اکنون از انتخابم کاملا و صد در صد رضایت دارم.

   4
   0
  2. عالی. توضیح دادید و ممنون از پیج خوبتون
   اسم دخترم را رونیکا میگذارم رونیکا مسافر.

   1
   0
 7. سلام اسم دختر بزرگه من ناریکا و اسم دختر کوچکه رونیکا هست اسم های بسیار زیبا و امروزی.ممنونم
  Emprator_ehsas99

  3
  0
   1. دوستان اسم من رونیکا هست. به نظرتون سالاد رو با رب گوجه درست کنم یا خیارشور؟

    0
    2
 8. زیباست در باران تازه شدن ها
  رقص عابد زاده روی چمن ها
  می رسد پاس های پیروانی
  زندگانی زیباست زندگانی

  درست این شعر رو کسی بلده؟ برای دختر رونیکا بخونم

  1
  0
 9. اسم دختر من هم رونیکاست .خیلی خوشحالم از اینکه اسم زیبا و برازنده و پرمعنایی براش انتخاب کردم .اسم همسرم رضا و اسم خودم اکرم هست و فکرمیکنم رونیکا تلفیقی از اسم من وهمسرم از لحاظ حروف هست.

  2
  1
 10. رونیکا اسم دختر منه یک اسم پرمعنا و زیبا شکیل و با وقار درست مثل خودشون

  4
  2
 11. سلام اسم من رونیکا نوروزی است واقعا اسم رونیکا قشنگ است
  و اگر دوست دارید اسم بچه هاتان را رونیکا بگذارید

  4
  0
 12. سلام اسم دختر خوشگل منم رونیکا هست واقعا خیلی دوست دارم این اسم رو امیدوارم در آینده خودش هم دوست داشته باشه

  2
  0
 13. اسم من هم رونیکا هست و تا به امروز حس میکردم فقط اسم من رونیکا هست و وقتی عدد را خواندم برگ ریزان شدم

  2
  0

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.