معنی اسم صنم

صنم

معنی، ریشه و فراوانی (تعداد) اسم صنم در ثبت احوال ایران

معنی صنم  Sanam name meaning

صنم یعنی: بت، معشوق، دلبر. معي صنم در فارسی = بت. مجازا یعنی معشوق و محبوب. آنکه زیباییش عاشق را شیفته خود کرده و سبب پرستش او شده است.

ریشه اسم صنم

ریشه نام صنم عربی است.

معني صنم در فارسي. معنی اسم صنم در ثبت احوال. معنی صنم در لغت نامه دهخدا. اسم پسر که به صنم بیاد. اسم صنم نی نی سایت. فراوانی اسم صنم. اسم صنم قشنگه؟

اسم صنم در ثبت احوال ایران

فراوانی صنم در ثبت احوال

تعداد اسم صنم در ثبت احوال  ۳۰۳۷۷ نفر است. یعنی فراوانی متوسطی دارد.

معنی صنم در ثبت احوال

صنم = (عربي) ۱- (به مجاز) (شاعرانه) بت، شخص زيبا رو، معشوق زيبارو؛ ۲- (در عرفان) صنم در نزد بعضي از عرفا عبارت است از حقايق روحي در ظهور تجلي صورت صفاتي است.

معنی اسم صنم در لغت نامه دهخدا

صنم در لغتنامه دهخدا = بت. ضمنا نام دهی از دهستان بالاتجن بخش مرکزی شهرستان شاهی که در ۹ هزارگزی جنوب باختری شاهی در دامنه واقع است. هوای آن معتدل، مرطوب و مالاریایی است. ۵۵۰ نفر جمعیت دارد. محصول آن برنج، پنبه، غلات، صیفی، مرکبات و غیره. هم چنین صنم نام دهی است از دهستان پائین جام بخش تربت جام شهرستان مشهد، واقع در ۲۱۰۰۰ گزی جنوب خاوری تربت جام و ۴۰۰۰ گزی شمال جادهٔ شوسهٔ نظامی تربت جام به جنت آباد. دارای ۱۶۷ نفر جمعیت.

اسم های مشابه صنم

اسم دختر که به صنم بیاد

نام های دخترانه نسیم، صبا (سبا)، حسنا، سها، ثمین، تسنیم، صدف و سمانه (که همگی ریشه عربی دارند)، از جمله اسم های دخترانه متناسب با صنم هستند.

اسم پسر که به صنم بیاد

نام های پسرانه حسام، سانیار، مهرسام، صدرا و سامان از جمله اسم های پسرانه متناسب با نام صنم هستند.

اگر به دنبال متناسب ترین نام ها با معیار های مد نظر خود هستید، قسمت مشاوره اسم را ببینید.

بررسی اسم صنم

صنم اسم عربی است که به دلیل استفاده کم در نامگذاری، فراوانی کمی (نسبت با سایر اسامی مذهبی و عربی دخترانه) دارد و نامی نسبتا خاص تلقی می شود. واژه صنم و صنما در ادبیات ایران نیز به چشم می خورد و مجازا یار و معشوق است. خیلی از دوستان پرسیدند که اسم صنم قشنگه؟ در پاسخ باید بگوییم می توانید به پست مربوطه در اینستاگرام نام‌فارسی NameFarsi@ مراجعه نمایید و نظرات آن پست را ببینید. ضمنا:

نظر شما درباره اسم صنم چیست؟ آیا این اسم دخترانه را برای فرزند می پسندید؟

3.8/5 - (20 امتیاز)

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.