Shahika

معنی اسم شاهیکا

شاهیکا

معنی، ریشه، فراوانی و تعداد اسم شاهیکا در ثبت احوال ایران

اسم شاهیکا با محبوبیت یافتن سریالی ترکی در ایران شناخته شد و خیلی از همراهان وبسایت و اینستاگرام نام‌فارسی از ما معنی این اسم دخترانه را پرسیدند. در صورت تمایل مقاله تاثیر رسانه ها در انتخاب اسم فرزند را ببینید. در ابتدا باید بررسی می شد اسم شاهیکا مورد تایید ثبت احوال ایران هست یا نه. که در ادامه توضیح خواهیم داد. نام شاهیکا به دلیل فراوانی خیلی کم در ایران، از اسم های جدید دختر با حرف با ش محسوب می شود. در ادامه معنی و توضیحات کامل این نام دخترانه با حرف ش را بخوانید.

معنی شاهیکا Shahika (Sahika) name meaning

شاهیکا یعنی: قله، اوج. (بر اساس منابع ترکیه ای).

ریشه اسم شاهیکا

ریشه نام شاهیکا ترکی (استانبولی) است و یک نام ترکیه ای به حساب می آید.

شاهیکا (به ترکی: Sahika) نوشته می شود.

به دلیل اینکه نام اصلی بازیگر آن سریال ترکی “نسرین” بود برخی از دوستان عزیز گمان کردند که ملیت این هنرپیشه نقش شاهیکا ایرانی هست و بعضا حتی برخی از افراد اسم شاهیکا را نیز نامی ایرانی دانستند که اینطور نیست و شاهیکا ریشه فارسی یا ایرانی ندارد.

اسم شاهیکا
اسم شاهیکا Shahika Sahika name

اسم شاهیکا در ثبت احوال ایران

بر اساس استعلام تیم نام‌فارسی از ثبت احوال تهران، نام شاهیکا برای نامگذاری فرزند دختر قابل ثبت هست. اگر چه در وبسایت ثبت احوال این نام و خیلی از نامهای دیگر هنوز وجود ندارند.

فراوانی شاهیکا در ثبت احوال

تعداد اسم شاهیکا در ثبت احوال نامشخص است. در واقع آماری درباره فراوانی نام شاهيكا در ثبت احوال ایران ارائه نشده است. اما همانطور که گفته شد، شاهیکا یک اسم جدید دختر با حرف شین محسوب می شود.

معنی شاهیکا در ثبت احوال

شاهیکا = معني شاهيكا در ثبت احوال ثبت نشده است.

عکس شاهیکا برای پروفایل

شاهیکا Shahika به انگلیسی با فونت زیبا

Shahika Sahika name
اسم شاهیکا شاهيكا

اسامی مشابه شاهیکا

اسم دختر که به شاهیکا بیاد

نام های دخترانه شایلین، آرنیکا، شهرزاد و شاینا از جمله اسم های دخترانه متناسب با شاهیکا هستند. قسمت اسم دخترانه با ش را نیز ببینید.

اسم پسر که به شاهیکا بیاد

نام های پسرانه شنتیا، شاهو، شاهان، کیان و کیارش از جمله اسم های پسرانه متناسب با نام شاهیکا هستند.

اگر شما هم به دنبال متناسب ترین نام ها با معیار های مد نظر خود هستید؟ قسمت مشاوره اسم را ببینید.

نظرسنجی اسم شاهیکا

اسم شاهیکا قشنگه؟

نظر شما درباره اسم شاهیکا چیست؟ آیا این نام را برای فرزند می پسندید؟ در قسمت نظرات دیدگاه خود را درباره این اسم دخترانه بنویسید.

منابع:

5/5 - (11 امتیاز)

8 نظر برای “معنی اسم شاهیکا”

  1. بله دوست عزیز اسم دختر من شاهیکا هست و ما برای اولین بار در ایران ثبت کردیم و همه از شنیدنش خیلی خوششون میاد و کلی راجب اسم دخترم سوال میپرسن

   4
   0
 1. اسم قشنگیه شخصیت ‌اون سریال هم ناز و تو دل برو بود و بامزه حیف که میگن نسرین جوادزاده حرفش شده با کارگردان سیب ممنوعه وگرنه الان باز آتیش می سوزوند

  3
  0
 2. اسم بسیار تک و زیبایی هست
  اسم خواهرزاده من شاهیکا است و برای اولین بار در خرداد سال ۱۴۰۰ در ثبت احوال ایران به ثبت رساندیم

  2
  0
  1. من سال ۹۹ ثبتش کردم چرا شمارو سال ۱۴۰۰ واسه ثبت اسم اذیت کردن ک فک کردین شما ثبت کردین من سال ۹۹ کلی پیگیری کردم تا این اسم رو ثبت کردم

   3
   0
 3. سلام وقت بخیر دوستان
  من از ترجمه و خود اسم شاهیکا خیلی خوشم میاد به خاطر همین اسم دخترم رو شاهیکا گذاشتم ولی زمان ثبت خیلی اذیت شدم و خیلی پیگیری کردم تا موافقت کردن و خود کارکنان ثبت احوال اعلام کردن که اولین کسی هستید تو ایران که توانسته اسم دخترش رو شاهیکا رو ثبت کنه واین اسم برای اولین بار در ایران به اسم شاهیکا هاشمی ثبت شده است.

  3
  0

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.