مشاوره انتخاب اسم

اسمهای جدید

انتخاب اسم انسان برای برند

اسم افراد برای برند و نام شرکت

در پست های قبلی معنی اسم شرکت های ایرانی (برخی برندهای ایرانی) و همچنین معنی نام شرکت های خودروسازی معروف دنیا را قرار دادیم؛ چند روز پیش در اینستاگرام نام فارسی معنی اسم تیبا را قرار دادیم و بحث جالبی بین کاربران و همراهان نام فارسی در اینستاگرام شکل گرفت. بحثی که مدت ها پیش نیز ذهن ما را درگیر خود کرده بود و آن این بود: “انتخاب اسم انسان برای برند”

اسم برند نام ایرانی

اسم برند نام افراد

خیلی از شرکت های بزرگ ایرانی در این سالها نام های زیبای ایرانی را برای برند خود انتخاب نموده اند. نامهایی که برای نامگذاری افراد نیز مناسب بوده اند. اما به دلیل بزرگ بودن این شرکت ها و یا بعد از محبوب شدن آن برند دیگر افراد توانایی و تمایل انتخاب آن اسم برای فرزند خود نخواهند داشت. مساله ای جالب که شاید کمتر جایی از آن صحبت شده باشد. مثلا برند مینو را در نظر بگیرید. امروزه به این دلیل که مینو یک برند است کمتر پدر و مادری هست که این نام زیبا (با ریشه اصیل پارسی به معنی بهشت) را برای فرزند خود برگزیند. چون درست یا غلط پیش خود می پندارند که هنگام معرفی اسم فرزندشان، مخاطب یاد آن برند می افتد و ممکن است واکنش مناسبی نداشته باشد. در مورد برندهایی چون بوژنه (اسم کردی)، نوشین، نیوشا و … نیز این قضیه صادق است.

اتفاق بدتری که افتاده است انتخاب اسم افراد برای محصولات معروف اما کم کیفیت است، چیزی که در اینستاگرام نام فارسی شاهد آن بودیم. زمانی که اسم تیبا (به معنی عشوه) را قرار دادیم نظراتی چون “پراید”، “اسم ماشین” و … دریافت کردیم! دوستان اظهار داشتند که هرگز اسم ماشین را برای فرزند خود انتخاب نمی کنند به خصوص این نوع خودروها که اکثرا دید مثبتی نسبت بهشان ندارند. اتفاقی که برای نام زیبای سورن (اسم پسر) نیز افتاده است و شرکت خودرو ساز معروف اما متاسفانه نامحبوب این اسم را برای خودروی خود انتخاب کرده است. در واقع انتخاب اسم ایرانی زیبا برای برندها به خصوص برندهای بدکیفیت سبب از بین رفتن زیبایی آن نام در نظر عموم جامعه است.

در نتیجه چیزی که در انتخاب اسم برند یا شرکت توسط مشاوره نام فارسی نیز پیشنهاد شده و می شود آن است که تا جایی که امکان دارد در انتخاب اسم برند یا کسب و کار از واژگان مرتبط استفاده شود تا اسامی افراد.

در آخر اگر شما هم به دنبال اسم زیبا برای کسب و کار یا برند خود هستید می توانید قسمت مشاوره اسم برای کسب و کار را ببینید و سفارش مشاوره نام دهید.

نظر شما چیست؟ در قسمت نظرات دیدگاه خودتان را ثبت نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبادل نظر درباره اسم
کلیپ بچه ها

کلیپ بامزه بچه ها
مشاهده کلیپ ها در: کلیپ خنده دار بچه ها

تلگرام نام فارسی