Name Selection Guide

راهنمای انتخاب اسم برای کودک

انتخاب اسم فرزند

انتخاب اسم زیبا برای کودک دختر و پسر همیشه یک بحث شیرین برای والدین بوده و هست. پدر مادرها معمولا معیارهای مختلفی را برای انتخاب نام نی نی خود در نظر دارند. معیارهایی که اکثر مواقع در زیبایی نام در درجه اول اهمیت قرار می گیرد و سپس سایر معیارها. در ادامه به برخی نکات انتخاب نام فرزند می پردازیم.

نحوه انتخاب اسم فرزند
انتخاب اسم بچه اسم زیبا برای کودک

اسم کودک به اسم مامان بابا بیاید

معمولا برای انتخاب اسم فرزند اول دختر یا پسر پدر مادر ها سعی می کنند نام کودک به اسم پدر مادر بیاید و با نامشان هماهنگ باشد. مثلا اگر اسم پدر و مادر با حرف خاص یکسانی شروع شود، زیباست که اسم فرزند هم با همان حرف آغاز شود. یا اگر اسم والدین هم وزن باشند مثل سینا و بیتا، زیباست که نام دختر یا پسرشان نیز بر این وزن باشد. البته بدیهی است که امکان این تشابه بین اسامی پدر و مادر کم است اما دقت به این امر در انتخاب اسم فرزند می تواند بر زیبایی نام انتخابی فرزند بیافزاید.

اسم به فامیلی بیاید

بسیار زیباست که نام دختر یا پسر به فامیلی (نام خانوادگی) بیاید و هماهنگ باشد. اسامی که با نام خانوادگی هماهنگی دارند خیلی بیشتر در ذهن می مانند. نمونه هایش را حتما خود شما می توانید مثال بزنید. برای مثال اسم و فامیلی که با یک حرف شروع می شوند، یا یک وزن دارند و یا معنی نزدیکی به هم دارند علاوه بر زیبایی ترکیبی نام، خوب در ذهن باقی می مانند.

اسم بچه ها به هم بیاید (هماهنگی اسم فرزندان) و اسم برای دوقلوها

معمولا خیلی از پدر مادرها سعی می کنند اول نام فرزندانشان با یک حرف شروع شود تا اسم کودکانشان به هم بیاید (مثل: پرهام و پریسا). یا اینکه اسم خواهر و برادر هم وزن باشند (مثل: مینا و نیما) و یا اسامی کودکان هم با یک حرف شروع شوند و هم هموزن باشند (مثل: مهسا و مهتا) که البته مورد آخر خیلی پیشنهاد نمی شود. چون به عقیده مشاور اسم “نام فارسی”، ممکن است به دلیل تشابه زیاد نام بچه ها، پدر مادرها در زمان صدا زدن فرزندان دچار مشکل شوند. این نوع انتخاب اسم (تناسب نام فرزندان) در مورد انتخاب اسم دوقلوها خیلی کاربرد دارد. فراموش نشود که اسم های زیبا برای کودکان می تواند علاوه بر موارد فوق از نظر معنی نیز با هم هماهنگ و متناسب باشند.

مشاوره انتخاب اسم

مشاوره انتخاب اسم کودک
مشاوره انتخاب اسم

برای دریافت نام های متناسب با موارد مورد نظرتان می توانید با مشاور ما تماس بگیرید و اسم های متناسب و زیبا دریافت نمایید.
(اطلاعات بیشتر: روی عکس فوق کلیک نمایید)

انتخاب اسم فرزند دختر پسر و حروف ابجد

برخی از والدین در انتخاب اسم نینی خود به حروف ابجد نیز دقت می کنند. همانطوری که می دانید هر یک از حروف ابجد معادل عددی خاص است و هر کلمه جمع حروف ابجد تشکیل دهنده اش است. مثلا برخی پدر مادرها سعی می کنند اسم کودک خود را طوری انتخاب کنند که از نظر حروف ابجد هماهنگ با اسم خودشان و یا هماهنگ با فامیلی باشد و اعتقاد به این دارند که این امر سبب خوشبختی فرزندشان نیز می شود. برای اطلاعات بیشتر قسمت حروف ابجد و انتخاب اسم بچه با ابجد را ببینید.

تبادل نظر درباره اسم با دیگران

مسلما برای انتخاب اسم همانند خیلی مسائل دیگر مشورت امری ضروری است. گاه پیش می آید که اسمی به نظر ما بسیار زیبا می آید، معنی آن در نظر ما خیلی قشنگ است. اما با نگاه از جنبه های دیگر (مثل تلفظ آن یا ناهماهنگی زیاد اسم با فامیلی و یا حتی معنی اسم در دیگر زبان ها) نظر ما بر می گردد. بدون شک مشورت با دیگران برای انتخاب اسم فرزند دختر و پسر مهم است، تا محبوبیت آن اسم را نیز از نظر عموع مورد سنجش قرار دهیم.

نظرسنجی انتخاب اسم
نظرسنجی اسم

برای اینکه نظر تعداد زیادی از افراد را در مورد اسم های انتتخابی خود که بینشان تردید دارید را بدانید، در تلگرام یا اینستاگرام نام فارسی درخواست نظرسنجی دهید. (برای اطلاعات بیشتر روی عکس فوق کلیک نمایید)

شاد باشید و خوشنام

4.3/5 - (97 امتیاز)

2,174 نظر برای “راهنمای انتخاب اسم برای کودک”

 1. اسم پسر اولی ام ایرج است چی اسمی به پسر دومی خود انتخاب کنم

  0
  0
   1. اسم بچه اول من ایدا هست برای دختر یا پسرم چی بزارم؟

    0
    0
  1. اسم تورج نام اصیلی هست در ایران و آذربادگان و اسم ترکی یا آذری هم هست.

   0
   0
 2. سلام یه اسم دختر و پسر میخوام که به محمد متین و فاطمه بیاد

  0
  0
 3. سلام برای تغییر اسم زهرا پیشنهاد میدید؟ ممنون
  صحرا
  رها
  نورا
  همتا

  5
  0
  1. اسم همتا قشنگه
   تو همین سایت اسم همتا رو سرچ کن (اون قسمت ذره بین بالا) بررسیش رو ببین عالی توضیح دادن

   0
   0
  2. اسم همتا قشنگه؟
   روی ذره بین بالای همین صفحه بزن و اطلاعات کامل اسم همتا رو تو همین سایت ببین. نظرت رو بگو.

   0
   0
 4. به نظرتون اسم الارا خوبه من خیلی به دلم نشسته همسرمم الای دوست داره اسم ترکی هستن هر دو elara پیشنهاد من elay پیشنهاد همسرم

  3
  0
 5. اسم دو تا دو قلوی دختر و دو تا دو قلوی پسر که بهم بیان . توش ت و م هم باشه

  0
  0
  1. قفس میاد به به اسم نفس.
   راهنمایی اسم خواستی مسیج بزن آیدیم هست مگس.

   0
   11
 6. من یه اسم پسر میخوام که به اسم تینا ، الینا بیاد
  ممنون میشم که راهنما یم کنید

  0
  0
 7. سلام، اسم نیلاس رو چرا تایید نمیکنند ،فارسی هست به معنی عشق بی پایان

  0
  2
 8. سلام فقط خواستم بگم سایتتون عالیه
  ۱۲ سال پیش اسم دخترم رو از سایت شما پیدا کردیم
  حالا هم دنبال اسم برای دختر خواهرم هستیم.

  0
  0
 9. سلام تو رو خدا برام یه اسم پسر پیدا کنید نه ماهه هنوز اسم انتخاب نکردم دیوانه شدم

  0
  0
 10. سلام
  یه اسم پسر که به فاطمه و رضا بیاد ممنون میشم راهنمایی کنید
  باتشکر

  0
  0

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.