Name Selection Guide

راهنمای انتخاب اسم برای کودک

انتخاب اسم فرزند

انتخاب اسم زیبا برای کودک دختر و پسر همیشه یک بحث شیرین برای والدین بوده و هست. پدر مادرها معمولا معیارهای مختلفی را برای انتخاب نام نی نی خود در نظر دارند. معیارهایی که اکثر مواقع در زیبایی نام در درجه اول اهمیت قرار می گیرد و سپس سایر معیارها. در ادامه به برخی نکات انتخاب نام فرزند می پردازیم.

نحوه انتخاب اسم فرزند
انتخاب اسم بچه اسم زیبا برای کودک

اسم کودک به اسم مامان بابا بیاید

معمولا برای انتخاب اسم فرزند اول دختر یا پسر پدر مادر ها سعی می کنند نام کودک به اسم پدر مادر بیاید و با نامشان هماهنگ باشد. مثلا اگر اسم پدر و مادر با حرف خاص یکسانی شروع شود، زیباست که اسم فرزند هم با همان حرف آغاز شود. یا اگر اسم والدین هم وزن باشند مثل سینا و بیتا، زیباست که نام دختر یا پسرشان نیز بر این وزن باشد. البته بدیهی است که امکان این تشابه بین اسامی پدر و مادر کم است اما دقت به این امر در انتخاب اسم فرزند می تواند بر زیبایی نام انتخابی فرزند بیافزاید.

اسم به فامیلی بیاید

بسیار زیباست که نام دختر یا پسر به فامیلی (نام خانوادگی) بیاید و هماهنگ باشد. اسامی که با نام خانوادگی هماهنگی دارند خیلی بیشتر در ذهن می مانند. نمونه هایش را حتما خود شما می توانید مثال بزنید. برای مثال اسم و فامیلی که با یک حرف شروع می شوند، یا یک وزن دارند و یا معنی نزدیکی به هم دارند علاوه بر زیبایی ترکیبی نام، خوب در ذهن باقی می مانند.

اسم بچه ها به هم بیاید (هماهنگی اسم فرزندان) و اسم برای دوقلوها

معمولا خیلی از پدر مادرها سعی می کنند اول نام فرزندانشان با یک حرف شروع شود تا اسم کودکانشان به هم بیاید (مثل: پرهام و پریسا). یا اینکه اسم خواهر و برادر هم وزن باشند (مثل: مینا و نیما) و یا اسامی کودکان هم با یک حرف شروع شوند و هم هموزن باشند (مثل: مهسا و مهتا) که البته مورد آخر خیلی پیشنهاد نمی شود. چون به عقیده مشاور اسم “نام فارسی”، ممکن است به دلیل تشابه زیاد نام بچه ها، پدر مادرها در زمان صدا زدن فرزندان دچار مشکل شوند. این نوع انتخاب اسم (تناسب نام فرزندان) در مورد انتخاب اسم دوقلوها خیلی کاربرد دارد. فراموش نشود که اسم های زیبا برای کودکان می تواند علاوه بر موارد فوق از نظر معنی نیز با هم هماهنگ و متناسب باشند.

مشاوره انتخاب اسم

مشاوره انتخاب اسم کودک
مشاوره انتخاب اسم

برای دریافت نام های متناسب با موارد مورد نظرتان می توانید با مشاور ما تماس بگیرید و اسم های متناسب و زیبا دریافت نمایید.
(اطلاعات بیشتر: روی عکس فوق کلیک نمایید)

انتخاب اسم فرزند دختر پسر و حروف ابجد

برخی از والدین در انتخاب اسم نینی خود به حروف ابجد نیز دقت می کنند. همانطوری که می دانید هر یک از حروف ابجد معادل عددی خاص است و هر کلمه جمع حروف ابجد تشکیل دهنده اش است. مثلا برخی پدر مادرها سعی می کنند اسم کودک خود را طوری انتخاب کنند که از نظر حروف ابجد هماهنگ با اسم خودشان و یا هماهنگ با فامیلی باشد و اعتقاد به این دارند که این امر سبب خوشبختی فرزندشان نیز می شود. برای اطلاعات بیشتر قسمت حروف ابجد و انتخاب اسم بچه با ابجد را ببینید.

تبادل نظر درباره اسم با دیگران

مسلما برای انتخاب اسم همانند خیلی مسائل دیگر مشورت امری ضروری است. گاه پیش می آید که اسمی به نظر ما بسیار زیبا می آید، معنی آن در نظر ما خیلی قشنگ است. اما با نگاه از جنبه های دیگر (مثل تلفظ آن یا ناهماهنگی زیاد اسم با فامیلی و یا حتی معنی اسم در دیگر زبان ها) نظر ما بر می گردد. بدون شک مشورت با دیگران برای انتخاب اسم فرزند دختر و پسر مهم است، تا محبوبیت آن اسم را نیز از نظر عموع مورد سنجش قرار دهیم.

نظرسنجی انتخاب اسم
نظرسنجی اسم

برای اینکه نظر تعداد زیادی از افراد را در مورد اسم های انتتخابی خود که بینشان تردید دارید را بدانید، در تلگرام یا اینستاگرام نام فارسی درخواست نظرسنجی دهید. (برای اطلاعات بیشتر روی عکس فوق کلیک نمایید)

شاد باشید و خوشنام

4.4/5 - (112 امتیاز)

2,226 نظر برای “راهنمای انتخاب اسم برای کودک”

 1. سلام اسم همسرم ایمان واسم خودم معصومه میخوام اسم دختروپسربم بگید که به اسممون بخوره.مرسی

  0
  0
  1. اسمم شکیب ولی متاسفانه بچه ای ندارم چون از اون کسی که بچه میخواستم رفت الان داره تو رفاه با عشقش بچه شو بغل میکنه فقد خواستم بگم اسم مهم نیست مهم صفت آدماست وگرنه خیلیا اسمشون رستم ولی افراسیاب جلوش لنگ میندازه یا اسمش علی ولی رفتار و منشش علی وار نیست،همه درختا اسمشون درخته ولی یکیشون خشک و یکیشون سبزه و صفتشون فرق میکنه،قدر همو بدونید و دنبال مد نباشید تا میتونید بهم عشق بورزید…

   0
   0
   1. آقای شکیب که ناله میکنی از بی صفتی همسر اولت اولا حتما حتما حتما شما یه کاری کردی که دختری که بهر امیدی اومده خونه زهرا کرده ثانیا تو اگه واقعا دستت به ذهنت می رسید شلوار دوتا میشد اگر زنت الان خوشبخت لیاقتش داشته شمام خودتو درست کن تا لایق خوشبختی باشی

    0
    0
 2. اسم من مهشید است اسم همسرم امیربهادر اسم دختری که به اسممون بیاد چه پیشنهادی دارید؟؟؟ممنون

  0
  0
  1. واسه پسر کارن صابر علاُ دایان صوفی آصف یزدان ایزد چاووش ونداد سورنا و دختر هم فقد سارا حتی اگه سه تا دختر داشتم سه تاشونو سارا میزاشتم،این اسم ی حس خوب بم میده ولی حیف فقد اسمش موند..خیلی بده مثل دختر بی ثمر باشی ولی لااقل سایه ت چتری میشه واسه حیوونا یا هرکی،..

   0
   0
 3. سلام میخواستم واسه برادر زادم اسم دختر انتخاب کنم. امید و سهیلا.

  0
  0
   1. سلام. یه اسم پسر که به مرتضی بیاد بگید لطفا

    0
    0
 4. حالا شما یه نام پسر که با ق یا غ شرو شه و فوق العاده شیک و تک و خاص باشه بفرمائید بر وزن قزلو

  0
  0
 5. سلام اسم خودم نگار و همسرم پیمان نام پیشنهادیتون برای پسرم چیه؟

  0
  0
  1. سلام برای دریافت نام های متناسب با نام خودتون و همسرتون قسمت مشاوره اسم را ببینید.

   0
   0
 6. درود. خواستم از وبسایت فوق العادتون تشکر کنم عالیه
  من برای پسر اولم (متولد سال ۱۳۹۰) اسمش رو از سایت شما انتخاب کردم و حالا برای تو راهیمون به اتفاق همسرم مجدد به سایتتون اومدیم
  پیروز باشید. با آرزوی خوب برای همه مامان باباها

  0
  0
   1. سلام اسم دختر بنظرتون چی خوبه پسرم هومن اسمشه نیلا بنظرتون خوبه

    0
    0
  1. سلام اسم به محمود بیاد پسرانه یا سانا سارینا سانیا یا س باشد یام

   0
   0
 7. سلام به نظرتون اسم مهیار و پرهام و پارسا کودمش خوبه پارسا تو فامیل داریم ولی خب فامیل دور….
  مهیار ما خیلی می پسندیم بعصی ها دو ست داشتن بعضی ها گفتن قدیمیه ولی تو منطقوی خیلی کمه به نظرم خوش آوا هست ولی میترسم بعضی ها بگن بده ،قدیمیه،دخترانه هست …
  در حالی که به نظرم من مهیار اسم خیلی خوبیه ولی میترسم این اسم رو بزاریم بزرک که سد ناراضی باشه و اذیت کنه.
  همه جا رو هم گشتم یعنی سایت و اسمی نمونده که ندیده باشم مهیار به معنی یار ماه هست تو بعضی سایتا میگن پسر داریوش سوم هخامنشی هست ولی نوشتم نیاورد .ممنون میشم نظربدین

  0
  0
 8. سلام دوستان وقت بخیر من میخاستم برای دخترم اسم انتخاب کنم اما بین سه گزنیه موندم‌کدوم قشنگتره لطفا شما نظر بدید
  آیلین
  آیماه
  نیلدا
  ممنون

  0
  0
 9. چه خوب گفتید. من خیلی دوست دارم اسم پسرم ترکیبی از اسم خودم و شوهرم باشه.

  0
  0

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.