مشاوره انتخاب اسم

اسمهای جدید

طالع بینی و خصوصیات زن دی ماه

زن متولد دی ماه

خصوصیات زن و دختر متولد دی ماه

 طالع بینی دختر ماه دی

دختر ماه دی طالع بینی شخصیت شناسی

خصوصیت رهبری زن دی ماهی

زن متولد دی با نظم و اراده خاص خود می تواند رهبری احزاب و مؤسسات خیریه را بدست آورد. از لحاظ شغلی با هر کاری قابل تطبیق است. ممکن است مسئول یک بخش از موزه یا خواننده اپرا یا فروشنده یک سوپر مارکت یا معلم یک مدرسه و یا زنی خانه دار با مشکلات باشد.

همانطور که در وب سایت نام فارسی و اینجا به معنی نام ماه ها اشاره شد، در منابع زبانی ایران باستان معنی ماه دی این چنین است:

دی نام ملک (فرشته ای) است که تدبیر امور و مصالح روز و ماه دی به او تعلق دارد. در اوستا (و زبان اوستایی) داثوش یا دادها به معنی آفریننده، دادار و آفریدگار است و غالبا  صفت اهورامزدا است و آن از مصدر (دا) به معنی دادن و آفریدن است. در خود اوستا صفت دثوش (=دی) برای تعیین دهمین ماه استعمال شده است. که شاید تا حدودی با ویژگی های متولدین ماه دی هم ارتباط داشته باشد که در ادامه خواهیم خواند.

ظاهر دختر متولد ماه دی

یکی از نکات جالب و عجیب درباره دختر و زن متولد دی ماه این است که به طوری باور نکردنی به سر و وضع و ظاهر خود توجه دارد. او ممکن است دختر یک کارگر ساده باشد، اما هر بار که به ملاقات وی می روید، چنان سر و وضع و رفتاری از وی مشاهده می کنید که گویی در یک خانواده ثروتمند بزرگ شده و در بهترین مدارس تحصیل کرده است. (بسیار به خود می رسد تا ظاهری زیبا داشته باشد و نکته بسیار مثبت این است که این حالت دختر متولد دیماه تا بعد از ازدواج نیز باقی می ماند.) این حرف را حمل بر خودنمایی او نکنید، دختر متولد دی کسی است که اگر لازم باشد، صورت خود را با سیلی سرخ نگاه می دارد.

زن متولد دی در خانه و خانواده

در منزل هم ممکن است همکار و مشوق صمیمی شوهرش یا مطیع بی چون و چرای او باشد، به این ترتیب صدور یک حکم کلی درباره چنین موجود متنوعی واقعا غیر ممکن است، اما در عوض یک اصل درباره او مسلم است و ان این است که در هر لباسی و مصدر هر کاری که باشد، بر اعمال و رفتار خود کاملا مسلط می باشد. منزل کدبانوی متولد دی به طرز چشمگیری تمیز و مرتب است. برای او بیدار ماندن تا پاسی از شب برای تمیز کردن خانه خود یک امر کاملا طبیعی است. تلف کردن وقت برای وی مفهوم ندارد. از موسیقی های ملایم لذت فراوان می برد و معمولا اطلاعات وسیعی از کارهای هنری دارد. به تاریخ، مخصوصا داستان هایی که درباره قهرمانان تاریخی نوشته شده است، علاقه مندی نشان می دهد و شاید به همین دلیل هم باشد که نسبت به حفظ آداب و سنن قدیمی اعتقاد و پای بندی فراوان دارد.

دختر متولد ماه دی از آنجا که فرد بسیار با انضباطی است، بچه های خود را نیز چنین بار می آورد، اما میزان امر و نهی های او گاهی اوقات به صورت خسته کننده ای در می آید، علاقه فروان به خانواده موجب می گردد که پیوسته بهترین غذاها را سر میز بگذارد و قشنگ ترین لباس ها را برای کودکان خود تهیه نماید. برای او زندگی کردن به مفهوم استفاده از ارزان ترین اشیاء نیست. او از کودکان خود می خواهد که احترام بزرگترها را نگه دارند و بچه های او معمولا از زمره مؤدب ترین بچه های فامیل هستند.

ممکن است چنین به نظر برسد که او مثل مادران دیگر به کودکان خود محبت نمی کند و بین او و فرزندان فاصله زیادی وجود دارد، اما وقتی بچه ها قدری پا به سن گذاشتند، متوجه می شوند که مادرشان بهترین گوش شنوای دنیا است (به حرفشان گوش می دهد) و او درست به همان اندازه که از ایشان توقع داشتن گوش شنوا دارد، برای شنیدن درد دل ایشان نیز شخصا دارای گوش شنواست.

از نظر جنسیت نیز وضع به همین نحو است. زن متولد دی هم می تواند چنان زنانه باشد و دلربایی از خود نشان بدهد که همسرش را بر کرسی اقتدار بنشاند و تسلط مرئی و نامرئی بر شوهر خود داشته باشد. در این مورد نیز، برغم رفتار گوناگونی که ممکن است از وی مشاهده شود، یک هدف اصلی در اعماق وجود این زن نهفته است و آن دستیابی به مردی است که بتواند از لحاظ اجتماعی و شغلی آدم مهمی باشد، موجب افتخار او بشود و برای بچه هایی که به دنیا می آورد، پدری دلسوز و مهربان باشد.

دختر متولد ماه دی

اگر با یک دختر متولد دی دوست هستید، به این نکته اساسی توجه داشته باشید که هدف نهایی او همیشه تأمین زندگی، جلب احترام و کسب اقتدار و برخورداری از موقعیت های چشمگیر است و برای او اصلا فرقی نمی کند که این خواسته ها در پشت میز ریاست یک مؤسسه تجاری برآورده شوند یا در شغل آموزگاری و موزه داری.

زن متولد ماه دی و کار و شهرت

او به هر حال می خواهد که شوهرش در هر رشته کاری که هست، مقام اول را داشته باشد. حتی خود او نیز اگر شاغل باشد، عزت طلب و ترقی خواه است و میل دارد در محیط کار خود شاخص و برجسته باشد. به همین جهت برخی از زنان متولد دی به شاعری، نقاشی و آهنگسازی روی می آورند تا از این راه کسب شهرت بکنند. علاقه این زن به پیشرفت و جاه طلبی خیلی زود جلب توجه می کند، همیشه سعی دارد یک پله از مکانی که در آن قرار دارد، بالاتر برود تا سرانجام به هدف نهایی برسد، اما در این کار هرگز خودنمایی نمی کند و جار و جنجال به راه نمی اندازد، در کمال آرامی و بدون سرو صدا قدم به قدم هدف خود را تعقیب می کند و به قول معروف آهسته اما پیوسته می رود.

معنی نام ماه های ایرانی را می دانید؟

امید است این توهم به شما دست نداده باشد که او همه چیز را فدای جاه طلبی و شهرت پرستی می کند. اگر در طی روزها و ماه های قبل از ازدواج بتوانید او را تا حدی مطمئن سازید که پس از گفتن بله در منزل از اختیارات تام برخوردار خواهد بود و شما هم مردی هستید که آینده درخشانی دارید، آن وقت خواهید دید که چطور حاضر می شود با کمترین شرایط کم پای سفره عقد بنشیند. پس از ازدواج از همراهی همه جانبه او برخوردار خواهید بود، به نحوی که اگر احتیاج پیدا کنید، حاضر می شود به شغلی که خیلی پایین تر و بی اهمیت تر از شخصیت و استعداد اوست، بپردازد تا چرخ زندگی از جریان طبیعی باز نایستد، او همیشه حداکثر کوشش خود را بکار خواهد برد که شوهرش فردی موفق و آبرومند باشد.

دختر متولد دی ماه و ازدواج

مردی که با یک دختر متولد دی ازدواج می کند، در حقیقت با تمام خانواده ازدواج می کند، اگر پدر یا مادرش بیمار شوند و نیاز به پرستاری داشته باشند، او وظیفه خود می داند که شما را هفته ها و یا حتی ماهها تنها بگذارد و به منزل پدری خود برگردد. از سوی دیگر او را می توانید به معنای واقعی شریک زندگی خود بدانید، چه در صورت لزوم و در ضمن بحران ها با تمام وجود به کمک شما می شتابد و بدون کوچکترین اعتراضی حاضر است بار خانواده را چه از نظر مالی و چه از نظر احساسی و روحی بر دوش بکشد. یک نکته دیگر را هم باید در این زمینه تذکر داد و آن این است که مانع رابطه و علاقه و تمایل شما به پدر و مادرتان نمی شود. اگر والدین شما نیازمندی های مالی داشته باشند، هیچ زنی به اندازه او کمک های شما را به ایشان طبیعی تلقی نمی کند، علاقه به اعضای خانواده و اعتقاد به لزوم یک چنین علاقه ای چنان در وی شدید است که اگر شما قبل از ازدواج روزی او را به منزل خود ببرید و به پدر و مادر خود معرفی کنید، پس از مدتی مشاهده می کنید که عملا یکی از اعضای خانواده شما شده است و رفتاری از خود نشان می دهد که در کمترین مدت جای خود را در دل پدر و مادرتان باز می کند. مردی که همسر خود را از بین متولدین دی ماه انتخاب می کند، باید متوجه یک نکته مهم باشد و آن اینکه ظاهر او خیلی آرامتر و ساکت تر از آنچه که در درون اوست نشان می هد، در وهله اول این توهم به شما دست می دهد که او زنی خونسرد و بی تفاوت و آرام است در حالی که باطنا بسیار احساساتی است، البته همه زن ها ظریف و احساساتی هستند، اما زن متولد دی خیلی بیشتر از آنچه که در بدو امر به نظر می رسد، تابع احساسات خود می باشد. حقیقت این است که او یک خلق و خوی مشخص ندارد و مخصوصا اگر به او بی احترامی یا کم محلی بشود، دچار آزردگی خاطر بسیار می شود و چه بسا که روزهای متمادی احساس اوقات تلخی کند.

دختر ماه دی و گذشته و آینده

در وجود دختر و زن متولد دی نوعی ترس از آینده، دلواپسی از حال و تأسف به گذشته وجود دارد که باز تاب آن در رفتار و کردار وی به خوبی نمایان می گردد و شاید به همین دلیل هم باشد که از شوخی خوشش نمی آید. اگر در سنین نوجوانی با پسری دوست بشود فقط به این منظور است که با وی ازدواج کند. ترس از آینده چنان در وی شدید است که حتی لحظه ای نمی تواند فکر او را راحت بگذارد. از آن گذشته او به هیچ صورتی اهل رؤیاهای طلایی نیست و همین قدر که پسری را از نظر روحی و مالی قابل اطمینان دانست، از تمام امکانات خود برای ازدواج با او استفاده می کند.

دختر دی ماهی از نظر اجتماعی فوق العاده مبادی آداب و بانزاکت است، به محض ورود به یک اجتماع سریعا موقعیت آنجا را درک می کند و پی می برد که چه رفتار و کرداری باید داشته باشد. زن متولد دی دارای جذابیت خاصی است و به قول معروف با نمک است. اما بدون شک از تماشانی چهره او خوشتان می آید زیرا زیبایی مخصوص به خود را دارد. اما یکی از وحشت های مزبور و دائمی او این است که نکند شوهرش زن زیبایی را به او ترجیح بدهد. NameFarsi.com

زن متولد دی نه تنها خود را زیبا نمی داند بلکه هرگاه در مقابل آینه قرار می گیرد، از اینکه مبادا در نظر دیگران زشت جلوه کند، دچار دلهره و ترس است و به این دلیل اگر دوست یا همسر شما زن متولد دی است باید به طور مستمر او را از زیبا بودنش مطمئن بسازید. این زن از نادرستی بیزار است. در ایام کودکی سن او مسن تر از سن واقعی به نظر می رسد اما بعدا سالهای سال در قایفه ک زن سی ساله باقی می ماند. علاقه او به پدر و مادر و خواهر و برادرانش بسیار شدید است، پس به هیچ وجه به فکر قطع این رابطه عاطفی نیفتد زیرا اگر خیلی پافشاری کنید و عرصه را بر وی تنگ سازید، مجبور می شود از شما دست بکشد.

مهربانی دختر متولد ماه دی

دیگر از اختصاصات این زن همدردی شدید او با درماندگان و بینوایان است و هر کجا که دردمندی به وجود او احتیاج پیدا کند، فورا به کمک وی می شتابد و قدم پیش می گذارد و سازمان و جمعیت خیریه ای برای یاری رسانیدن به دردمندان ایجاد می کند.
او اصولا یک فرد تشکیلاتی است و در احزاب و سازمان های مختلف سیاسی، ‌اجتماعی و یا مذهبی به سهولت می تواند نقش رهبری را به عهده بگیرد،‌و با کفایت و لیاقت تمام وظیفه خود را انجام دهد.

از سوی دیگر این را هم باید گفت که کشف این موضوع کار ساده ای نیست، یعنی اغلب اوقات فاصله ای که بین این مادر و کودکانش پیدا می شود، چنان بزرگ و عمیق به نظر می رسد که بچه ها تصور نمی کنند می شود از آن عبور کرد. در یک چنین مواردی این وظیفه شما است که به کمک آنها بشتابید و شکاف ظاهری بین مادر و بچه ها را پر کنید. علت هم این است که فرزندان مادر متولد دی او را با جاذبه و گاه خشک و سخت گیر تصور می کنند و به همین جهت رابطه خیلی نزدیک و خصوصی با او ندارند.
زن متولد دی دارای پوست بسیار حساسی است و به این جهت کمتر آرایش می کند. خوشبختانه طبیعت به کمک او آمده است و همانطور که گفته شد، اصولا صورت بانمک دار هم احتیاج زیادی به آرایش ندارد. حساسیت پوست ممکن است موجب پیدایش ناراحتی پوستی در او بگردد.

عدم اعتماد به نفس یک از نقاط ضعف این زن محسوب می شود و این وظیفه شوهر اوست که در رفع این نقیصه بکوشد و گاه و بیگاه حس اعتماد به نفس را در او تقویت کند. یکی دیگر از معایب او لجبازی و زود رنجی است. اما خوشبختانه این تأثیر پذیری همراه داد و فریاد و انجاد عصبانیت و طوفان نیست و او روی هم رفته زنی خود خور است که خشم خویش را در درون می ریزد.

ویژگی های دختران متولد دی ماه

به صورت خلاصه می توان گفت زن متولد دی ماه بسیار جاه طلب،کمی لجباز و زود رنج، کدبانو، منظم، آراسته و خوش لباس می باشد.

متولد ماه دی و ازدواج

در طالع بینی متولد ماه دی با پسر متولد کدام ماه ها ازدواج کند بهتر است؟

پسر آبان ماه (خصوصیت: جذاب)، پسر اردیبهشت ماه (خصوصیت: با محبت)، پسر اسفند ماه (خصوصیت: جلب کننده)، پسر شهریور ماه (خصوصیت: انتقادی)

دختر ماه دی

دختر دیماه

166 نظر برای طالع بینی و خصوصیات زن دی ماه

 • من یک دی ماهی هستم.اونقد خاصم که فکر میکنم اهل این شهر بهم نمیخورن.

 • وای من تازه طالع ماهم رو خوندم پس فقط من و دوستم نیستیم که تو کلاس انقد مارو دوس دارن هی به ما میگن با نمکا و یا معلم ها ما رو فقط مسئول میکنن بلکه همه دی ماهی ها اینجورین…….خاصیم دیگه❤❤

 • من یک آبانیم و عشقمم یه دختر دی ماهیه. خیلی عاشقشم . خیلی فهمیده و مهربونو و مثبت اندیش و با فکری بازه و بخشنده هستش. دی ماهی ها خیلی خوبن ولی دی ماهی من عالیه❤❤

  • بهتون تبریک میگم. اخلاق شما دو تا بهم میخوره. براتون زندگی زیبا و پر از عشق و احساس و ازخودگذشتگی آرزو میکنم.

 • من یک دی ماهیم. تقریبا بیشتر خصوصیات تو هممون مشارکت
  خیلی خاصیم اصلا مگه بهتر از دختر دی ماهی هست؟؟،،

 • من یک دی ماهی هستم و تمام خصوصیاتی که گفتین واقعیت داره…

  • منم یک دی ماهیم همه بهم میگن انگار آهنربایی از بس ما روجذبدنی خودت میکنی

 • مم دی ماهیم بین صد نفر من فقط می تونم مدیریت کامل داشته باشم و کارا رو سر سامان بدم ،دی ماهی یعنی مسئولیت و معنی ریلکس بودن رو نمی فهمی .

 • منم یه دی ماهی ام.. تمام خصوصیاتی که گفتین واقعیت داره… دی ماهی ها خیلی خاصن

 • سلام من یه تیر ماهی هستم و اونی که عاشقودلواپسش شدم دی ماهی هسته از خانوم های دی ماهی میپرسم چطوری باهاش رافتار کنم که اون دختری که دوستش دارم از قبل بیشتر عاشقم بشه

 • منم یه دی ماهی خاصمممم.البته بگم خیلی زود رنج و لجبازم…..ولی کلا دی ماهی ها عشقن

 • منم دی ماهی ام همه دی ماهی ها عشقن …خیلی فهمیده ان

 • منم یه دختر دی ماهی هستم همه دوستم دارن و همیشه ازم تعریف میکنن به ظاهر خودمم خیلی اهمیت میدم و همیشه دوستدارم با دیگران با احترام برخورد کنم

 • سلام، من هم دختر دى ماهى هستم، با هرکسى که دوست شدم انقدر خصوصیاتم براش جذاب بوده حتى وقتى که ترکش کردم دوباره برگشته و خواسته که باشه باهام

  حتى این خاص بودنم تو فامیل و بچه خواهر برادرم و همه زبان زده

  ولى همونقدر که دوستدارانم زیاد هستن کسایى که از من بدشون میاد هم زیادن

  ولى در کل اگه یع دختر دى ماهى دوستون داشته باشه خوشبخترین هستین

 • منم یه دی ماهی هستم,ولی همیشه میگم کاش نبودم,خیلی با خودم درگیرم ,از صبح تا شب عذاب وجدان دارم برای همه چیز,دوست داشتم زندگی رو راحت تر میگرفتم تا دنیا زیباتر بشه

 • دختر دی ماهی شاهکار خداهست برای یه مرد اردیبهشتی ۳>

  • من دی ماهی هستم،فوقوالعاده زود رنج و لجباز این حرف خودم نیست اطرافیانم میگن خیلی مغرورم ولی مهربون ب ظاهرم بیشتر از هرچیزی اهمیت میدم زشت نیستم ولی همیشه از اینکه زشت ب نظر بیام ترس دارم کلا همه خصوصیاتش بهم میخوره … اینو بگم ک دختر دی ماهی خیلی وفاداره اما امان از روزی ک دلش بشکنه … احساسات دی ماهی ها هیچ وقت دروغ نمیگه… نامزد من مرد متولد اردیبهشته…اینو بگم ک دی ماهی ها از بی توجهی نسبت بهشون بیزارن…

 • سلام
  منم یه دی ماهی هستم خدایی مو به مو این
  خصوصیات رو دارم

 • چیکار کنیم ما دی ماهیها خاصیم دیگه

 • منم یک دی ماهی هستم، لجبازم خیلی جاها میفهمم نباید لج‌کنم اما انگار دست خودم نیست، سرسختم و زیادی سخت میگیرم زندگی و از همه مهمتر احساساتی هستم و زود رنجم اشکم زود در میاد عاشق خانواده ام هستم به همسرم وفادارم چون باتمام وجود دوسش دارم از بی توجهی همسرم اصلا خوشم نمیاد و اذیت میشم حتی جزیی. کار کردن دوستدارم منظورم استقلال مالی و یا حمایت خانواده همراه یا دوش به دوش همسرم دوستدارم. لذت میبرم‌ برای عزیزانم خدمت کنم دوستدارم مهربونی بی جبران نگذارم از دوست یا هرکس برسه دوستدارم بجاش کاری بکنم. بقیه میگن مهربونی در کارم همیشه موفق بودم و پرتلاش با دل کار میکنم هرکاری که باشه.

 • منم یه دی ماهیم …ماه تولدمو خیلی دوس دارم…ما دی ماهیا خیلی ماهیم

 • اگه میشه درباره دوست شدن پسر دی ماهی و دختر دی ماهی هم مطلب بزارید که آیا خوب است یا بد ؟ مزایایش چیه و معایبش

 • بنده هم دی ماهی هستم همه گفته هادرست بودولی خیلی بدشانسم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *