اسم سلنا

معنی اسم سلنا

معنی نام سلنا

معنی، ریشه و فراوانی اسم سلنا در ثبت احوال ایران Selena Solna name

در قسمت اسم های دختر با س (نام های ایرانی) و قسمت اسم دختر ترکی با س در وبسایت و هم چنین اینستاگرام نام فارسی دیده اید. اسم سلنا یک اسم دخترانه با ریشه ترکی (آذری) است. سلنا به دلیل اینکه سالها برای نامگذاری انتخاب نشده بود، اسم جدید دختر برای خیلی از پدر مادر ها به حساب می آید. گرچه ریشه آذری سلنا گویای اصالت آن است. نکته دیگر این است که این نام نباید با اسم Selena که اسمی یونانی و لاتین است اشتباه شود. در ادامه توضیحات بیشتر را بخوانید.

همه چیز درباره اسم سلنا

تلفظ صحیح اسم سلنا

Solna یا Selena

اسم سلنا با ریشه آذری (ایرانی) به ضم سین یعنی به صورت Solna است. گرچه به دلیل اینکه این اسم با تلفظ Selena بیشتر با گوش ها آشنا هست، اکثر دوستان این نام را به شکل Selena یعنی کسره روی حرف سین، می شناسند. در واقع بر اساس تعاملات این ۱۲ سال با دوستان و همراهان نام‌فارسی، عموم تمایل به تلفظ این اسم به صورت Selena را دارند. همانطور که در قسمت تلفظ درست اسم ها نیز گفتیم، از نظر ما معیار نظر عموم جامعه است. گرچه تلفظ کتابی این اسم به شکل دیگری است.

معنی سلنا

اسم سلنا یعنی چه؟

معنی اسم سلنا در ترکی (آذری) خدای ماه است. مجازا به معنی ماه و دختر زیبارو است.

اسم سلینا Salina

معنی اسم سلینا: از ترکیب سلین + الف نسبت فارسی ساخته شده است. به معنی مانند سیل و خروشان است. لذا معنی مشابهی با اسم سلین دارد.

ریشه اسم سلنا

همانطور که گفتیم سلنا با تلفظ Solna ریشه ترکی آذری دارد و یک اسم ایرانی است.

اسم Selena

همانطور که اشاره شد تصور عموم این است که تلفظ این اسم Selena است. باید گفت که نام Selena که نامی لاتین با ریشه یونانی است به معنی ماه و الهه ماه که تلفظش متفاوت است.

اسم سلینا با فتح سین Salina هم اسم ترکی است که معادل اسم سلین است. NameFarsi.com

سلنا
معنی اسم سلنا

اسم سلنا در ثبت احوال ایران

اسم سلنا با ضم سین Solna به عنوان اسم دختر ترکی مورد پذیرش ثبت احوال است. گرچه در شناسنامه اعراب گذاری نمی شود و دوستانی که علاقمند به تلفظ این اسم یا هر اسم دیگر به شکل مورد پسند خود هستند مشکلی نخواهند داشت. سلنا مدتی کوتاه از لیست نام های مورد تایید ثبت احوال به دلیلی نا معلوم خط خورد اما با پیگیری ما و خیلی از دوستان مجدد به لیست اسامی مورد تایید بازگشت.

معنی اسم سلنا در ثبت احوال

ثبت احوال معنی ای برای نام سلنا ارائه نداده است.

فراوانی و تعداد اسم سلنا در ثبت احوال

تعداد اسم سلنا در ثبت احوال ایران ۱۱۰ نفر اعلام شده که البته به نظر می رسد آمار مربوط به سال های قبل هست و آمار به روز بیشتر از این تعداد هست. اما سلنا از اسم های با فراوانی کم در ثبت احوال ایران است و به اصطلاح یک اسم دختر جدید امروزی محسوب می شود.

 معنی اسم سلنا در قرآن

بر اساس بررسی های انجام شده ما، سلنا حداقل با این املا و به عنوان اسم در کتاب قرآن وجود ندارد. اما اگر کسی از دوستان در این مورد اطلاعاتی دارد، در قسمت نظرات بنویسد.

سلنا لقب کیست؟

خیلی از همراهان نام‌فارسی از ما پرسیدند که آیا سلنا لقب کسی هست یا نه؟ طبق بررسی هایی که کردیم، سلنا لقب شخصیت خاصی هم نیست. اما اگر از عزیزان کسی در این مورد نیز اطلاعاتی دارد، در قسمت نظرات با ذکر منبع موثق درج نماید.

سلنا در لغت نامه دهخدا

واژه سلنا در لغت نامه دهخدا (نسخه چاپی و معتبر و نه سرچ در وبلاگ ها و وبسایت های نا معتبر) وجود ندارد.

اسم های مشابه و هماهنگ با نام سلنا

اسم دختر شبیه سلنا:

اسامی سلین، سوین، سولماز، سدنا، سویل، ساناز، مرساناز، لنا، رعنا، مونا و سارینا از نام های دخترانه شبیه سلنا هستند. قسمت اسم دختر با س را نیز ببینید.

اسم پسر مشابه سلنا:

نام های سینا، سامان، نیما، صدرا، سامیار و سلیمان از اسامی پسرانه شبیه سلنا هستند. قسمت اسم پسر با س را نیز ببینید.

هم چنین می توانید برای مشاهده اسم های هماهنگ قسمت اسم برای دوقلوها را ببینید و یا از مشاور اسم ما در انتخاب اسم فرزند خود کمک بگیرید (قسمت مشاوره اسم در بالای صفحه را ببینید).

 اسم سلنا به انگلیسی برای پروفایل

طراحی عکسنوشته (اسم نوشته) نام سلنا به انگلیسی Solna.

Solna name
اسم سلنا به انگلیسی
سلنا selena
معنی اسم سلنا

نظرسنجی اسم سلنا

اسم سلنا قشنگه؟

نظر شما درباره اسم سلنا چیست؟ آیا این نام را می پسندید؟ در قسمت نظرات دیدگاه خود را درباره این اسم زیبا بنویسید.

منابع

 1. وبلاگ نام فارسی، نوشته دکتر نیکزاد، مقاله ۴۹
 2. nameberry.com/babyname/Selena
 3. ویکی پدیا اسم سلینا.
4.2/5 - (45 امتیاز)

137 نظر برای “معنی اسم سلنا”

 1. منم اسم دخترم و میزارم سِلِنا یعنی دختر زیبا رو همانند ماه

   1. من خیلی دوس داشتم اسم دخترمو بزارم سلنا که خانواده همسرم خیلی بهانه اوردن تا اینکه اسمشو گذاشتم آسنا و الان دوباره بعد از چهار سال باردارم و خدا باز بهم یه دختر میده و قراره اسمشو بزارم سلنا هر کی هر چی گفت برام مهم نیست من عاشق دخترامم و اسماشون مثل خودشون خیلی زیبان

 2. منم اسم دختربزرگم سلناکه چهارسالشه خیلی خیلی باهوش خوشگل وبازیگوشه دخترتازه متولدشدمم اسمش سانیاهستش فدای دوتاشون بشم هرکی دلش خواست خدا نسیبش کنه انشه الله همه بچهاسالم به دنیا بیان وعاقبت بخیربشن مهمترین چیزبرای هربچه ای اول ایناست هرکی هرچی اسمشه خدا حفظش کنه انشه الله زیرسایه پدرومادرشون

 3. اسم دختر من سلنا هس دوماهشه بسیار زیبا و بینهات زیبا و دوستداشتنی هس

  1. اسم دختر من که ۱۲سالشه سلینا هست ولی سلن صداش می‌کنیم اسمش مثل خودش زیبا و خواستنیه

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.