اسم پارمیس

معنی اسم پارمیس

معنی نام پارمیس

معنی و ریشه دقیق اسم پارمیس

در قسمت اسم های دختر با پ در وبسایت نام فارسی و هم چنین اینستاگرام نام فارسی دیده اید، اسم پارمیس یک اسم فارسی اصیل است. اسمی تاریخی با معنی بسیار زیبا و مثبت. اما اسم پارمیس مثل خیلی از نامهای اصیل ایرانی سال هاست در ایران برای نامگذاری فرزند دختر انتخاب نشده و  اسم جدید دختر برای خیلی از پدر مادر ها به حساب می آید. لازم به ذکر است این اسم معادل نام های پرمیس و پارمیدا نیز هست که در قسمت اسم های دخترانه با پ در وب سایت NameFarsi.com قابل مشاهده هستند.

بررسی دقیق اسم پارسی و توضیحات تکمیلی درباره اسم پارمیس در ادامه:

معنی پارمیس

اسم پارمیس یعنی چه؟

نام پارمیس Parmis به معنی بانوی دانا و دانشمند است. معنی بانوی پرمهر و مهربان نیز برای اسم پارمیس آمده است.

تاریخچه اسم پارمیس

در تاریخ ایران، پارمیس نام دختر بردیا و نوه کوروش بزرگ (پادشاه هخامنشی) است.

کمبوجیه پسر کوروش بزرگ، پس از فتح مصر و در راه بازگشت کشته می‌شود. در این بین مغی به اسم گئومات از غیبت کمبوجیه سوء استفاده کرده و بردیا پسر دیگر کوروش را می‌کشد و به دروغ ادعا می‌کند که بردیاست و تخت سلطنت رو غصب می‌کند اما پارمیس که دختر بردیای واقعی بود پرده از این دسیسه برمی‌دارد و هویت واقعی گئومات را فاش می‌کند. سران و بزرگان هخامنشی بردیای دروغین را از سلطنت خلع می‌کنند و داریوش بزرگ را جانشین او می‌کنند و پارمیس هم با داریوش بزرگ ازدواج می‌کند.

پارمیس
معنی اسم پارمیس

ریشه اسم پارمیس و پارمیدا

نام پارمیدا یک اسم دخترانه است که در واقع تغییر یافته نام اوستایی پرومیثه یا پرومیزد است. یعنی اسم پارمیدا شکل فارسی نام های “پرومیثه” یا “پرومیزد” است. پارمیس نام دختر بردیا و نوه کوروش پادشاه هخامنشی است و از این حیث نام اصیل ایرانی دخترانه و نامی تاریخی و باستانی به حساب می آید.

اسم های ایرانی هماهنگ با پارمیس

اسم دختر:

اسم پارسوا (که البته در حال حاضر برای فرزند پسر قابل ثبت در ثبت احوال ایران است)، آنیسا، آمیتیس، پرنیان و قسمت اسم دختر با پ را ببینید.

اسم پسر:

اسم پارسا، پرهام، آرمیس، پیمان و قسمت اسم پسر با پ را ببینید.

معنی اسم پارمیس
پارمیس Parmis

32 نظر برای “معنی اسم پارمیس”

 1. من یه دختر پونزده ساله ام همیشه از اسم خودم تنفر داشتم :)
  به مرور زمان تنفرم بیشتر شد :) به مادر پدرم میگفتم که از اسمم متنفرم و میپرسیدم چرا این اسم رو برام گذاشتن :) و اونا هم جوابی نداشتن امشب به گفته ی معلمم ریشه و معنی اسم خودم رو توی گوگل سرچ کردم :) حتی از فک کردن به اسمم حالم بد میشه :) چون احساس میکردم من یه شخص بی ارزشم چون فک میکردم اسم من اسم خوبی نیست :) آره اینا حرفای یه دختر پونزده سالس که حرفای زیادی برای گفتن داره اما حیف که این متن هم سر انجامی داره الان که فکر میکنم من فرد با ارزشی هستم تا چند سال پیش هیچی برام مهم نبود از همه چیز تنفر داشتم :) اما شیش سال پیش که با BTS آشنا شدم زندگیم کاملا عوض شد با اونا خودم رو پیدا کردم با آهنگاشون فهمیدم من با ارزشم هر شب رو با گوش دادن به اونا سپری کردم و اینطوری عاشق خودم و زندگی و رویا هام شدم و همینطور اسمم پس شما هم میتونید رویاهاتون و زندگی تون رو پیدا کنید :)

 2. سلام منم اسمم پارمیسه و خیلی از اسمم راضیم
  فقط اینکه اسم پارمیس ۶ تامعنی داره
  با نوی پرمهر
  دختری از بهشت
  بهشت کوچک
  دانشمند
  دختر باران
  عروس باران
  و اگه اسم پارمیسو به یه فرد خارحی بگی اولین واکنشش اینه که پارمیس مترادف پارادایسه من خودم اینو زیاد شنیدم
  لطفا بهشت رو هم به معنی اضافه کنید

  1. پارمیس اسم قشنگ و اصیلیه برای دختر

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید: