معنی اسم یسنا

یسنا

معنی اسم یسنا
یسنا

بر طبق نظرات کاربران سایت نام فارسی اسم یسنا یک اسم محبوب برای نام گذاری به شمار می رود. مسلما آوای لطیف و معنای زیبا و خاص آن سبب این محبوبیت بین فارسی زبانان شده است.

ریشه اسم یسنا

همانطور که در قسمت اسم های دخترانه با حرف ی گفتیم اسم یسنا نامی با ریشه اوستایی – پهلوی است. هم ریشه با یشت. زبان اوستایی از شاخهٔ زبانهای ایرانی باستان است. نسک‌ها (بخش های) اوستا، کتاب مقدس زرتشتیان را بدین زبان نوشته‌اند. این زبان همریشه با سانسکریت و نزدیک به پارسی باستان است. تنها اثر به جا مانده به آن اوستا است. زبان پهلوی را نیز به دو زبان (فارسی میانه و زبان پارتی) نسبت می دهند. از نظر اشتقاق، پهلوی به‌معنی زبان پارتی است و نه فارسی.

معنی یسنا

اسم یسنا یعنی پرستش، ستایش و نماز. معنی جشن هم برای نام یسنا آمده است. همچنین یسنا یکی از بخش های پنجگانه‌ اوستا و مهمترین آن است که در هنگام مراسم مذهبی خوانده می شود.

یسنا
معنی اسم یسنا

199 نظر برای “معنی اسم یسنا”

  1. چه جالب /ملت ایران با چه درایتی زیر بای بیگانه را خالی میکند تا سقوط کرده به جهنم برود؟؟؟؟؟؟

  2. سپاس از اینکه انقدر دقیق توضیح دادین معنی اسم ها رو

    1. معنیش نمیشه نماز ایرانی ها اینطوری کردن

  3. اسم فقط فاطمه
    چون هر خونه یه فاطمه باید توش باشه. من میذارم فاطمه

  4. عزیزم شما ک میگی نمیشه نماز من طلبه خوندم درسته معنیش میشه نماز اسم بنده یسناس

  5. سلام اسم منم یسنا هستش من این اسم رو دوست نداشتم ولی که بچه بودم به پدرو مادرم می گفتم چرا این اسم رو روی من گذاشتیم وقتی که ۷سالمذشد داداشم به دنیا اومد که اسمش رو گذاشتن یاسین من خیلی افسرده بودم وقتی که ۱۶سالم شد از اسمم خیلی راضیم و خیلی هم دوسش دارم بهترین اسم با تشکر

  6. یسنا ب نظر من اسم قشنگیه معنیشم خوبه خودم میخوام اسم دخترمویسنا بزارم

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.