معنی اسم آران

معنی نام آران

معنی و ریشه دقیق اسم آران

همانطور که در قسمت اسم پسر با آ و قسمت اسم پسرانه کردی و همچنین اینستاگرام نام فارسی گفتیم، اسم آران یک اسم کردی پسرانه است که علاوه بر آوای زیبا معنی آن نیز زیبا و خاص است، چیزی که در اغلب اسم های زیبای کردی به چشم می خورد. آران از اسم های کم کاربرد در بین ایرانیان در این سال ها بوده است و لذا یک اسم پسر جدید برای نامگذاری فرزند پسر به حساب می آید.

آران

معنی اسم آران

توضیحات تکمیلی درباره نام آران

معنی آران

اسم آران یعنی چه؟

اسم آران به معنی دارای طبیعت گرم، مکان گرمسیر، جایگاه مقدس معنی شده است. NameFarsi.com علاوه بر این آران نام شهری قدیمی است که قباد بنا نمود. علاوه بر این آران:

 • نام پادشاه آذربایجان در عهد باستان بوده است،
 • نام شهری در کاشان است و
 • نام سرزمینی است در شمال غربی ایران و مغرب دریای خزر (یعنی کشور آذربایجان).

ریشه اسم آران

ریشه نام آران کردی است و یک اسم اصیل ایرانی برای پسر به حساب می آید. نامی که در آن دو بار حرف الف آمده و به خوش آوایی و لطافت آن افزوده است. در برخی منابع این اسم ترکی آمده است که در صورتی که منبع موثقی در این زمینه سراغ دارید در قسمت نظرات درج نمایید تا اصلاح نماییم.

اسم شبیه آران و هماهنگ با نام آران

اسم های پسرانه

اسم آریا، آرمین، آروین، مهران، آرمان، سامان، نریمان، پیمان و … اسم های پسر با آ رو ببینید.

اسم های دخترانه

اسم آرزو، آنیسا، آریسا، آنا، آریانا و … اسم های دختر با آ را ببینید.

برخی سوالات همراهان نام فارسی درباره اسم آران:

معنی اسم آران، معنى اسم aran، اسم ایرانی آران، آران اسم پسر، معنی اسم آران، معنای اسم آران؟، اسم کردی آران، معنی اسم آران چیست؟ اسم آران به چه معناست؟، ترجمه اسم آران، اسم آران به چه معنی است؟

3 نظر برای معنی اسم آران

 • یکی از خیانت های رضا شاه تغییر نام ها شهر و و…. بوده است مثل تغییر نام پارس به ایران و کوچک کردن ایران بود که از چین تا مصر بوده است و تمام نژاد ترکمن تاجیک افغان و کرد و بلوچ و سیستانی و عرب و ترک و….. و دیگر رژیم شوروی خیانت کرد و نام آران را به آذر بایجان تغییر داد که ما باید در اخبار و ….بگوئیم و بنویسیم کشور آران داخل پرانتز (آذربایجان ) :razz:

  0

  2
 • خیلی اسم قشنگیه. ممنون

  1

  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *