معنی اسم ماهور

اسم ماهور

معنی نام ماهور

اسم ماهور از جمله اسم های فارسی زیبا است که در اینکه این اسم دخترانه است یا پسرانه بین خیلی ها اختلاف نظر هست. خیلی ها آن را کاملا نام دختر می دانند و خیلی ها معتقدند اسم ماهورا (ماهور + الف تانیث) دخترانه است و لذا ماهور نام پسرانه است. در ادامه در این مورد بیشتر توصیح می دهیم.

ماهور یعنی چه

معنی اسم ماهور

ماهور اسم دختر است یا پسر؟

اسم ماهور طبق منابعی که در اختیار تیم نام فارسی قرار داشت نام دخترانه بود اما با تحقیقاتی که انجام شد و به دلیلی که گفته شد و انتخاب این نام برای پسران در کنار دختران، در نتیجه اسم ماهور را همانند خیلی از اسم های ایرانی (رها، تیام، عزت، رها، صفا و …) اسمی مشترک بین دختر و پسر به شمار می آوریم.

درباره نام ماهور:

ریشه اسم ماهور

 در مورد ریشه نام ماهور شک و شبهه ای وجود ندارد و ریشه اسم ماهور فارسی است و نام پارسی اصیل به حساب می آید. این نام زیبا چون سالهاست برای نامگذاری کمتر استفاده شده یک اسم خاص، شیک و جدید از دید خیلی والدین محسوب می شود.
NameFarsi.com

معنی ماهور

معنی اسم ماهور همانطور که در قسمت اسم دختر با م و اینستاگرام نام فارسی نوشتیم به نام یکی از دستگاه های موسیقی اصیل ایرانی است. علاوه بر این ماهور (در زمین شناسی) به برآمدگی های دامنه کوه یا برآمدگی هایی که در دشت پدید می آید می گویند.

درباره دستگاه ماهور

دستگاه ماهور از گسترده‌ترین دستگاه‌های موسیقی ایرانی است و در ردیف‌های گوناگون در حدود ۵۰ گوشه دارد و به علت حالت و ملودی روانش اغلب به صورت موسیقی شاد در جشن‌ها و اعیاد نواخته می‌شود. این دستگاه دارای گوشه‌های متنوعی است که با مقام‌های کاملاً متفاوت در سه بخش بم، میانی و زیر اجرا می‌شود. ناگفته نماند تمام گوشه‌ها به وسیلهٔ فرود به درآمد رجعت می‌کنند. موسیقی در دستگاه ماهور با طمانینه و باوقار است و اگر با شعر مناسبی همراه باشد ابهت و شکوه خاصی خواهد داشت. ویکی پدیا فارسی

نام فارسی مرجع اسم های ایرانی زیبا

119 نظر برای معنی اسم ماهور

 • حاج آقای محلمون میگه اسم مذهبی بگذارین این اسم ها چیه؟؟؟؟
  بنده هم اسم پسرمو سید محمد ماهور میذارم

  9

  9
 • چرا ما ایرانیها اینقد تقلید میکنیم بابا نذارین تکرار هر اسمی از قشنگیش کم میکنه

  0

  4
 • این چ تعصب الکی که شما دارید حالا چون یکی رو دخترش اسم ماهور گذاشته کسی نباید بزاره یا یکی رو پسرش گذاشته بقیه باید برن یه اسم دیگه انتخاب کنن.نه بابا بیخیال بشید به هم تبریک بگید و از اینکه اسم زیبا انتخاب کردن خوشحال باشید حداقل برای انتخاب اسم اصیل ایرانی تبریک بگید بهتر از ترویج اسمهای عربیه.
  این تعصب شما بی معناس چون اگر اولین نفری رو که شاید صد سال پیش یا هزار سال پیش برای اولین نفر یا اولین بار از این اسم استفاده کرده بیاد و تعصب مثل شما داشته باشه خودشو مالک این اسم میدونه و اجازه استفاده رو به شما نده

  7

  3
 • چه ربطی داشت؟
  همه می دونن اسم ماهور اسم دختر بوده. یه نفر پول داده به ثبت پسرونه هم شده. ماشالله گل و بلبله وقتی طرف میره اسمی که مورد تایید ثبت نیست رو با پول و پارتی بازی میزنه تو شناسنامه ش چه انتظاری میره؟ (جناب خان هم می گفت) من به شخصه اسم ماهور برای پسر نشنیدم اما اگه علاقه دارید بذارید چون مهمترین چیز علاقه شما به اسمه

  3

  3
 • اسم پسر سالار عقیلی هم ماهور اما کلا اسم دخترونس ماهور

  1

  0
 • ماهور قطعا این پسر هست
  دلیل :وقتی استاد مرحوم “اسدالله ملک” اسم پسرشان را ماهور گذاشتند، یعنی اینکه قطعا میتواند این پسر باشد.

  0

  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *