دختر اسفند ماهی

طالع بینی و خصوصیات دختر اسفند ماه

زن متولد اسفند ماه

خصوصیات زن و دختر متولد ماه اسفند

خصوصیت زن اسفند ماهی

جذابیت جز وجود دختری است که در ماه اسفند متولد شده است و پی بردن به آن هم نیازی به خواندن کتب و مقالات ستاره شناسی ندارد. به موازات این جذابیت نقاط ضعفی نیز در وی وجود دارد، اما آنچه که در بدو امر نظر شما را به سوی خود جلب خواهد کرد، ظرافت و حالت زنانه غیر قابل انکار دختر اسفند ماهی است.

همانطور که در وب سایت نام فارسی به معنی نام ماه ها اشاره شد، در منابع زبانی ایران باستان معنی ماه اسفند این چنین است:

اسفند:

در اوستا و اوستایی، اسپنتا آرمیتی، در پهلوی اسپندر، در فارسی سپندار مذ، سفندارمذ، اسفندارمذ و گاه به تخفیف سپندار و اسفند گفته شده که کلمه ای است مرکب از دو جزء: سپند (که اسم پسر هم هست)، که صفت است به معنی پاک و مقدس، یا ارمئتی هم مرکب از دو جزء: اول آرم که قید است به معنی درست، شایسته و بجا. دوم متی از مصدر من به من معنی اندیشیدن. بنابراین ارمتی به معنی فروتنی، بردباری و سازگاری است و سپنته آرمتی (آرمیتی) به معنی بردباری و فروتنی مقدس است. در پهلوی آن را خرد و کامل ترجمه کرده اند. سپندارمذ یکی از امشاسپندان است که مونث و دختر اهورامزدا خوانده شده است. وی موظف است که همواره زمین را خرم، آباد، پاک و  بارور نگه دارد، هر که به کشت و کار بپردازد و خاکی را آباد کند خشنودی  اسپندارمذ را فراهم کرده است و آسایش در روی زمین سپرده به دست اوست و خود زمین نیز نماینده این ایزد بردبار و شکیباست و مخصوصا مظهر وفا و اطاعت و صلح و سازش است. بیدمشک گل (اسم گل ها) مخصوص سپندارمذ می‌باشد. علاوه بر این سپندارمذگان، روز عشق ایرانیان معادل با ۲۹ بهمن ماه (پایان بهمن و شروع اسفند) نامگذاری شده است.

در ادامه بیشتر با خصوصیات دختران متولد اسفند آشنا می شویم:

زنان متولد اسفند

خصوصیات کلی زن اسفندماهی

دختر و زن متولد اسفند March girl، ظرف عسلی است که قدری فلفل به داخل آن ریخته شده است. برای زن متولد اسفند این امکان بیش از پیش فراهم شده است تا در زیر ظاهر بسیار جذاب خود گزندگی تندتری از فلفل پیدا کند.

از سوی دیگر به جرات می توان ادعا کرد که زن متولد اسفند، به عنوان یک زن، از بسیاری جهات بی نظیر است. او نه تنها کسی نیست که بخواهد بر مرد زندگی خود حکومت داشته باشد و چنین آرزویی حتی در اعماق قلب وی نیز وجود ندارد بلکه حاضر است با بردباری بی نظیری تمام خود خواهی های یک مرد را تحمل کند فقط به این شرط که به طور کامل مورد حمایت او قرار بگیرد. دختر متولد اسفند از سنین میانسالی به بعد با تمام وجود خویش خواهان آن می گردد که سر ظریف خویش را روی شانه های پهن و قدرتمند مردی قرار بدهد و در پناه وی احساس کند که مورد حمایت قرار می گیرد و موانع و مشکلاتی که بر سر راه وی قرار می گیرند، یکی پس از دیگری به وسیله مرد محبوب خود از میان برداشته می شود.

March girl
دختر و زن اسفند

مرد از نگاه دختر اسفندماهی

برای زن متولد اسفند مرد اعم از اینکه برادر باشد یا پدر، دوست باشد و یا شوهر، موجودی است که می تواند وسط حیاط منزل بایستد و در حالی که یک دست خود را به کمر زده است، با دست دیگر جلوی سنگ آسمانی عظیمی که از کهکشان ها به سوی او پرتاب شده است را بگیرد. شما یک چنین نظریه ای را با بردباری عجیب او در تحمل غرور خاص مردان مخلوط کنید و مقداری هم گرمی و ذوق و شوق به آن اضافه کنید و آن وقت پی خواهید برد که چرا دختری که در ماه دوازدهم سال به دنیا آمده است، این چنین مورد توجه مردهاست.

محل زندگی ماهی دریاست و دریا مرکز نرمش و رمز و اسرار و زیبایی هاست و مرد شیفته این زیبایی و رمز و اسرار وجود زن است.

روحیات فصلی دختر اسفند ماهی

زن متولد اسفند در بهار مانند پرندگان سرشار از عشق و هیجان است. در تابستان لباس کوتاه را فراموش نمی کند و در پلاژها در کنار دریا جذاب ترین لباس زیر را به تن دارد. در پاییز با اشتیاق تمام در کنار شما به تماشای مسابقه فوتبال (که ممکن است هیچ چیز از آن نداند) می نشیند و در حالی که دست خود را برای گرم کردن به داخل جیب کت شما کرده است. مرتبا راجع به جریان بازی از شما سئوالاتی می کند. و زمستان بسان یک دختر شاد و جذاب لباس اسپورت می پوشد و به این ترتیب در یکایک دقایق زندگی لحظه ای با ظرافت ها و جذابیت های زنانه فاصله پیدا نمی کند. بی جهت نیست که گفته اند زن متولد اسفند کندو است و مردها هم زنبور عسل این کندو هستند. NameFarsi.com

دختر و زن اسفندی در رابطه

ناراحت ترین مرد در جوار زن متولد اسفند احساس آرامش می کنند. او آبی است که بر روی آتش ریخته می شود. پس از چند دقیقه گفت و گو مرد آشکارا درک می کند که به علت اشتباهات خود مورد سرزنش او قرار نمی گیرد و مشکلاتی را که با آن ها مواجه می باشد، ناجیز و غیر قابل بحث می شمارد،‌ از آن گذشته زن متولد اسفند همیشه ایمان راسخ دارد که شکست های مرد زندگی او به علت ندانم کاری های دیگران است. او هرگز شوهر خود را مجبور نمی کند که قدم های سریعتری در زندگی بردارد، موقعیت اجتماعی این مرد،‌ هر چه که باشد، برای او کافی و حتی بهترین است.

زن ماه اسفند و ازدواج

پس از ازدواج ممکن است قدری به جان شما نق بزند، این نق زدن ها گاهی حالت گوشه و کنایه هم پیدا می کند،‌ در حالی که شما هرگز نمی توانید از خود عکس العملی نشان دهید زیرا جذابیت زن متولد اسفند حربه ای نیست که مرد بتواند در مقابل آن مقاومت کند،‌ به علاوه فرض کنیم( آن هم بر فرض محال) که از کوره در رفتید و اوقات تلخی به راه انداختید، خیال می کنید چه خواهد شد؟ با نرمش خاص خود را در زیر چتر حمایت شما قرار خواهد داد و لحظه ای با کمال تعجب مشاهده خواهید کرد که حریف با شما در یک جبهه قرار گرفته است و شما بر علیه موجودی که دیگر وجود خارجی ندارد و نمی دانید کیست و کجاست، دارید می جنگید.

معنی نام ماه های ایرانی را می دانید؟

طبیعی است با برخوداری از یک چنین ظرافت های زنانه ای و با توجه به ضعفی که مردها در مقابل آن دارند، زن متولد اسفند به راحتی می تواند نقاط ضعف و معایب خویش را ازچشم مرد زندگی خود بپوشاند. صورت فلکی برج حوت دو عدد ماهی است که در دو جهت مخالف در حال شنا کردن هستند، این دو ماهی را همیشه درست شکل هم می کشند. چه اشتباه بزرگی! به ستارههای تشکیل دهنده این برج در آسمان نگاه کنید و به رأی العین ببینید که به هیچ وجه دارای تقارن نیستند. یکی از این دو ماهی سمبل زیبایی و لطافت و آن دیگری سمبل نرمش و ظرافت است که در دو جهت مختلف در حال شما می باشند و به این ترتیب برای او همیشه این امکان وجود دارد که بتواند با یک مانور سریع و ظریف خود را از مخمصه نجات بدهد، در حالی که این اماکان برای زنان متولد ماههای دیگر اصلا وحود ندارد.

او خیلی بیش از زن های دیگر حساس است و اگر رفتار شما بیش از حد تند و خشن باشد، نظام دلپذیری را که طبیعت در نهاد وی به ودیعه گذاشته است، به هم خواهد زد و آن وقت تبدیل به موجودی بی هدف و عاطل و باطلی می گردد که دیگر نخواهید دانست با او چه باید بکنید. زن متولد اسفند جواهری است که خیلی چیزها ممکن است او را ضایع بکند. مادران و پدران هم باید مراقب این حساسیت باشند، و اگر دختری دارند که در دوازدهمین ماه سال متولد شده است،‌نباید کاری کنند که ماهی های صورت فلکی او از هم جدا شوند و در غیر این صورت او به زودی تبدیل به موجود تنها و سرگشته ای خواهد شد که بدون هیچ نوع هدف و منظوری در اقیانوس بزرگ زندگی به شنا خواهد پرداخت و لحظه ای از جستجو آن نیمه دیگر صورت فلکی خود که از وی جدا شده است، باز نخواهد ایستاد.

دختر متولد اسفند

خوشبختانه بسیاری از دختران متولد اسفند دارای نیروی فکری لازم برای جلوگیری از جدا شدن ماهی های صورت فلکی خود از یکدیگر هستند و برای این کار حداکثر بهره برداری ممکن را از ظرافت های زنانه خویش به عمل می آورند.

در دو جهت قرار داشتن ماهی های صورت فلکی برج حوت موجب پیدایش خصوصیات ذاتی دیگری نیز در زنان متولد این ماه می گردد و آن این است که شما در نظر اول هرگز نمی توانید متوجه هدفی که این زن در پی آن است، بشوید. او لحظه ای به این سو می لغزد و لحظه ای بعد ظریفانه در جهت عکس آن به حرکت در می آید، برای صید او تنها راه این است که بدانید محل سکونت او کدام یک از ده تا رودخانه ای است که به دریا می ریزد. صیادان خوب می دانند که هر ماهی رودخانه ای برای خودش دارد.

قبل از هر چیز این را باید بدانید که او بسیار باریک بین و دقیق است، شاید لازم باشد که لغت ناقلا را نیز به باریک بینی اضافه کنم زیرا بسیاری از کسانی که به دام دختران متولد اسفند افتاده اند، اصلا نمی توانند بگویند چطور این واقعه رخ داده است.

هیچ بعید نیست که شما در این لحظه زن متولد اسفندی را می شناسید که هر بار به دیدن او می روید با لبخندی به مراتب دلنشین تر از آنچه که انتظار آن را دارید، از شما استقبال می کند و این فکر در سر شما وجود دارد که روزی نام خانوادگی خود را شامل حال او نیز بکنید. شما خیال می کنید که او اصلا زیرک نیست، اما به احتمال خیلی زیاد اشتباه می کنید.

آمار نشان می دهد که دختران دیگر موفق به پیدا کردن شوهر برای خود می شوند و یا در بین زنانی که به علتی از همسران خود جدا شده اند و بعد هم تنها مانده اند، اقلیت مطلق با کسانی است که در این ماه متولد شده اند. اما خوب شما ممکن است اسم دیگری روی آن بگذرید، مثلا می گویید، شرم و جذابیت و هوش زنانه موجب می شود که ماهی ها عوض شکار شدن صیادان را به دام اندازند.

زن اسفندماهی سخت رؤیایی است و با وجود آنکه ظاهرا کوچکترین اطلاعی از اصول تنظیم بودجه ندارد، خیلی خوب لباس می پوشد، میهمانی می دهد، کرایه خانه و اقساط لوازم قسطی را سر موعد می پردازد، هدایای تولد شوهر و بچه های خود را فراموش نمی کند وخلاصه آخر کار که نگاه می کنید، می بینید که با پولی که برای خرج منزل در اختیار وی گذاشته شده است، همه کارها را انجام داده است، در حالی که شما حتی تصور آن را هم نمی کرده اید. روابطی که این زن با دیگران برقرار می کند، بدون شک در نوع خود منحصر به فرد است. از زن همسایه گرفته تا رفتگری که ظرف زباله را می برد، بقال سر کوچه، نفتی، بچه های محل، قصاب، روزنامه ای، و حتی صاحبخانه که هر ماه برای گرفتن کرایه مراجعه می کند،‌ با او سلام و علیک بسیار دوستانه ای دارند. او عملا موجودی است که هیچکس خود را دشمن وی نمی داند.

صورت فلکی ماهی (حوت)
سیاره دختر اسفند ماهی

سیاره دختر ماه اسفند نپتون و مرکب او باد صبا است و دختر متولد اسفند سوار بر این مرکب هر لحظه به سویی رکاب کش است. او به گونه ای تعجب آور احساساتی است و وقتی قلبش شکسته می شود، مثل سیل اشک می ریزد و چنان نگاه مظلوم و سرزنش آمیزی به شما می اندازد که گویی خرگوشی را به هنگام شیر دادن به بچه هایش کشته اید. دختر متولد اسفند گاهی اوقات دستخوش این توهم می گردد که در این دنیای پر آشوب فاقد هر نوع وسیله دفاعی و حفظ بقا می باشد، در اثر یک چنین توهمی ناامیدی سراسر وجود وی را در بر می گیرد و وظیفه شما خواهد بود که به وی بفهمانید ذکاوت خارق العاده ای که طبیعت به وی داده است و نیروی عجیبی که در جلب نظر دیگران دارد، حربه های قاطعی می باشند که در دسترس او هستند و می تواند با اتکاء به آن ها گلیم خود را به مراتب راحت تر از دیگران از آب بیرون بکشد. مشکل ترین درسی که این دختر باید در زندگی فرا بگیرد، فائق آمدن بر دودلی ها و خجالتی بودن است. اگر ترس به اعماق وجود او رخنه کند،‌ تمام روابط او را با دنیای خارج قطع می سازد و آن وقت این خطر وی را تهدید می کند که تمام عمر تنها بماند. همیشه از آن هراسناک است که مورد تعدی و تجاوز دیگران قرار بگیرد و این خود می تواند سخت موجب ناراحتی اش بشود.

اینجا و آنجا، دختر متولد اسفند طبیعت آسیب پذیر خویش را زیر سرپوش یک شخصیت متکی به خود پنهان می سازد و این می رساند که سخت از بی پناهی در این دنیا هراسناک است و سخت از بی پناهی در این دنیا هراسناک و پیوسته از آن بیم دارد که اگر اسرار قلب رئوف خود را صادقانه جلوی کسی بازگو کند، مانند گرگ آن را هم بدرد، و شاید به همین دلیل هم باشد که بسیاری از زنان شاعر متولد این ماه سرایندگان اشعاری هستند که دقیق ترین نکات عشقی در آن ها بیان شده است. برای ایشان تنها کسانی که می توانند مکنونات قلبی خود را بدون ترس و واهمه باز کنند، قلم و کاغذ است. حتی شجاع ترین دختران متولد اسفند نیز در دوستی با جنس مخالف از یک دودلی و ترس عظیم رنج می برند. این یک قدم به جلو آمدن ها یک قدم به عقب رفتن ها به کلی موجب سردرگمی و گیجی پسران اطراف او نیز می گردد و روابط آنها بیش از پیش مغشوش می شود.

دختر اسفند ماهی
دختر متولد اسفند

زن اسفندماهی و خانواده

زن متولد اسفند از صمیم قلب به کودکان خود عشق می ورزد اما هرگز به ایشان اجازه نمی دهد به گوشه خاص شما قدم بگذارند. بخش بزرگی از قلب او از آن شما است و هیچ کس را یارای دخول به آن نیست. او فرقی بین بچه های خود نمی گذارد اما به آنکه قدری زشت تر، ظعیف تر و شکننده تر است، اندکی بیشتر می رسد. مادر متولد اسفند بدون شک بهترین مادر دنیا است، چون هیچ موجودی به اندازه او علت خجالت های پسر کوچولو و درد عظیم عشق های زودگذر دخترنوجوان خود را درک نمی کند. او حاضر است همه چیز زندگی خویش را فدای کودکان خود کند و مخصوصا سعی بر آن دارد که مانع محرومیت کشیدن ایشان از چیزهایی بشود که خود در دوران کودکی از آنها محروم بوده است. گذشت و چشم پوشی او ممکن است قدری بیش از حد لزوم باشد. انضباط را به سختی می تواند مرعی بدارد و این نقطه ضغفی است که گاهی اوقات تا حد بی توجهی پیش می رود و موجب بدبار آوردن کودکان می گردد. طبیعی است که در یک چنین مواردی این وظیفه پدر است که نظم شدیدتری نسبت به کودکان خود به موقع اجرا بگذارد. زن متولد اسفند ترجیح می دهد که شما نان آور خانواده باشید و او زن خانه باقی بماند. به کار شما کاری نخواهد داشت و به وی مربوط نیست که از کجا پول در می آورید، و اگر از نظر مالی با مشکلی مواجه شدید، فقط وقتی به کمک شما خواهد آمد که واقعا به بن بست رسیده باشید. سر به هوایی او در خرج و دخل منزل را چندان جدی نگیرید زیرا همانطور که گفته شد. تا آخر ماه کسری نخواهد آورد.

شاید باور نکنید، اما دختر اسفندی پیوسته از نیروی عجیبی الهام می گیرد. سیاره نپتون لحظه ای چشم از او بر نمی دارد و هر وقت لازم باشد، با قدرت وارد عمل می گردد و راه و چاه را به وی نشان می دهد. هرگز روز تولد او، سالگرد ازدواج و یا محلی را که از وی خواستگاری کرده اید، فراموش نکنید، زیرا او خیلی بیش از هم جنسان خود زن است و احساساتی و پایبند به خصوصیات خاص خود می باشد.

متولد ماه اسفند و ازدواج

در طالع بینی متولد ماه اسفند با متولد کدام ماه ها ازدواج کند بهتر است؟

ماه های جور با متولدین اسفند:

مرد تیر ماه (عاطفی)، مرد آبان ماه (متوازن)، مرد اردیبهشت ماهی (مترقی)، مرد ماه مهر و مرد دی ماه (خصوصیات مرد دی ماه).

ماه های ناجور با دختر متولد اسفند:

مرد فروردین ماه (با قدرت)، مرد مرداد ماه (پر حرف) و مرد خرداد ماه.

رابطه شما با متولدین سایر ماه ها رابطه ای میانه است (نه خیلی خوب و نه خیلی بد)

نظر شما درباره اسفند ماهی ها چیست؟ در قسمت نظرات بنویسید.

4.4/5 - (10 امتیاز)

85 نظر برای “طالع بینی و خصوصیات دختر اسفند ماه”

 1. خیلی خوب بود ممنون بابت مطالبتون من خودم متولد اسفندم و اکثر مطالبتون با خصوصیات من صدق داشت

   1. کاش یه چیزی بود که میتونست کمکم کنه به راحتی قبول کنمشون

  1. نمیدونم چرا پسری رو که دوست م داره و منو میشناسه رو نمیتونم ابراز علاقه کنم

 2. عالی بود من دوستان زیادی دارم که متولد ماه اسفند هستند و ویژگی هایشان همان گونه بود که شما نوشته اید

 3. سلام من دختر زاده ی اسفندم .. متنتون عالی بود
  اینم بگم ک با اینکه همه ی گفته ها درست بود و دختر متولد اسفند هیچوقت این خوب بودنش رو ب زبون نمیاره …
  ی چیز دیگه ک‌ میخوام بپرسم این‌ هستش ک من از پسری ک متولد ماه خرداد هست همیشه خوشم اومده
  فکر میکنم فقط با پسر خرداد ماهی میتونم باشم
  اما نوشتید ک‌ خوب نیست .. دلیلش رو میخواستم بدونم

  1. مرد متولد خرداد تنوع طلب و خیلی متعهد نیست و این خصلت با روحیات لطیف دختر اسفند ماهی متضاد است.

  2. سلام دقیقا من برعکس تو از دخترای اسفندی خوشم میاد چرا آخه نوشته ناجوره؟؟؟؟

  3. عزیزم من شوهرم خردادی هست و خودم اسفند ورابطمون خیلی خوبه یعنی یه دختر اسفندی اینقد خوبه که با هرکی باشه بهترینه

   1. من یه دختر اسفندیم.میخوام بگم حس ششم بارزترین ویژگی ماست و اینکه همیشه با مردهای تیرماهی رابطه بهتری داشتم.مثل خودمون احساسی و رویایین

  4. سراغ خردادی نرو خواهر من. از روی تجربیاتم دارم میگم. شما ممکنه به خاطر خوبیهای خودت با اون کنار بیای ولی لذتی که در کنار یکی دیگه میتونی ببری با اون نخواهی برد. از مردهای خرداد و مرداد و آذر و بهمن شدیدا دوری کن. مردای شهریور آبان و اسفند با شما خیلی هماهنگی خوبی دارن.

   1. من ماه های دیگه بجز بهمن رو نمیدونم با اسفندیها جور در میان یا نه ولی شوهر من بهمنی هستش اتفاقا چون بهمن ماهی ها چون واقع بین هستن و دیر عصبانی میشن خیلی متناسب زن های حساس و زودرنج اسفندی هستن منکه از شوهر بهمن ماهیم خیلی راضی هستم و فکر می کنم که هیچ ماهی مثل مردهای بهمنی نیست که با زنان اسفند خوشبخت بشن

 4. باعرض سلام می خواستم بدونم چرا مرداد ماه ناجور با اسفند ماهی است چون همسر اول بنده هم اسفند ماهی بود من مراد ماهی هستم و اخر به جدایی انجامید وباز دوباره بایک اسفند ماهی قراره ازدواج کنم ممنون میشم پاسخ بدیدمرسی.

  1. شما نمیتونی خواسته های قلب یک اسفندی رو درک و اجرا کنی. اون هم نمیتونه رفتار شما رو درک کنه. شما میخواهی شیر باشی و گردن کلفت خونه. شما گاه گاهی تندی و پرخاش می‌کنی که شاید از نظر خودت واقعا موضوع مهمی نباشه اما زن اسفندی با این رفتار شما داغون میشه. یک تندی ساده که به نظر شما موضوع مهمی نیست برای اون پایان دهنده دنیاست و نمیتونه یکی از رفتارهای ساده و متناوب شما رو تحمل کنه نتیجه: جدایی . این یعنی همدیگه رو درک نمیکنین‌.
   شما هرزگاهی میرید تو خودتون و رابطه عاطفیتون رو باهاش بدون هیچ دلیل خاصی قطع میکنین و میخواهید تنها باشید. بعد از مدتی دوباره رابطه عاطفی رو شروع میکنین. شاید خودتون اصلا متوجه هم نشید اصلا اونقدر مهم نمیدونین که متوجهش بشید. اما اون متوجه میشه اون نمیتونه رابطه عاطفی رو که حتی یک لحظه قطع بشه تحمل کنه. یک لحظه قطع رابطه عاطفی اون رو میشکنه و دیگه نمیتونین به این راحتی رابطه رو بهم بچسبونین. وقتی شما دوباره میخواین رابطه عاطفی رو شروع کنین اون حاضر نیست دیگه شروع کنه. از نظر اون دیگه چیزی برای شروع کردن وجود نداره. شاید یکی دوبار این رفتارتون رو تحمل کنه و دوباره باهاتون شروع کنه ولی شما این کار رو به دفعات بیشمار تا آخر عمر تکرار میکنین و اون نمیتونه برای همیشه با این موضوع کنار بیاد. فرد دیگه ای رو‌انتخاب کنین که شما رو درک کنه. شاید خرداد و بهمن براتون خوب باشه.

   1. خیلی درست نوشتید این قطع ارتباط عاطفی رو واقعا درست میگید من اسفندیم و تجربه داشتم کسانی که اینجورین رو واقعا نمیتونم تحمل کنم

 5. همش درست بود و این باور نکردنی عه
  از همه عجیب تر این بود که نوشتید متولدین اسفند ماه از نیرویی الهام و سیارشون همیشه حواسش بهشون هست
  من فکر میکردم خیالاتی ام که حس میکنم حسم میگه چی غلطه چی درسته و حتی گاهی یه هشدار برای خطر ها بهم داده میشه

 6. دخترای اسفند خیلی وابسته و ضعیف و حساسن . من نمیتونم باهاشون کنار بیام

  1. جذابیت و شیرینیشون به همین وابستگی و ضعف و حساس بودنشونه. اینها وقتی کنار یک مرد قرار میگیرن این مشخصاتشون با شوهرشون مچ میشه. همسرشون با کمال میل وابستگی و ضعفشون رو پوشش میده. اینا زن زندگین (؛
   زنی که مستقل باشه و برای خودش یلی باشه و گلیم خودش رو به تنهایی از آب بکشه دیگه واقعا شوهر میخواد چکار؟ اینکه خودش تنهایی اوکیه. شوهر این وسط چکارست دیگه؟ بهتره تا آخر عمر تنها بمونه و مسیر زندگی تکی رو با قدرت ادامه بده. والا

  2. من یه دختر آبانیم.اتفاقا من برخلاف شما خیلی دخترای اسفندی رو دوست دارم. و همچنین دخترای تیرماهی رو.من دوتا دوست بیشتر ندارم یکیشون اسفندیه و یکیشو تیرماهی.و خیلیم باشون صمیمیم مثل یه روح درسه بدن میمونیم.تا این حد باهم دمخوریم! به جز اینا من هیچ دوستی ندارم و نداشتم بقیه همه درحد همکلاسی یا همکاربودن فراتر نرفته.چون هیشکی شخصیت واقعی منو درک نمیکنه به جز همین دوتا دوستم.البته من اسفندیا و تیرماهی های دیگه ای هم دیدم که با هم احساس راحتی میکردیم و بیشتراز بقیه منو درک میکردن ولی خب فرصت نشده بود بهشون نزدیکتر بشم یا مثلا بعد فارق التحصیلی به تدریج ارتباطمون کم شد.شماهم لابد فروردینی یا مردادی یا آذری یا بهمنی هستی.دراین صورت بهتون حق میدم آخه این ماهها خیلی شخصیتشون با اسفندیا فرق داره از زمین تا آسمون!من خودمم که آبانیم اصلا با این چهارتا ماه نمیسازم.اصلا همدیگه رو نمیتونیم درک کنیم.

 7. سلام
  من متولد ۳۰ بهمن هستم شدیدا بین این که اسفدی هستم یا بهمنی گیج شدم چون به میلادی در ۱۹ فوریه متولد شدم و ۱۹ فوریه میشه اول اسفند.

  1. یک نکته خیلی خیلی مهم رو باید بدونین
   این مطالعات در مورد خصوصیات متولدین ماهها سالها پیش انجام شده. در اون زمان تولدها طبیعی بوده سزارین در کار نبوده. پس اگه به صورت سزارین متولد شدین ۲ هفته به تاریخ تولدتون اضافه کنین. چون تاریخی که باید طبیعی بدنیا میومدین نشاندهنده مشخصات اخلاقی شماست.
   شما هم اگه اینطوری بدنیا اومدین حدودای ۱۴ اسفند رو در نظر بگیرین.

  2. سلام از ۱۵ هر ماه به بعد شما تا حدودی ویژگی های اخلاقی متولد اون ماه رو هم خواهید داشت . این رو به شخصه متوجه شدم .
   در خصوص طلاق هم باید عرض کنم بیشترین امار طلاق مربوط به مردان متولد فروردین. خرداد. تیرماهی هست .

   1. البته من ۳۰ تیر ب دنیا اومدم و حدود بیش از ۱۰ روز زودتر ب دنیا اومدم ولی کاملا با ویژگی های تیرماهیا منطبق ام
    یعنی مو نمیزنه

 8. سلام. منم اسفندماهی هستم و شوهرم فروردین ماهی. واقعا تا الان زندگی بدی باهاش داشتم. از لحاظ روحی به هم نمیخوریم. اون خیلی اخلاقش تند و آتشین و مرد سرد و بی احساسیه. دو بار توی طول زندگیمون خواستم طلاق بگیرم ولی طلاق نداد. منم هم پشتم خالی هم مشتم خالی سوختم و ساختم و ازش متنفرم. یه پسر دارم اونم اسفندی هست و گاهی با هم بحثمون میشه. قبل از این ازدواجم چند ماه عقد یه مرد آذری بودم که اونم روحیاتش با من جور در نمی اومد و غیر از این مشکلاتی داشت که راحت جدا شدم. اون موقع ها این فالها و متن های خصوصیات شخصیتی نبود که بخونم یا اگه هم بود در دسترس من نبود. منظورم ۲۰ سال پیشه. خلاصه اینکه اقبال بد من این بوده که درست با کسایی ازدواج کردم که از لحاظ روحیات به هم نمیخوردیم همون فروردین و آذر. و کلا اسفند با اسفند هم با هم زیاد جور نیستند مثل منو پسرم. وقتی با کسایی زندگی شروع کنید که از لحاظ روحیات به هم نمیخورید تنها سوختن و ساختن میشه سهمتون و عمرتون تباه میشه.

  1. فی الواقع دخترایی که با من حال نکردن پرسیدن متولد چه ماهی هستی منم گفتم بعد بستن به رگبار که این ماهیا این طورین و فسارن و …
   دخترایی هم که حال کردن کلی از ماه تولدمون تعریف کردن بیشتر مثل خرید و فروش ماشین می موند برام

  2. سلام من ابانی ام همسرم اسفندیه
   اخلاقش یه جوری که هرچی سرش داد بزنی دعواش کنی نمیدونم حتی زیر پا لهشم کنی ام ۲ دیقه بعد که از رفتارم پشیمون شدم دیدم که اصلان هیچ اتفاقی نیوفتاد بلکه رفتارش از قبلم بهتر شد جای تعجب داره واقعا من که رازیم خدایی ولی یه چیز بدی که دارن اهل درد و دل اصلا نیستن

   1. زن اسفندی رشد فکریش نسبت به بیشتر ماهها در سطح بالاتریه اون میفهمه شما وقتی دعواش میکنی چیزی تو دلت نیست و زود خودت پشیمون میشی به خاطر همین کشش نمیده. کمتر پیش میاد از چیزایی که میفهمه حرف بزنه مگه اینکه واقعا گفتنش ضروری باشه بخاطر همین خیلیا متوجه درک و فهم بالای زن اسفندی نمیشن.
    احتمالا شما روزای اول رابطه نشون دادین خیلی هم مشکل حل نمیکنین. از طرفی کلا اسفندیا اهل شکایت و یا غرغر نیستن بخاطر این دو مورد زیاد درددل نمیکنه

  3. عزیزم اسفندی ها با کی جور در میان اصلا احساساتی نیستند فقط پرادعان یکم از بهمنیا یاد بگیرین

 9. سلام. منم یه دختر اسفندی ام. مطالبتون واقعا درسته! تنها چیزی که می تونم بگم اینه که تو قسمت ماه های ناجور باید اسفند رو هم اضافه کنید :) چون معمولا دو تا اسفندی با هم جور نیستن…

  1. معمولا متولد هیچ ماهی با جنس مخالف از ماه خودش سازگار نیست. بعضی متولدین ماه ها خیلی با جنس مخالف خودشون مشکل دارن مثل مرداد و بهمن و بعضی ها کمتر مثل اردیبهشت و شهریور. ولی در کل همه با ماه خودشون مشکل دارن.

  2. دقیقا منم اسفندیم با رلم ک اسفندی بود دعوامون شد بعد چهارسال کات کردیم
   فکر نمیکنم اسفندی با اسفندی بتونه کنار بیاد

   1. من دختراسفندیم توشناسنامه فروردینیم،ی خواستگاردارم پسرشهریوریه ازبچگی مثل مردبزرگ بوده منم بچه کوچک خونواده…بنظرتون باهم چجورمیشیم

 10. یعنی آدم میتونه با این خصوصیات عاشق خودش نشه؟
  هرکی باشیم، زندگیه خصوصیه خودمونو داریم که حتی نزدیکترین شخص زنگیمونم ازش بی خبر باشه. یادمون باشه خودمون و دوست داشته باشیم، تا بتونیم دیگران رو هم دوست بداریم.

 11. من دختر اسفندی ام واتفاقا تمام دوستام مردادی هستن.خوبن باهم که
  مردادی ها مکمل خوبی براسفندی ها هستن
  چون جسورن واسفندی ها این جسارتو کم دارن
  درعوض اسفندی امین مردادی هست

  1. انشاله با یک مرد مردادی ازدواج میکنید و بعد از ۱۰ سال زندگی مشترک باهاش بیاید و بگید که تظرتون عوض نشده و ما از اینکه بشنویم استثنایی هم پیدا شده خوشحال میشیم.

 12. سلام. منم یه دختر اسفندی ام. مطالب ذکر شده کاملا با من جور در میاد و اینکه من کلا اکثر دوستام تیر ماهی هستن و این درسته که کلا باهم خیلی خوب میتونیم کنار بیایم. من یه مدت دوری دو تا ماهی ام رو گذراندم و واقعا دوران بدی بود. امیدوارم نصیب هیچ اسفندی ای نشه.

 13. منم اسفندیم کاااااملا مطالب درست بودن همسر اولم متولد خرداد بود و واقعا تنوع طلب بودنشون صدق میکنه ک ما از هم جداشدیم ولی الان با ی مرد بهمن آشنا شدم ک مکمل خوبی شده واسم و عاشق همیم خیلی مااهه

 14. ی سوال اونایی ک هفت ماهه ب دنیا میان تکلیفشون چیه؟؟؟

 15. سلام . من هفت ماهه ام. و اسفندیم. باید بگم به همون اسفند شبیه ترم تا اردیبهشت. البته راستش تو خونه واسه شوهرم گمونم اسفندیم. خدایی یجاهایی به مغز خودم شک میکنم(زیادی گوگول مگول میشم). اما تو کار و وقتی جدیم یعنی مساله جدیه و حساس خیلی شبیه به اسفندیا نیستم من دوتا از خاله هام اسفندین و یکم شبیه شونم اما میتونم بگم کاملا ازشونم متفاوتم.راستش اصلا دوس ندارم مثل اونا باشم میدونید یجورایی تو مشکلات مستاسل هستن. شایدم بخواطر این باشه که مامانم خردادیه. میدونید که چطورین. یجایی نوشته بود هرکی داشته باششون انگار چهارتا زن همزمان داره. خدایی همینطوریه. مامانم وقتی جدیه که پدر همه را در میاره. وقتیم میره رو مد احساس نمیشه جمعش کرد. گمانم این منو ساخته. و باید بگم ادم به مطالب بالا تمایل داره اما جدا ممکنه متفاوت باشه.
  اما درمورد اردیبهشتیا، یه سر ناسازگاری خاصی باهاشون دارم. اونام همینطور. یکی از خاله هام اردی است. شده تا حالا تو خیابون با هم دادو بیداد کردیم.
  یجورایی گمونم اردی هم روم تاثیر داره، یک کَل مترقی بودن با هم داریم.

 16. من مرداد ماهی هستم بایه دختر اسفند ماهی در ارتباطم
  باهاش ازدواج کنم؟

 17. کی گفته تیر قدرت منده!!!! مرداد پر حرف!!!!!!
  تا بوده قدرت با مرداد بوده

  1. خسته نباشی داداش! یه موقع پس نیفتی زیر بار این همه لاف و ادعا! هه هه خوبه خودت هم گفتی مردادی پرحرف!یعنی فقط بلدن لاف بزنن و فیس و افاده شون سر به فلک گذاشته!من میدونم مشکلتون چیه،شما چون میبینید صورت فلکیتون اسد یا شیره حسابی جوگیر شدین و فکر میکنید واقعا شیر هستید نه داداش من اینقد جوگیر نشو.همین مردادی ها که به اصطاح خودشونو پادشاه میدونن کافیه یه بار یه نفر بهشون کم محلی یا بی محلی کنه،اونقد ناراحت و افسرده میشن که میرن تو تنهایی اشک میریزن که چرا فلان جا کسی منو تحویل نگرفت.عین یه بچه لوس که فقط دنبال جلب توجه میگرده.چنین کسی هرگز لیافت لقب سلطان رو نداره.چون اون قدر شیخصیت قوی نداره که بدون جلب توجه مردم زندگی شاد و موفقی داشته باشه(من دقیقا این چیزا رو دیدم در مردادی ها که اینا رو میگم)نصیحتم یه شما مردادی ها اینه که هیچ وقت هیچ وقت خودتون پادشاه یا رهبر یا رئیس ندونید. شما بیشترازاین که مناسب این عناوین و سمت ها باشین مناسب مشاغلی که شهرت آوند هستید مثل بازیگری و خوانندگی که خیلی خوب در اونها موفق میشید.که مدام در مرکز توجه افراد باشید و جلو اونها خودنمایی کنید و جولان دهید که یه موقع افسردگی نگیرید.در ضمن بیا برو خصوصیات فروردینی ها را بخون تا بدونی فرومانده و رئیس وپادشاه کیه!

 18. همه ی نوشته ها درمورده دختره اسفندماهی درسته…منم اسفند ماهی هستم واکثر این خصوصیت ها رو دارم

 19. سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم شما خصوصیات زن متولده شهریور رو نمیزارین،؟!

   1. خیلی ممنون لطف کردین
    اگه بخوام خصوصیات ماه های دیگه رو بخونم باید چیکار کنم؟!

   2. خواهش می کنم. در پایین همین صفحه قسمت طالع بینی رو مشاهده نمایید و در صفحات مشخصات هر ماه را بخوانید.

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.