آدرین

معنی اسم آدرین

اسم آدرین

معنی نام آدرین

Adrien name meaning
Adrien name اسم آدرین

همانطور که در قسمت اسم پسر با آ گفتیم اسم آدرین یک نام بین المللی با ریشه فارسی و لاتین است. البته بر اساس شواهد موجود تلفظ این نام در زبان فارسی و لاتین تفاوت دارد. در ادامه توصیحات دقیق تر درباره اسم آدرین را می توانید مطالعه نمایید:

ریشه اسم آدرین

آدرین یک اسم بین المللی پسرانه است که ریشه ایرانی و لاتین دارد و در گذشته در ایران هم رایج بوده است. اسم Adrian مخفف Adrianus یا Hadrianus است. اسم آدریان و آدریانا به شکل هایAdriana ، Adrianna و Adrianne در زبان لاتین برای نام گذاری دختران به کار می رود. اسم آدرین در امریکا و انگلیس نسبت به سایر کشور ها فراوانی بیشتری دارد.

معنی آدرین Adrian name meaning

معنی اسم آدرین Adrian در لاتین به معنی دریا و آب است و آدرین در فارسی به معنی آتشین و سرخروی است. اسم آدرين به صورت Adrian ،Adrien و Adreienne در منابع نوشته شده است. اما صورت Adrian شکل درست تر نام در لاتین به نظر می رسد.

اسم آدرین در ثبت احوال

آدرین با تلفظ Adarin در ثبت احوال ایران به معنی آتشین، سرخ روی آمده است. به این گونه که آدر معادل آذر به معنی آتش و “ین” پسوند نسبت است.

در مورد فراوانی اسم آدرین اطلاعات دقیق و قابل اتکایی در دسترس نیست. اما از آنجا که در سال های اخیر خیلی کم برای نامگذاری فرزند پسر استفاده شده است، یک اسم با فراوانی کم و به اصطلاح والدین یک اسم جدید پسر به حساب می آید.

معنی اسم آدرین
ادرین معنی نام آدرین Adrienne name means

تلفظ اسم آدرین

پس:

 • آدرين با تلفظ آدَرین Adarin فارسی است و به معنی آتشین و سرخروی. در واقع تلفظ درست و کتابی این اسم به صورت Adarin است. اما از آنجا که عموم مردم تمایل به تلفظ این نام به صورت آدریَن Adrian دارند، خواه ناخواه مثل خیلی از واژگان که در طول تاریخ و زمان تلفظشان تغییر می کند، تلفظ این اسم پسر نیز بصورت تلفظ مورد سلیقه مردم تبدیل می شود. و البته قابل احترام است. برای اطلاعات بیشتر، قسمت تلفظ اسم ها را نیز مطالعه کنید.
 • آدرین در زبان لاتین با تلفظ آدریَن Adrian است و به معنی آب و دریا.

نام فارسی مرجع اسم های ایرانی زیبا

آدرين در زبان لاتین:
آدرين Adrian
معنی اسم آدرین
آدرین در فارسی:
آدرین
معنی آدرین
4/5 - (22 امتیاز)

235 نظر برای “معنی اسم آدرین”

 1. با سلام.من قراره بچم به زودی به دنیا بیاد وپسره
  واقعا خودم که عاشق اسم آدرینم و هر وقت میشنوم لذت میبرم.
  فقط من بین این دو اسم موندم:
  ۱.آلان یا ۲.آدرین؟
  کدومو بزارم دلنشین تره؟

 2. من اسم دوقلو هامو آدرین و آویسا گذاشتم، بنظرم خیلی هم قشنگن

  1. اسم های فاطمه و علی و زهرا و محمد مگه چه بدی به شما کرده اند؟ از خدا بترسید.

 3. سلام به همه دوستان اسم پسر من آدریان هست که ثبت احوال مشهد از من خواست اسم پیشنهادی پسرمو براشون بنویسم وقتی نوشتم و مسیول ثبت اون رو خوند دقیقا تلفظ خارجی یعنی adrian رو به زبون اورد و در شناسنامه بدون هیچ اعراب نوشت پس خیالتون راحت میتونید از صدا کردن اسم پسرتون به همون شکل دلخواه لذت ببرید (فقط بالای الف ا ی با کلا ه گذاشت )

  1. من اسم دخترم املی اسم پسرمو گذاشتم آدرین بنظرمم اسم قشنگیه

  1. بنظرم اصلا هم معنیش آتش نمیشه اخه آذر چه ربطی به اسم ادرین داره که میگن ادر رو به آذر تشبیه کردن آذر هم یعنی آتشاخه چه ربطی داشت ادرین یعنی دریاواب
   واسم فوق العاده ای هست دوسش دارم اسم پسرم هم گذاشتم الان ۶سالشه

 4. ما میخواستیم اسم پسرمونو بذاریم آدریا،ثبت احوال قبول نکرد،الان گذاشتیم آدرین ولی آدریا صداش میکنیم،در کل هر دوش قشنگه و حس خوبی میده

 5. منم اسم پسرم آدرين گذاشتم من خيلي رو معنيش دو دل بودم
  ولي آدارين يني سرخ روي و آتشين و آدرين يني آب و دريا دلم آروم شد

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.