جانان

معنی اسم جانان

معنی نام جانان

معنی و ریشه دقیق اسم جانان

اسم جانان همانطور که در قسمت اسم دختر با ج نوشتیم اسم زیبای دخترانه با ریشه فارسی است. نام جانان یکی از اسم های اصیل پارسی دخترانه است که سال ها مورد استفاده برای نامگذاری دختران بوده و هست و اکنون هم از انتخاب های اسم دختر امروزی خیلی پدر مادر هاست. برخی از دوستان از ما پرسیدند که این اسم پسرانه هم هست یا نه؟ در پاسخ باید بگوییم طبق منابع نام فارسی این اسم برای دختر بوده است. علاوه بر این آنچه از معنای اسم برداشت می شود (لطافت اسم) این نام برای دختر مناسب تر است. اما خوب سلیقه ها متفاوت است. ممکن است پدر و مادری این نام را برای پسرشان در نظر بگیرند. کما اینکه برخی از والدین، جانان را برای نام فرزند پسر خود برگزیده اند و ثبت احوال هم پذیرفته است. گرچه در لیست اخیر دریافتی ما از ثبت احوال این نام برای دختر قابل ثبت است و نه پسر. در ادامه درباره اسم جانان بیشتر بدانید:

معنی جانان

اسم جانان یعنی چه؟

نام جانان همانطور که در وب سایت NameFarsi.com و اینستاگرام نام فارسی نوشته ایم به معنی محبوب و معشوق است. معنی زیباروی هم برای اسم جانان آمده است. جانان را ترکیب جان + ان می دانند یعنی منسوب به جان و می توان معنی عزیز مثل جان را برای این اسم فارسی دخترانه متصور شد.

اسم جانان
معنی اسم جانان

ریشه اسم جانان

همانطور که گفته شد اسم دختر فارسی (پارسی) اصیل است.

اسم های ایرانی هماهنگ با جانان

اسم دختر:

اسم نگین، نرجس، ماهان، آریانا، آرمانا، نیلوفر، نرگس و …

اسم پسر:

اسم نریمان، سامان، جلال، آران، آرمان، نیما، نادر و …

نکته دیگری که بد نیست در آخر اضافه کنیم. در نظرات این اسم در اینستاگرام نام فارسی بعضا دیدیم برخی از دوستان این نام زیبا زیبا را مورد تمسخر قرار دادند. به این صورت که جانان یعنی جای نان. چنین تعبیری و در واقع چنین رفتارهایی از نظر ما رفتاری احمقانه است. جالب است که افراد با سن بالا اسامی دیگران را مسخره می کنند. بعد همان افراد به ما پیام می دهند که فرزند ما در مدرسه اسمش مورد تمسخر واقع می شود. خب راه حل این مساله را باید از خودتان و در خانه خودتان شروع کنید. تمسخر نام ها را کنار بگذارید.

جانان
معنی اسم جانان
سوالات همراهان نام فارسی درباره اسم جانان:

اسم جانان در ثبت احوال اسم جانان پسر یا دختر اسم دخترانه جانان جانان اسم دختر جانان اسم دختراست یا پسر؟ جانان اسم دختره یا پسر؟ جانان اسم پسر ریشه اسم جانان معنای اسم جانان معنی اسم جانان در فارسی معنی اسم جانان چیست؟

70 نظر برای “معنی اسم جانان”

  1. من اسم دخترم رو گذاشتم جانان بخاطر اینکه حس می کنم هر کسی که صداش میزنه داره قربون صدقش میره ناخواسته و به نظرم لطافت این اسم بیشتر به یک دختر میاد تاپسر در ضمن اگر بخوایم به این فکر کنیم که ممکنه کسی مسخره کنه این اسم رو نصف اسمهای دنیا رو مردم مسخره میکنن پس اسمی که مورد علاقه مونه رو بزاریم و ازش لذت ببریم♥

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *