Janan name

معنی اسم جانان

جانان

معنی، ریشه و فراوانی اسم جانان در ثبت احوال ایران

اسم جانان همانطور که در قسمت اسم دختر با ج نوشتیم اسم زیبای دخترانه با ریشه فارسی است. نام جانان یکی از اسم های اصیل پارسی دخترانه است که سال ها مورد استفاده برای نامگذاری دختران بوده و هست و اکنون هم از انتخاب های اسم دختر امروزی خیلی پدر مادر هاست. برخی از دوستان از ما پرسیدند که این اسم پسرانه هم هست یا نه؟ در پاسخ باید بگوییم طبق منابع در اختیار تیم نام‌فارسی این اسم برای دختر بوده و هست. علاوه بر این، به عقیده خیلی ها، به دلیل آنچه از معنای اسم برداشت می شود (لطافت اسم)، این نام برای دختر مناسب تر است. اما خوب سلیقه ها متفاوت است. ممکن است پدر و مادری این نام را برای پسرشان در نظر بگیرند. کما اینکه برخی از والدین، جانان را برای نام فرزند پسر خود برگزیده اند و ثبت احوال هم پذیرفته است. گرچه در لیست اخیر دریافتی ما از سازمان ثبت احوال کشور، این نام برای دختر قابل ثبت است و نه پسر. در ادامه درباره اسم جانان بیشتر بدانید:

همه چیز درباره اسم جانان

معنی جانان Janan name meaning

اسم جانان یعنی چه؟

نام جانان همانطور که در وب سایت NameFarsi.com و اینستاگرام نام فارسی نوشته ایم به معنی محبوب و معشوق است. معنی زیباروی هم برای اسم جانان آمده است. جانان را ترکیب جان + ان می دانند یعنی منسوب به جان و می توان معنی عزیز مثل جان و عزیزترین را برای این اسم فارسی دخترانه متصور شد.

عکس اسم جانان

عکسنوشته جانان به همراه معنی نام:

جانان
معنی اسم جانان

ریشه اسم جانان

همانطور که گفته شد اسم دختر فارسی (پارسی) اصیل است.

اسم های مشابه با جانان

اسم دختر مشابه جانان

اسم نگین، نرجس، موژان، آریانا، آرمانا، نیلوفر، نرگس و قسمت اسم دختر با ج روی وبسایت مون رو ببینید.

اسم پسر مشابه جانان

اسم نریمان، سامان، جلال، آران، آرمان، نیما و اسامی پسرانه مختوم به “آن”.

اسم جانان در ثبت احوال ایران

فراوانی اسم جانان در ثبت احوال ایران

تعداد اسم جانان در ثبت احوال ۳۷۷۳ نفر است که نشان از فراوانی کم این اسم در ایران دارد. جانان از جمله نام های کم و به قولی خاص در ایران بوده است. گرچه آمار ارائه شده از سال ۱۳۹۶ تا به امروز بروزرسانی نشده است و تعداد این اسم زیبای دخترانه رو افزایش است.

معنی جانان در ثبت احوال

جانان = ۱- معشوق، محبوب؛ ۲- خوب؛ ۳- زیباروی.

اسم جانان در دیگر زبان ها

اسم جانان و واژه جان به دلیل اینکه با نام پسرانه جان John در زبان انگلیسی تشابه دارد، شاید در نظر برخی از دوستان خارج از کشور و یا عزیزانی که قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را داشته باشند، نام مناسبی نباشد. البته از نظر ما دوستانی که به این نام علاقه دارند می توانند در صورت ایجاد ابهام برای فرد خارجی زبان، اسم جانان را به تشابهش با نام Joanne ژوان و یا Joanna ژوانا نسبت دهند.

تمسخر نام جانان

نکته دیگری که بد نیست در آخر اضافه کنیم. در نظرات این اسم در اینستاگرام نام‌فارسی بعضا دیدیم برخی از دوستان این نام زیبا را مورد تمسخر قرار دادند. به این صورت که جانان یعنی جای نان. چنین تعبیری و در واقع چنین رفتارهایی از نظر ما رفتاری احمقانه است. جالب است که افراد با سن بالا اسامی دیگران را مسخره می کنند. بعد همان افراد به ما پیام می دهند که فرزند ما در مدرسه اسمش مورد تمسخر واقع می شود. خب راه حل این مساله را باید از خودتان و در خانه خودتان شروع کنید. تمسخر نام ها را کنار بگذارید.

نظرسنجی اسم جانان

نظر شما درباره نام جانان چیست؟ در قسمت نظرات، دیدگاه خود را بنویسید.

جانان
معنی اسم جانان

سوالات همراهان نام فارسی درباره اسم جانان:

اسم جانان در ثبت احوال اسم جانان پسر یا دختر اسم دخترانه جانان اسم دختر است یا پسر؟ جانان اسم دختره یا پسر؟ جانان اسم پسر ریشه اسم جانان معنای اسم جانان معنی اسم جانان در فارسی معنی اسم جانان چیست؟

4.5/5 - (15 امتیاز)

84 نظر برای “معنی اسم جانان”

  1. من اسم دخترم رو گذاشتم جانان بخاطر اینکه حس می کنم هر کسی که صداش میزنه داره قربون صدقش میره ناخواسته و به نظرم لطافت این اسم بیشتر به یک دختر میاد تاپسر در ضمن اگر بخوایم به این فکر کنیم که ممکنه کسی مسخره کنه این اسم رو نصف اسمهای دنیا رو مردم مسخره میکنن پس اسمی که مورد علاقه مونه رو بزاریم و ازش لذت ببریم♥

  2. سلام من هم اسم دخترم کذاشتم جانان خیلی اسمشو دوست دارم ومعنی زیبایی هم داره به معنی محبوب ،معشوق،زیبا روی و همین طور اسم اصیل پارسی است وبا گفتن این اسم لذت میبرم

    1. سلام …منم میخوام اسم دخترمو جانان بزارم اما هنوز خب جنسیتش مشخص نیستیه پسر دارم اسمش فردین هست ما از چند ماه قبل گفتیم دختر بشه اسمشو جانان میزاریم حتی هنوز که نیومده تو خونه اسمشو صدا میزنیم حالا ببینیم خدا چی میخواد دختر میشه یا نه

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.