فاطیما

معنی اسم فاطیما

معنی نام فاطیما (فاتیما)

معنی و ریشه دقیق اسم فاطیما

فاطیما Fatima
معنی فاطیما

همانطور که در قسمت اسم ایرانی دختر با ف در وبسایت نام فارسی و هم چنین اینستاگرام نام فارسی دیده اید، اسم فاطیما (فاتیما) یک اسم دختر عربی است. این اسم به دلیل شباهتش با اسم فاطمه به عنوان یک اسم مذهبی برای نامگذاری دختران مورد استفاده ایرانیان قرار گرفته است. در ادامه توضیحات تکمیلی درباره اسم فاطیما را خواهید خواند.

معنی فاطیما

اسم فاطیما یعنی چه؟

نام فاطیما (فاتیما) همانطور که پیش از این در وب سایت نام فارسی گفته شد نام شهری در اروپاست و خیلی ها اسم فاطیما را صورت لاتین اسم فاطمه می دانند.

ریشه اسم فاطیما

همانطور که گفته شد نام فاطیما، یک اسم دخترانه عربی است. فاطیما Fatimah شکل لاتین اسم فاطمه است. فاطمه نام دختر حضرت محمد (ص)، پیامبر اسلام است که بسیار مورد احترام مسلمانان جهان است.

فاطیما
معنی اسم فاطیما

تاریخچه اسم فاطیما

فاطیما نام منطقه ای در پرتغال است که خیلی ها (مخصوصا مسلمانان) معتقدند، حضرت فاطمه (س) سال ها پیش در آن شهر ظاهر شده است. داستان از این قرار بوده که در سال ۱۹۱۲ میلادی سه کودک پرتغالی بانویی سفید پوش و نورانی را مشاهده کردند که به آنها گفت از بهشت آمده و سالها بعد با اتفاقات عجیبی که مردمش در آن قسمت شهر مشاهده کردند آن شهر شهری مقدس میان مردم پرتغال شد. روایت غربی ها اینگونه است که این بانو حضرت مریم بوده است حال آنکه مسلمانان آن زن را حضرت فاطمه می دانند. از این رو فاطیما را اسم مذهبی دختر می دانند.

اسم های ایرانی هماهنگ و شبیه با فاطیما

اسم دختر شبیه فاطیما:

اسم تینا، تارا، فاطمه، تیارا، فرنیا، مینا، پرنیا، بارانا، کیارا، آیما (اسم دختر ترکی با آ)، ایلما (اسم دختر لری)، فرزانه و … اسم دختر با ف را ببینید.

اسم پسر هماهنگ با اسم فاطیما:

اسم تیام، بهرام، طاها، پرهام، فراز، ایمان، آران و … اسم پسر با ف را ببینید.

سوالات همراهان نام فارسی درباره نام فاطیما:

فاطیما در پرتغال، اسم فاطیما برای پروفایل، اسم فاطیما به چه معناست اسم فاطیما به انگلیسی اسم فاطما گل معنی اسم فاطیما معنای اسم فاطیما چیست؟

3.4/5 - (5 امتیاز)

13 نظر برای “معنی اسم فاطیما”

  1. حضرت فاطمه در مکه متولد شدن این داستان هایی که بالا گفتید جز تخیلات بشره
    ایشون در شهر مکه متولد شدن

    1. در این نقل قول و روایت چیزی از تولد گفته نشده، از ظهور و حضور صحبت شده است.

    2. کسی نگفته در پرتغال متولد شدن!
      روح ایشون یا خود ایشون به اذن و اراده ی خداوند سالها بعد از ظهور اسلام و در زمان جنگ جهانی اول توی اون منطقه ظاهر شدن و با سه کودک در ارتباط بودن و خودشون رو فاطیما (فاطمه) دختر یکی از پیامبران معرفی کردن

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.