Nakisa name meaning

معنی اسم نکیسا

معنی نام نکیسا

معنی و ریشه دقیق اسم نکیسا

اسم نکیسا نیز از نامهای جدید برای دختر است. این اسم خاص و زیبا در گذشته برای پسر نیز مورد نامگذاری قرار می گرفته است. نامی که خیلی از ما با شنیدنش یاد دروازه بان قدیم تیم ملی فوتبال، نیما نکیسا میافتیم.

توضیحات تکمیلی درباره نام نکیسا را در ادامه بخوانید:

معنی نکیسا

اسم نکیسا یعنی چه؟

برای اسم نکیسا معنی قابل اتکایی وجود ندارد. خیلی از نام ها این حالت را دارند و لزوما معنی خاصی ندارند یا معنی قابل اتکایی از آنها در دسترس نمی باشد.

ریشه اسم نکیسا

ریشه نام نکیسا فارسی است و نکیسا یک اسم دخترانه فارسی اصیل محسوب می شود.

تاریخچه اسم نکیسا:

نکیسا از شخصیت های تاریخی ایران زمین بوده است (نوازنده مرد دوران ساسانیان). اما نام نکیسا از نام های مشترک بین دختر و پسر بوده و هست. نکیسا (نگیسا) نام یکی از رامشگران و نوازندگان عهد خسرو پرویز و مربوط به وی بوده است که اختراع خسروانی را به او نسبت می‌دهند. (قرن ۶ میلادی)

Nakisa name meaning
معنی اسم نکیسا

اسم نکیسا دخترانه است یا پسرانه؟

برخی از دوستان پرسیدند که اسم نکیسا اسم دختر است یا پسر که همانطور که گفتیم اسم نکیسا از اسامی مشترک بین دختر و پسر بوده است. (یعنی هم برای فرزند دختر و هم برای فرزند پسر مورد استفاده قرار گرفته است)

اسم نکیسا در ثبت احوال

نام نکیسا در ثبت احوال ایران یک اسم دخترانه است و به عنوان اسم دختر مورد پذیرش است.

معنی اسم نکیسا در ثبت احوال:

نکیسا: (= نگیسا) (اَعلام) [قرن ۶ میلادی] نام یکی از رامشگران و نوازندگان عهد خسرو پرویز و مربوط به وی که اختراع خسروانی را به او نسبت می‌دهند.

فراوانی اسم نکیسا

آمار دقیقی در مورد تعداد اسم نکیسا در ایران وجود ندارد اما هماهنطور که گفته شد به اصطلاح عام یک اسم جدید دختر محسوب می شود. تعداد اسم نکیسا در ایران

اسم های مشابه و هماهنگ با نام نکیسا

اسم های پسرانه شبیه نکیسا

اسم نریمان، نیکان، کامران، کارن، سامان و …  اسم های پسرانه با ن را ببینید.

اسم های دخترانه مشابه نکیسا

اسم نادیا، کتایون، نیکا، نیکو، نینا و …  اسم های دخترانه با ن را ببینید.

سوالات همراهان نام فارسی درباره نام نکیسا:

نکیسا رضایی. نکیسا معنی نکیسا در خندوانه. نکیسا مهری نکیسا نمکی نکیسا کیست؟ نکیسا تمجیدی. نکیسا بازیگر نکیسا. دختر گل فروش نکیسا خواننده نکیسا ایل  نکیسا جون آنیسا.

5/5 - (3 امتیاز)

3 نظر برای “معنی اسم نکیسا”

  1. نكيسا اسم پسرونه هست، اولين چنگ نواز در دوران ساساني بوده، و در اون زمان فقط و فقط مردها موسيقي مينواختن!!! نیما نکیسا هم دروازه بان بوده مرده

    1. اون نیما نکیسا هست که فامیلیش نکیسا هست نه اسم کوچیکش

  2. نکیسا فقط اسم پسرونه هست نه مشترک در زمان ساسانی دوبرادر بودند به اسم نکیسا و باربد که باربد خواننده و نکیسا نوازنده بود پادشاه ابلیس آن‌زمان زبان باربد رو میبره وپنجه ی نکیسا رو هم قطع می‌کنه

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.