معنی اسم مانلی

معنی نام مانلی

معنی و ریشه دقیق اسم مانلی

همانطور که در قسمت اسم های دختر با م در وبسایت نام فارسی و هم چنین اینستاگرام نام فارسی دیده اید، اسم مانلی یک اسم دخترانه فارسی است که برخی ریشه آن را شمالی هم می دانند (اسم های شمالی) . همچنین نام مانلی را یک اسم مشترک بین دختر و پسر می دانند. مانلی اسمی است که کمتر در این سالها برای دختران انتخاب شده و می تواند گزینه مناسبی برای انتخاب اسم از سوی والدینی باشد که به دنبال اسم های خاص یا به اصطلاح اسم دختر جدید هستند.

مانلی

معنی اسم مانلی

در ادامه توضیحات تکمیلی درباره اسم مانلی را خواهید خواند.

معنی مانلی

اسم مانلی یعنی چه؟

برای نام مانلی در منابع مختلف معانی متفاوتی ذکر شده است. NameFarsi.com

 • اسم مانلی در برخی منابع نام مشترک پسرانه و دخترانه ذکر شده است. مانلی در گویش مازندران “بمان برایم” معنی شده است و نامی دخترانه در شمال ایران است، گرچه نام پسری در اثری از نیما یوشیج است.
 • مانلی در زبان گیلکی به معنی پری دریایی می باشد. (اسم های گیلکی)
 • شبیه ماهی (ماه) مانِلی محلی در مازندران؛ مانلی گرچه در شعر نیما یوشیج نام مرد است، ولی مردم ایران این اسم را روی دختران می گذارند.

از همراهان نام فارسی (به خصوص هموطنان عزیز شمال ایران) اگر اطلاعات بیشتری در مورد این اسم دارند لطفا در قسمت نظرات درج نمایند.

ریشه اسم مانلی

نام مانلی یک اسم دختر مازندرانی و فارسی است.

اسم مانلی در شعر نیما یوشیج

همانطور که گفتیم مانلی نام شخصیتی در شعر علی اسفندیاری (نیما یوشیج) است. کتاب مانلی و خانه سریویلی نوشته نیما یوشیج است. این کتاب که شانزدهمین دفتر از مجموعه آثار نیماست، شامل دو منظومه از آثار اوست به نام های “مانلی” و “خانه سریویلی”.

اسم های ایرانی هماهنگ و شبیه با مانلی

اسم دختر شبیه مانلی:

اسم مینا، الینا، مهسان، مانیا، لیلی، مهبان، لیلا، مانا، مونا، لیانا، مهسا، آنا و … اسم های دختر با م را ببینید.

اسم پسر هماهنگ با اسم مانلی:

اسم علی، مهران، نیما، مانی، ارمیا، مهیار، ایلیا، اردلان و … اسم های پسر با م را ببینید.

سوالات همراهان نام فارسی درباره نام مانلی:

اسم مانلی اسم مانلی اسم مانلی به چه معنای؟ اسم مانلی در ثبت احوال اسم مانلی در شعر نیما یوشیج اسم مانلی قشنگه اسم مانلی کجایی است؟ اسم مانلی کجاییه؟ اسم مانلی یعنی اسم مانلی یعنی چه؟ اسم مانلی یعنی چی اسم مانلیا اسم مانلین اسم مانی

10 نظر برای معنی اسم مانلی

 • مان لی….
  لی به چه زبانی و و به چه معنی هست..
  چه طور میگید این اسم ریشه مازندرانی یا فارسی داره..

  6

  2
 • مانلی یه اسم خارجیه اون شعر نیما مان علی نه مانلی

  2

  8
  • شما متخصص زبان شناسی؟ اینا چیه میگی آخه این اسم مازندرانیه . بمان برایم . استفاده هم میشه

   2

   2
 • مانلى اصلا ریشه مازنى یا گیلکى نداره ،مانلى معشوقه داریوش بوده و اسم یکى از سردارهاى دایوش هم مانلى بوده پس هم اسم مردان بوده هم زنان و این اسم ریشه اریایی داره ولى چون معنى اسم مانلى (شاه ماهى،پرى دریایی،ماه ماهى) میباشد شمالى هاى کشورمون وقتى صید خوبى میکنند به اصطلاح میگن مانلى گرفتیم یعنى صید پر بارى گرفتیم ،معنى اسم برایم بمان متعلق به ماندانا میباشد ولى در ثبت احوال چون نمیتوانند معنى واقعى اسم مانلى را بگذارند نوشتند برایم بمان، به امید روزى که هر اسم و هر چیزى در این کشور در جاى خودش قرار گیرد .

  مانلى

  30

  4
 • اسم من مانلی و اینم بگم مان علی اشتباهه و مانلی یک اسم اصیله ایرانیه که متاسفانه تو ثبت احوالم اشتباهی میگن که مانلی خارجیه

  6

  1
 • سلام مانلی یک اسم با ریشه آریایی هست و کسانی هم که میگن مربوط به شمال کشورمون هست هم کاملا حق دارند چون فراموش نشه که قسمت شمال ایران ریشه پرسی و غرب کشور عزیزمون ریشه ماد دارند پس دوستی که نظر این رو دارند که ایرانی هست اما شمالی نیست این اشتباهه مگه شمال ایران جزو افغانستانه؟؟؟؟ هرچند که ما اصالتمون با افغانها هم یکیه

  1

  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *