انتخاب اسم با ابجد

انتخاب اسم بر اساس حروف ابجد

انتخاب اسم با حروف ابجد

درست یا غلط؟

در طی ۱۲ سال فعالیت “نام فارسی” گاها پیام هایی از دوستان گرامی مبنی بر انتخاب اسم و یا مشاوره اسم بر مبنای حروف ابجد دریافت کردیم. دیدگاهمان را در این باره با توجه به معیار عقل، مستندات و باور خودمان به ایشان اظهار داشتیم و گفتیم بهتر است مطلبی در این باره بنویسیم تا دوستان دیگر نیز که برایشان سوال هست آگاه تر باشند.

به دنبال انتخاب اسم بر اساس ابجد یا تغییر اسم خود متناسب با ابجد هستید؟ اینجا را ببینید.

the alphabet name
انتخاب اسم با ابجد Abjad

استفاده از حروف ابجد در انتخاب اسم

حروف ابجد

قبل از هر چیز باید بگوییم که حروف ابجد، حروف الفبای عربی است.

حروف ابجد شامل: الف، ب، ج، د، ه، و، ز، ح، ط، ی، ک، ل، م، ن، س، ع، ف، ص، ق، ر، ش، ت، ث، خ، ذ، ض، ظ، غ است. در این روش هر حرف را معادل یک عدد در نظر می گیرند.

همانطور که می بینید، این حروف شامل حروف پ ژ گ چ نیست و همین امر شاید نقص آن را برای پارسی زبانان موجب می شود. اما گویند که این حروف را معادل سازی می کنند. یعنی پ معادل ب، ژ معادل ز، گ معادل ک و چ را معادل ج در نظر می گیرند. در ادامه بیشتر درباره شیوه نامگذاری بر اساس حروف ابجد توضیح می دهیم.

انتخاب اسم و تاثیر در آینده

خیلی از دوستان می پرسیدند آیا اسم روی طالع، خوشبختی، سعادت، موفقیت، پولدار شدن و … فرزند در آینده تاثیر می گذارد یا خیر؟

دیدگاه اول:

در این باره باید بگوییم که همه ما نمونه های بسیاری از انسان ها با نامهای گوناگون با شرایط زندگی متفاوت در کودکی و … را دیده ایم که فقط و فقط با تلاش، تیزهوشی و انتخاب های خود به موفقیت های بزرگ رسیده اند و برای رسیدن به موفقیت فقط و فقط خودشان خواسته اند نه پدر و مادرشان، نه دوستانشان، نه رنگ موهایشان و نه اسمشان! خداوند بشر را مختار و با اراده آفرید نه اینکه سرنوشتش را در اسمش قرار دهد.

این نکته را بارها در مطالب قبلی نام فارسی گفته ایم که اسم زیبا (به خصوص معنای آن) و یا نام شخصیت های بزرگ تاریخ مسلما می تواند روی شخصیت کودک تا بزرگ شدن وی تاثیر بگذارد.

دیدگاه دوم:

اما دیدگاه دیگری نیز وجود دارد (تحت عنوان علم اعداد) و طبق آن هر اسم با توجه به حروف تشکیل شده آن معادل یک عدد خواهد شد و طبق محاسباتی (حروف ابجد) متعلق به یک ماه خواهد بود. اگر اسم فرزند طبق این محاسبات انتخاب شود و ماه تولدش یکسان باشد، طالع، بخت و اقبال وی در زندگی نیک خواهد بود.

این محاسبات کمی پیچیده است. اما دوستانی که علاقمند به یافتن اسامی متناسب با ابجد هستند می توانند در اینستاگرام یا تلگرام نام فارسی به مشاور ما پیام دهند. (با عنوان “انتخاب اسم بر اساس ابجد”)

حروف ابجد و ازدواج

شاید برایتان جالب باشد که پیروان علم اعداد معتقدند با استفاده از این علم می توان رابطه بین زن و مرد را نیز تشخیص یا پیش بینی کرد. به این صورت که ابجد اسم مرد + اسم زن = حاصل رو تقسیم بر ۳ می کنید اگر باقیمانده ۱ شد، رابطه بسیار خوب است و اگر ۲ شد خیلی بد است و اگر ۳ شد معمولی است.

البته خدا می داند که تکلیف عشق و علاقه چه میشود. اما برای کسانی که به این امر اعتقاد دارند می تواند جالب و راهگشا باشد. البته باز هم عرض می کنیم اعتقاد هر کس از نظر ما محترم است.

اسم و ابجد
اسم بر اساس ابجد

شاد باشید و خوشنام

سوالات همراهان نام فارسی

اسم ابجد فاطمه اسم ابجد زهرا محمد علی حسین مهدی حضرت زینب مریم امام رضا الله امیر ازدواج اکرم امام هادی امین بسم الله الرحمن الرحیم بتول هزاد بهروز بهنام بهمن بیتا اسم به ابجد اسم به ابجد کبیر اسم ب ابجد اسم با حروف ابجد تبدیل اسم ب ابجد. محاسبه اسم ب ابجد کبیر. عدد اسم ب ابجد. پریسا پروین پوریا پروانه پریا ابجد اسم پارسا پرهام پیمان پگاه پویا تینا ترانه تهمینه تیام ترمه ترنج تاج طناز حروف تارا حروف توران ثروت ثریا ثمین ثنا. حروف ثریا حروف ثنا جعفر جابر جلال جمیله جیران جانان جبرئیل جمال جمیل چهارده معصوم چیست نام ابجد چیست چگونه حساب کنیم حسن حمید حامد حضرت مهدی حضرت فاطمه حضرت ام البنین حضرت رقیه خدا خدیجه خلیل خیرالنساء خاتون خورشید خاطره خشایار اسم های ابجد خدا حروف خدا دانیال داود مینا اسم دختر ابجد. داریوش دنیا دلارام اسم در ابجد دینا دریا ذکر الله ذکر رقیه روح الله رسول. ریحانه رویا ربابه راضیه راحله رضوان زینب زهره زن و شوهر زکیه زلیخا زیبا زری زبیده زهیر ژاله ژینا عدد ابجد اسم ژیلا حروف ژیلا سکینه سعید سمیه سحر سجاد سمانه سارا سودابه سهیلا سبحان شیرین هادی شهربانو شایان شیوا شهناز شهلا شهره شیراز شهرزاد صدیقه صدف صفورا صغری. انتخاب اسم نوزاد با ابجد انتخاب اسم به روش ابجد. انتخاب اسم فرزند با حروف ابجد انتخاب اسم برحسب ابجد انتخاب اسم بر اساس حروف ابجد پدر و مادر صادق صبا صالح صمد سوفیا صدا ضحی طاهره طالع طیبه طاها طوبی طهورا طلعت طهمورث ابجد نام طه حروف طاها عدد ظاهر عاطفه علی اصغر عبدالله عرفان. عسل عادل عطیه غلامرضا غزاله غزل حروف غزاله فاطمه زهرا فائزه فرزانه فهیمه فرشته فرهاد فریبا فیروزه فتانه ق اسم قائم قمر قیوم قدرت قدر قد حضرت قاسم عدد قائم حروف قدیر کبیر فاطمه کبری کبیر علی کوروش کوثر کیمیا کیان کلثوم کیانا گوهر گلرخ گلی گلناز گندم. نامگذاری ابجد گیسو گیتی گلزار گلشید لیلا لاله لیانا لادن لنا محبوبه مرتضی مهسا مهناز محدثه نگین نرگس ندا نجمه نسرین ناهید نوشین نصرت نیلوفر نگار و ازدواج وحید فال و اسم مادر فال و فامیل اسم و حروف ابجد هاجر هانیه هانا ها های خدا هستی هدی هلیا هاشم یعنی چه یوسف یگانه یا علی یحیی یاسین یسنا یاسمن یاسمین یونس محاسبه ی ابجد اسم.

5/5 - (8 امتیاز)

20 نظر برای “انتخاب اسم بر اساس حروف ابجد”

 1. چجوری اسم های متناسب با اردیبهشت رو حساب کنم؟ خیلی سخته اصلا شدنی نیست که
  متولد اردبیهشت دخترم

  1. ابجد کبیر تقسیم بر ۱۲ شد ۷ یعنی مناسب ماه مهر هست الان؟

 2. سلام . خیلی ممنون که در اینباره این مطلب رو قرار دادید .

 3. تشکر از راهنمایی خوبتون و پیشنهادهای آقای نیکزاد عزیز

 4. سلام دوستان. ما زندگی خوبی نداشتیم وقتی سال ۹۶ اسممون رو عوض کردیم (من و همسرم) واقعا یک زندگی جدید برامون شروع شد. باورمون نمیشد. اگر از زندگیتون راضی نیستید یه لحظه هم شک نکنید. عمر کوتاهه.

 5. خیلی تعریف این روش رو شنیده بودم. تو اینستا مسیج میدم الان

 6. بنده از پیشنهادات خوب شما استفاده کردم. دوستان شک نکنید. کارشان عالی و دقیق هست. من برای دخترم اسم های متناسب با ابجد خواستم و تقاضا داشتم اسم های امروزی تر به من پیشنهاد شود و همینطور عمل کردند، ۲۲ اسم متناسب و امروزی و جدید برام فرستادند.

 7. سلام علیکم
  با اجازه از ادمین این تبلیغ رو قرار میدم. بنده مطلبی رو باید درباره جذبه و جذب و ربایش جنس مخالف به کمک داروهای کانلا بهداشتی خدمت جوانان عرض کنم. جذبه از نوع جنسی مدنظر بنده هست. برای جذب جنس مخالف یا موافق باید جذبه جنسی بالا داشته باشید . باید از یک سری دارو استفاده کرد علی الخصوص اکر جنس مخالف شما ثروتمند باشد تا او را جذب خود کنید . مهره مار هم می تواند راه کشا باشد ( اما توکل بر کتب و احکام بر واجبات است بایست صیغه زیر لب خوانده شود حتی در شدت قوای جنسی و افسارکسیختکی ) دارو بهتر است برای دختر متفاوت از پسر باشد این روز ها دختر ها مال و ملال شما را نکاه می کنند نه ادب و معرفت شما را . فراموش نکنید فیزیک شما و جذبه جنسی حرف اول را می زند و سپس مادیات . مادیات را می توانید از یک نمایشکاه ماشین ، ماشین کرایه کنید بی ام و و بنز کرایه می دهند یه شبه می توانید جذب جنسی انجام دهید دختران دهه ۷۰ همکی تشنه هستند تشنه جذبه و جاذب ( فاعل ) جنسی و با داروهای افزایش قوای جنسی سیرابشان کنید داروی بنده با پناه به من این جانب ترکیب می شود و با توکل بر آقا امام زمان و بشارت وی به اینجانب سید فروز جوادی پیغام دهید تا همسر پولدار برای شما انتخاب نمایم کیس های زیادی در لیستم دارم که از دیدنشان متحیر می شوید در تلکرام سرچ کنید فروز جوادی در خدمت هستم

  1. در پاسخ به جوادی >
   آموزش مخ زنی داده آقا فروز :))

  2. جواتی مگه کار قطعی بود رفتی نسخه می پیچی و دکتر علفی شدی معلومه چند ساله رنگ زن ندیدی

  3. آقا فروز تو اگه راست میگی برا خودت میکردی که الان میلیارد بشی…اینطور عذب نباشی…داداش!

  4. دختری که جذب بنز بشه فردا جذب فراری می شه

 8. اقای تیزبین درود بر تو حرف حق رو زدی

  جوادی تو اگه میتونستی غلطی بکنی واسه خودت می کردی که جلو ما دراز نکنی

  در ضمن تو بیجا می کنی به نام ائمه اطهار نسخه دارو می نویسی

  مطمئنم تو دارو هم هیچ پخی نیستی

 9. اونایی که جذب بنز میشوند دنبال آلت هستند نه آدم
  دارو ودوا برای جذب دخترجوان پولدار از اعمال ظاله میباشد وکفاره جانی دارد
  این دوستمون داره دروغ مبگه که همین دروغگویی برای جمع کفاره دارد

  1. با سلام. صفر در واقع همان ۱۲ هست. یعنی معادل اسفند ماه

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.