Roshana name meaning

معنی اسم روشنا

معنی نام روشنا

معنی و ریشه دقیق اسم روشنا

همانطور که در قسمت اسم دخترانه با ر در وبسایت نام فارسی و هم چنین اینستاگرام نام فارسی دیده اید، اسم روشنا یک اسم دخترانه فارسی است که معنی زیبایی هم دارد. اسم محبوب بین ایرانیان برای نامگذاری فرزند دختر که چون سال ها برای نامگذاری فرزند دختر انتخاب نشده امروز یک اسم دختر جدید از دید خیلی پدر مادرها محسوب می شود. در ادامه توضیحات کامل درباره نام روشنا را خواهید خواند.

معنی روشنا Roshana name meaning

اسم روشنا یعنی چه؟

نام روشنا همانطور که پیش از این در سایت NameFarsi.com گفته شد، به معنی نور و روشنایی است. از واژه “روشن” ساخته شده است. که یک معنی زیبا، مثبت و لطیف برای یک نام دختر فارسی است. به مجاز می توان اسم روشنا را دختر زیبا معنی کرد. بسیاری از نام های دخترانه ایرانی مفهوم روشن و درخشان دارند که مجازا معنی زیباروی دارند.

ریشه اسم روشنا

همانطور که گفته شد نام روشنا یک اسم دختر فارسی (پارسی) است. علاوه بر این روشنا اسم کردی دختر نیز هست و در کردی به معنی روشن و همچنین آشناست.

اسم روشنا
معنی اسم روشنا

اسم روشنا در ثبت احوال ایران

اسم روشنا مورد تایید ثبت احوال برای نام گذاری فرزند دختر است.

فراوانی روشنا در ثبت احوال

تعداد اسم روشنا در ثبت احوال ایران ۴۷۱۲ نفر است.

معنی روشنا در ثبت احوال

روشنا در ثبت احوال: روشن، جای روشن، روشنایی؛ در كردی روشن، آشنا معنا شده است.

در ادامه: اسم دختر هم وزن روشنا، اسم پسر هم وزن روشنا. اسم روشنا نی نی سایت. نظرتون راجع به اسم روشنا. اسم روشا. معنی اسم روشینا.

اسم های ایرانی هماهنگ و شبیه با روشنا

اسم دختر شبیه روشنا (اسم دختر هم وزن روشنا)

اسم آریانا، روشا، آرشیدا، شیدا، نورا، نیوشا، رومینا، شایلین، شیوا، شیما، رویا، روشنک (اسم دختر شاهنامه ای) و قسمت اسم دختر با ر را ببینید.

اسم پسر هماهنگ با اسم روشنا (اسم پسر هم وزن روشنا)

اسم آریا، آرمین، آروین، رضا، یاشار، آرمان، شروین، رادین، رامین و قسمت اسم پسر با ر را ببینید.

معنی روشنا
روشنا

سوالات همراهان نام فارسی درباره نام روشنا:

name roshan اسم دخترانه روشنا به چه معناست؟ همانطور که گفته شد یعنی روشنایی. روشنا اسم دختر ریشه اسم روشنا: فارسی و کردی است.

نظرتون راجع به اسم روشنا

نظر شما درباره اسم رایسا چیست؟ آیا این نام را برای فرزند دختر می پسندید؟ در قسمت نظرات دیدگاه خود را درباره این اسم دخترانه زیبا بنویسید.

4.6/5 - (37 امتیاز)

88 نظر برای “معنی اسم روشنا”

 1. این اسم خیلی شیک و زیباست‌. معنی خیلی خوبی هم داره. منم به امید خدا اسم دختر گلمو میذارم روشنا. به معنی نور و فروغ. روشنا معنی سرمه هم میده.

  6
  1
  1. با سلام. در غرب کشور، خصوصا لری و کردی ، این نام با سکون شین تلفظ میشه. بهش فکر کنید. اصل اسم هم مربوط به زاگرس هست. شاید دوست داشته باشید اینجوری هم تلفظش کنید.

   0
   0
 2. من عاشق اسم روشنا هستم. وقتی فهمیدم گل بابا دختره خیلی دنبال اسم گشتم ولی اسمی به قشنگی روشنا پیدا نکردم. روشنا یعنی نور و دخترم واقعا نور زندگی ماست. یه تیکه از وجود خود خدا که نور مطلق هست.

  7
  0
  1. اسم روشنا خیلی زیباست منم اسم دخترم را روشنا گذاشتم با اومدنش چشم ما را روشن کرد

   3
   0
 3. اسم روشنا خیلی قشنگه‌. من وقتی این اسم رو روی دخترم گذاشتم بعضی از اقوام که سواد درست حسابی برای درک معنی این اسم نداشتن براشون عجیب میومد و میگفتن به هر کلمه یه ا اضافه کردن شده اسم !!!!! ولی کم کم که معنی شو درک کردن خوششون اومد. دختر من ۶ سالشه و توی مهد هم اسمش تکه.

  4
  2
  1. منم این آرزو رو دارم… ان شاءالله هردومون به آرزومون برسیم

   4
   0
  2. منم یه دختر ۹ساله دارم که اسمش روشنا
   ۹سال پیش خیلی دنبال اسم خاص و تک و همچنین ایرانی گشتیم که این اسم خاص و انتخاب کردیم
   تو مدرسشون تک روشنا
   واقعا روشنایی خونه هستن

   2
   0
 4. مرسی از نظرات همه. نظرات رو که خوندم از پیشنهاد نوردخت خیلی خوشم اومد چون هم معنی روشناست ولی روشنا به فامیل دخترم نمیاد به هر حال این اسم یه خیریتی برای من داشت که اسم دخترمو پیدا کنم

  1
  0
 5. بنظر من مهم سلیقه شماست زیاد بودن اسم یا نبودنش مهم نیست مهم اینه که شما ا این اسمو بپسندین حالا چند نفر بیشر کمتر این اسمو داشته باشن فرقی نمیکنه

  1
  0
 6. اسم دختر منم روشنا است ۱۷ سالشه ، خیلی خوشحالم که اسمش رو روشنا گزاشتم و هیچ وقت از اسمی که گزاشتم پشیمون نشدم و عاشق دخترمم.

  1
  0
 7. دختر بابا چند ماهه به دنیا اومده و اسمشو گذاشتیم روشنا…. هر بار که صداش میکنیم کلی کیف میکنیم. من اسمشو از همین سایت پیدا کردم. ممنون از شما

  1
  0
 8. خواهر من چند وقت دیگه به دنیا خواهد آمد و دارم براش دنبال اسم میگردم. وقتی اینجا و سایت های دیگه نظرات و میخونم و می‌بینم مردم به نامها اهانت میکنن و ایراد درمیارن حقیقتا متاسف میشم. بیایید مودب خردمند و مهربان باشیم. همه‌ی نامها قشنگن اگر قلب و روح ما زیبا باشه.
  «زیبا دیدن هنر است»
  تخریب بی‌هنری ست

  5
  0
  1. انسانها به نام ها معنی میدهد. مطمئنا دخترتون هم مثل اسمش خوبه.

   0
   0
 9. من میخواستم اسم دخترمو بذارم روشنا. عاشق این اسمم. ولی اطرافیان گفتن جالب نیس و من یه اسم دیگه انتخاب کردم که الان بشدن پشیمونم‌. کاش همون روشنا میذاشتم. ساده و خوش تلفظ و با مفهوم و مهم تر از همه ایرانی

  3
  0
 10. هرکسی تودنیا ازیه اسمی خوشش میاد نظر همه محترمه وهیچکس حق نداره به اسم دیگران توهین کنه .۶سال پیش اسم دخترمو گذاشتم روشنا عاشق خودش واسمشم

  2
  0
 11. امروز پنجم شهریور هستش،دختر خانم خوشگل ما همین یکی دو روز دیگه بدنیا میاد.
  منو و مادرش خیلی دنبال اسم می‌گشتیم که بصورت خیلی اتفاقی من روشنا تو ذهنم اومد،بعد که جست و جو کردم دیدم واقعا این اسم خیلی از کودکان امروزی هستش.
  زیباست و ما هم قراره اسم این فرشته قشنگ خودمون رو روشنا بزاریم

  3
  0
 12. اسم زیبایی است چون اسم دخترم رو گذاشتم روشنا امروز متولدشده..

  3
  0
   1. اسم دختر من هم روشنا هست که ۴ ماهشه اما بعضی اقوام که سواد درک کافی ندارن بد تلفظ میکنن و من هم حرص میخورم که چرا این به این زیبایی رو خراب میکنن و پشیمون میشم… اما وقتی نظرات بقیه رو می خونم باز از اسمی که انتخاب کردم می بالم روشنای خونم

    1
    0
 13. اسم دختر منم روشناست.خیلی اسمشو دوس دارم چون هم ساده هست و هم اینکه معنیش همراه لفظ و مشخص روشنا یعنی چی.و جالب هر کی تا الان اسمشو شنیده با یه ذوق خاصی گفته چه اسم زیبایی

  2
  0
 14. دختر من ۲۰ روزشه اسمشو گذاشتم روشنا هر کی می شنوه می گه چه اسم قشنگیه خودمم خیلی این اسمو دوس دارم

  2
  0
 15. اسم دختر ناز منم روشنا ست‌.
  و این اسم خیلی بهش میاد.
  الان ۵ سالشه

  1
  0
 16. اسم خاص و منحصر به فردی هست روشنا، که معنی و مفهومش دقیقا با خودشه و احتیاج نیست از روی کنجکاوی بپرسی معنی روشنا رو، در ضمن این اسم ایرانیه اصیل هست که تو این دوره زمونه از همه چی واجب تره !!!!!

  1
  0
 17. من ۳ماه دیگه دخترم بدنیا میاد بین اسم نفس و روشناموندم که کدومش بهتره بزارم لطفاً راهنمایی ام کنید؟

  1
  0
 18. سلام اسم دختر من هم روشنا هست. خیلی دوستش دارم. زندگیم رو براش میدم. زیباترین اسم هستش. فدای دخترم ۵ سالشه

  1
  0
 19. اسم دختر اولم نورا گذاشتیم که دوسالشه و با اومدنش به قلبم و به زندگیمون نور و روشنایی و عشق هدیه داد
  از خدا میخوام یه دختر دیگه بهمون بده اسمش رو بزاریم روشنا
  عاشق این اسمم البته به فامیلیشون (روشنی ) هم میاد

  0
  0
 20. سلام. اسم دختر من که نه ماهشه روشنا گذاشتیم. اواخر بارداریم تصمیم گرفتم اسمش رو بزارم روشنا , وقتی به دنیا اومد انقدر صورتش سفید و روشن بود که هرکس نگاهش میکرد گفت چقدر اسمش بهش میاد.

  0
  0

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.