معنی روشنا

معنی اسم روشنا

معنی نام روشنا

معنی و ریشه دقیق اسم روشنا

همانطور که در قسمت اسم های دختر با ر در وبسایت نام فارسی و هم چنین اینستاگرام نام فارسی دیده اید، اسم روشنا یک اسم دخترانه فارسی است که معنی زیبایی هم دارد. اسم محبوب بین ایرانیان برای نامگذاری فرزند دختر که چون سال ها برای نامگذاری فرزند دختر انتخاب نشده امروز یک اسم دختر جدید از دید خیلی پدر مادرها محسوب می شود. در ادامه توضیحات کامل درباره نام روشنا را خواهید خواند.

معنی روشنا
روشنا

معنی روشنا

اسم روشنا یعنی چه؟

نام روشنا همانطور که پیش از این در سایت NameFarsi.com گفته شد، به معنی نور و روشنایی است. از واژه “روشن” ساخته شده است. که یک معنی زیبا، مثبت و لطیف برای یک نام دختر فارسی است.

ریشه اسم روشنا

همانطور که گفته شد نام روشنا یک اسم دختر فارسی (پارسی) است.

علاوه بر این روشنا اسم کردی دختر نیز هست و در کردی به معنی روشن و همچنین آشناست.

اسم روشنا
معنی اسم روشنا

اسم های ایرانی هماهنگ و شبیه با روشنا

اسم دختر شبیه روشنا:

اسم آریانا، روشا، آرشیدا، شیدا، نورا، رومینا، شایلین، شیوا، شیما، رویا، روشنک و … اسم های دختر با ر را ببینید.

اسم پسر هماهنگ با اسم روشنا:

اسم آریا، آرمین، آروین، رضا، آرمان، شروین، رادین، رامین و … اسم های پسر با ر را ببینید.

سوالات همراهان نام فارسی درباره نام روشنا:

name roshan اسم دخترانه روشنا اسم روشنا به چه معناست روشنا اسم دختر ریشه اسم روشنا معنای اسم روشنا معنی اسم روشنا معنی کلمه روشنا

35 نظر برای “معنی اسم روشنا”

    1. منم دوست دارم این اسمو ولی تکراری و زیاد شده :((( میخام اسم دخترم به اسم برادرش که “آریا” هست بیاد، همسرم هم روشنا دوست نداره میگه روشا یا نورا شیک تره چون دو سیلابی هستن. موندم بخدا

    2. اسم روشنا اصلا تکراری نیست. فراوانیش ۴۷۰۰ نفر هست. این فراوانی در برابر اسمی مثل آوا که ۵۲۰۰۰ نفر هستن هیچه. یا النا که ۴۶۵۰۰ نفر فراوانی داره.

  1. بسه دیگه این اسم خیلی زیاد شده. دختر خواهرم من اسمشو انتخاب کردم الان تو مهد سه تا هم اسم داره. وقتی هم زیاد هست دیگه قشنگ نیست.به نظرم نوردخت هم قشنگه یا النا به معنای نورانی. روشنا رو روی اسم مغازه های لامپ و لوستر فروشی هم زیاد دیدم

  2. چطوری شما میگی این اسم زیاده؟ یه سر به ثبت احوال بزن. فراوانی این اسمهایی که گفتی اسم روشنا همش ۴۷۰۰ نفر توی ایران هستن. ولی النایی که شما فرمودی فراوانیش ده برابر روشنا هست. یعنی ۴۶ هزار و ۵۰۰ نفر.

    1. اسم دخترم روشنا ست. خیلی دوستش دارم. ولی آمار ثبت احوال دقیق نیست یعنی دو سال پیش هم که این اسم رو انتخاب کردم آمار همین حدود زده بود ولی این مدت خیلی دور و برم این اسم رو روی نوزادها دیدم. البته خانم ستاره باید سرچ کنید حتما النا هم خیلی زیاد هست و از اسامی محبوبه. اگر براتون تعداد مهمه. نوردخت جدیدتره. همشون قشنگن. تا سلیقه ی مادر و پدر چی باشه.

  3. این اسم خیلی شیک و زیباست‌. معنی خیلی خوبی هم داره. منم به امید خدا اسم دختر گلمو میذارم روشنا. به معنی نور و فروغ. روشنا معنی سرمه هم میده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *