Roshana name meaning

معنی اسم روشنا

معنی نام روشنا

معنی و ریشه دقیق اسم روشنا

همانطور که در قسمت اسم دخترانه با ر در وبسایت نام فارسی و هم چنین اینستاگرام نام فارسی دیده اید، اسم روشنا یک اسم دخترانه فارسی است که معنی زیبایی هم دارد. اسم محبوب بین ایرانیان برای نامگذاری فرزند دختر که چون سال ها برای نامگذاری فرزند دختر انتخاب نشده امروز یک اسم دختر جدید از دید خیلی پدر مادرها محسوب می شود. در ادامه توضیحات کامل درباره نام روشنا را خواهید خواند.

معنی روشنا Roshana name meaning

اسم روشنا یعنی چه؟

نام روشنا همانطور که پیش از این در سایت NameFarsi.com گفته شد، به معنی نور و روشنایی است. از واژه “روشن” ساخته شده است. که یک معنی زیبا، مثبت و لطیف برای یک نام دختر فارسی است. به مجاز می توان اسم روشنا را دختر زیبا معنی کرد. بسیاری از نام های دخترانه ایرانی مفهوم روشن و درخشان دارند که مجازا معنی زیباروی دارند.

ریشه اسم روشنا

همانطور که گفته شد نام روشنا یک اسم دختر فارسی (پارسی) است. علاوه بر این روشنا اسم کردی دختر نیز هست و در کردی به معنی روشن و همچنین آشناست.

اسم روشنا
معنی اسم روشنا

اسم روشنا در ثبت احوال ایران

اسم روشنا مورد تایید ثبت احوال برای نام گذاری فرزند دختر است.

فراوانی روشنا در ثبت احوال

تعداد اسم روشنا در ثبت احوال ایران ۴۷۱۲ نفر است.

معنی روشنا در ثبت احوال

روشنا در ثبت احوال: روشن، جای روشن، روشنایی؛ در كردی روشن، آشنا معنا شده است.

در ادامه: اسم دختر هم وزن روشنا، اسم پسر هم وزن روشنا. اسم روشنا نی نی سایت. نظرتون راجع به اسم روشنا. اسم روشا. معنی اسم روشینا.

اسم های ایرانی هماهنگ و شبیه با روشنا

اسم دختر شبیه روشنا (اسم دختر هم وزن روشنا)

اسم آریانا، روشا، آرشیدا، شیدا، نورا، نیوشا، رومینا، شایلین، شیوا، شیما، رویا، روشنک (اسم دختر شاهنامه ای) و قسمت اسم دختر با ر را ببینید.

اسم پسر هماهنگ با اسم روشنا (اسم پسر هم وزن روشنا)

اسم آریا، آرمین، آروین، رضا، یاشار، آرمان، شروین، رادین، رامین و قسمت اسم پسر با ر را ببینید.

معنی روشنا
روشنا

سوالات همراهان نام فارسی درباره نام روشنا:

name roshan اسم دخترانه روشنا به چه معناست؟ همانطور که گفته شد یعنی روشنایی. روشنا اسم دختر ریشه اسم روشنا: فارسی و کردی است.

نظرتون راجع به اسم روشنا

نظر شما درباره اسم رایسا چیست؟ آیا این نام را برای فرزند دختر می پسندید؟ در قسمت نظرات دیدگاه خود را درباره این اسم دخترانه زیبا بنویسید.

4.8/5 - (25 امتیاز)

63 نظر برای “معنی اسم روشنا”

  1. منم دوست دارم این اسمو ولی تکراری و زیاد شده :((( میخام اسم دخترم به اسم برادرش که “آریا” هست بیاد، همسرم هم روشنا دوست نداره میگه روشا یا نورا شیک تره چون دو سیلابی هستن. موندم بخدا

   1. اسم دخترتون آریانا باشه به آریا میاد

  2. اسم روشنا اصلا تکراری نیست. فراوانیش ۴۷۰۰ نفر هست. این فراوانی در برابر اسمی مثل آوا که ۵۲۰۰۰ نفر هستن هیچه. یا النا که ۴۶۵۰۰ نفر فراوانی داره.

   1. ربطی به اسمش ندا ه
    مونده به تربیتش

  1. دخترم دو روزشه بین مهیا و روشنا، روشنا رو انتخاب کردیم ، من که دوست دارم

  2. منم چندتا اسم انتخاب کردم ولی نمیدونم کدومو انتخاب کنم برا دخترم، رستا، روشنک، روشنا،آرشینا.
   اسم پسرم آرشا هست.

 1. بسه دیگه این اسم خیلی زیاد شده. دختر خواهرم من اسمشو انتخاب کردم الان تو مهد سه تا هم اسم داره. وقتی هم زیاد هست دیگه قشنگ نیست.به نظرم نوردخت هم قشنگه یا النا به معنای نورانی. روشنا رو روی اسم مغازه های لامپ و لوستر فروشی هم زیاد دیدم

  1. روشنا اسم بسیار زیبایی هست ومعنی زیبایی هم داره از این اسمهایی که از مد نمیوفته مهم نیست فراونی یه اسم چقدره

 2. چطوری شما میگی این اسم زیاده؟ یه سر به ثبت احوال بزن. فراوانی این اسمهایی که گفتی اسم روشنا همش ۴۷۰۰ نفر توی ایران هستن. ولی النایی که شما فرمودی فراوانیش ده برابر روشنا هست. یعنی ۴۶ هزار و ۵۰۰ نفر.

  1. اسم دخترم روشنا ست. خیلی دوستش دارم. ولی آمار ثبت احوال دقیق نیست یعنی دو سال پیش هم که این اسم رو انتخاب کردم آمار همین حدود زده بود ولی این مدت خیلی دور و برم این اسم رو روی نوزادها دیدم. البته خانم ستاره باید سرچ کنید حتما النا هم خیلی زیاد هست و از اسامی محبوبه. اگر براتون تعداد مهمه. نوردخت جدیدتره. همشون قشنگن. تا سلیقه ی مادر و پدر چی باشه.

  2. من هر دختری دیدم که اسمش روشنا بود واقعا خوشگل و دلبر بود روشناها جذاب و زیبا هستن

 3. این اسم خیلی شیک و زیباست‌. معنی خیلی خوبی هم داره. منم به امید خدا اسم دختر گلمو میذارم روشنا. به معنی نور و فروغ. روشنا معنی سرمه هم میده.

 4. من عاشق اسم روشنا هستم. وقتی فهمیدم گل بابا دختره خیلی دنبال اسم گشتم ولی اسمی به قشنگی روشنا پیدا نکردم. روشنا یعنی نور و دخترم واقعا نور زندگی ماست. یه تیکه از وجود خود خدا که نور مطلق هست.

 5. اسم روشنا خیلی قشنگه‌. من وقتی این اسم رو روی دخترم گذاشتم بعضی از اقوام که سواد درست حسابی برای درک معنی این اسم نداشتن براشون عجیب میومد و میگفتن به هر کلمه یه ا اضافه کردن شده اسم !!!!! ولی کم کم که معنی شو درک کردن خوششون اومد. دختر من ۶ سالشه و توی مهد هم اسمش تکه.

 6. من آرزو دارم یه دختر خدا بهم بده تا اسمشو بدارم روشنا…

  1. منم این آرزو رو دارم… ان شاءالله هردومون به آرزومون برسیم

 7. مرسی از نظرات همه. نظرات رو که خوندم از پیشنهاد نوردخت خیلی خوشم اومد چون هم معنی روشناست ولی روشنا به فامیل دخترم نمیاد به هر حال این اسم یه خیریتی برای من داشت که اسم دخترمو پیدا کنم

 8. بنظر من مهم سلیقه شماست زیاد بودن اسم یا نبودنش مهم نیست مهم اینه که شما ا این اسمو بپسندین حالا چند نفر بیشر کمتر این اسمو داشته باشن فرقی نمیکنه

 9. اسم دختر منم روشنا است ۱۷ سالشه ، خیلی خوشحالم که اسمش رو روشنا گزاشتم و هیچ وقت از اسمی که گزاشتم پشیمون نشدم و عاشق دخترمم.

 10. دختر بابا چند ماهه به دنیا اومده و اسمشو گذاشتیم روشنا…. هر بار که صداش میکنیم کلی کیف میکنیم. من اسمشو از همین سایت پیدا کردم. ممنون از شما

 11. خواهر من چند وقت دیگه به دنیا خواهد آمد و دارم براش دنبال اسم میگردم. وقتی اینجا و سایت های دیگه نظرات و میخونم و می‌بینم مردم به نامها اهانت میکنن و ایراد درمیارن حقیقتا متاسف میشم. بیایید مودب خردمند و مهربان باشیم. همه‌ی نامها قشنگن اگر قلب و روح ما زیبا باشه.
  «زیبا دیدن هنر است»
  تخریب بی‌هنری ست

 12. من میخواستم اسم دخترمو بذارم روشنا. عاشق این اسمم. ولی اطرافیان گفتن جالب نیس و من یه اسم دیگه انتخاب کردم که الان بشدن پشیمونم‌. کاش همون روشنا میذاشتم. ساده و خوش تلفظ و با مفهوم و مهم تر از همه ایرانی

 13. هرکسی تودنیا ازیه اسمی خوشش میاد نظر همه محترمه وهیچکس حق نداره به اسم دیگران توهین کنه .۶سال پیش اسم دخترمو گذاشتم روشنا عاشق خودش واسمشم

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.