Shahan name

معنی اسم شاهان

شاهان

Shahan meaning
شاهان Shahan

معنی، ریشه و فراوانی اسم شاهان در ثبت احوال

اسم شاهان از جمله نام هایی هست که در طی این ۱۰ سال فعالیت نام فارسی بارها و بارها همراهان نام فارسی با ما تماس گرفتند تا وضعیت این اسم پسرانه فارسی را در این باره که مورد تایید ثبت احوال ایران هست یا نه بدانند. همواره دوستان زیادی ناموفق به ثبت این نام برای فرزند پسر خود بودند تا سال اخیر که پیام های بیشتری در مورد موفقیت در به ثبت رساندن این نام محبوب دریافت کردیم و نشان این بود که این اسم پسر در ثبت نیز مشکلی ندارد. پس اگر علاقمند به اسم شاهان، این اسم پسر شیک و زیبا دارید با خیال راحت می توانید این نام را برای نی نی پسر خود انتخاب نمایید.

اسم شاهان همانطور که در قسمت اسم پسر با ش گفتیم اسم پسر با ریشه فارسی است. در ادامه به توضیحات بیشتر، معنی و ریشه اسم شاهان می پردازیم:

معنی اسم شاهان
معنی شاهان

همه چیز درباره اسم شاهان

معنی و ریشه اسم شاهان

اسم شاهان به لحاظ اینکه سالها مورد استفاده برای نامگذاری قرار نمی گرفته شاید امروزه یک اسم جدید پسر (به اصلاح پدر مادر ها) محسوب شود. اسمی دو هجایی، خوش آوا و با معنی که هر پدرمادری آن را می پسندد، شاه شاهان!

معنی شاهان Shahan name meaning

اسم شاهان یعنی مانند شاه. شاهان ترکیب شاه + پسوند نسبت. آنکه مثل شاه است. شاه مظهر بزرگی و قدرت است. معنی کردن شاهان به شاه ها دور از ذهن است چرا که معنی مناسبی برای یک نام پسرانه نخواهد بود.

ریشه اسم شاهان

همانطور که گفتیم ریشه اسم شاهان فارسی است و شاهان یک اسم پسر اصیل پارسی به حساب می آید. این اسم از نظر حروف و آوا مشابه نام شاهو نیز هست که پیش از این در نام فارسی درباره اش نوشتیم که البته اسم پسر کردی هست.

اسم شاهان در ثبت احوال ایران

همانطور که گفتیم دوستان زیادی اخیرا موفق به ثبت این اسم شدند که در اینستاگرام نام فارسی به ما اطلاع دادند.

تعداد اسم شاهان در ثبت احوال

متاسفانه در مورد تعداد اسم شاهان در ایران و در واقع فراوانی نام شاهان اطلاعات دقیقی در دست نبود اما اخیرا فراوانی و تعداد اسم شاهان در ثبت احوال ۲۲۸۷ نفر ذکر شده است. البته در مورد سایر نام ها هم متاسفانه اطلاعات قابل اتکایی نیست. اما به زودی مطلبی در این خصوص در مورد فراوانی اسم ها روی وبسایت نام‌فارسی قرار خواهد گرفت.

Shahan name meaning
Shahan name meaning

نام های مشابه اسم شاهان

اسم های پسرانه شبیه شاهان

اسم پسر که به شاهان بیاد: (اسم پسر هم وزن شاهان)

اسم پاشا، شهرام، شهداد، ماهان، سوشا، شاهین، شروین و قسمت اسم پسر ایرانی با ش رو ببینید.

اسم های دخترانه شبیه شاهان

اسم دختر که به شاهان بیاد:

اسم شهلا، شهین، شهناز، شهرو، شادن، ساشا (اسم مشترک دختر و پسر) و بخش اسم دختر ایرانی با ش را ببینید.

سوالات همراهان نام فارسی درباره اسم شاهان:

اسم شاهان ایران اشکانی ساسانی اسم شاهان ماد. اسم شاهان یعنی چی؟ اسم شاهان برای پسر اسم امیر شاهان پروفایل اسم شاهان. معنی اسم شاهان چیست؟ تعداد اسم شاهان در ثبت احوال. ریشه اسم شاهان طراحی اسم شاهان عکس نام فارسی شاهان فراوانی اسم شاهان. فراوانی اسم شاهان در ثبت احوال. اسم پسر هم وزن شاهان. اسم های شاهان ایرانی.

5/5 - (6 امتیاز)

83 نظر برای “معنی اسم شاهان”

 1. اسم پسرمو امروز ثبت احوال قبول کردند و گذاشتن اقا ❤شاهان تاریخ تولد۳۰/۹/۹۹
  شب چله

 2. کامنتارو که میخوندم ب حرف بعضیا واقعا خندیدم .چقد مردم ما میتونن کوته فکر باشن ‌.چون شاه پهلوی ب قول شما بد بوده یعنی اسم شاه و شاهان یا هر چیزی که به شاه ربط داره بده …شاه به معنی بزرگی و فرمان روایی و حکم رانیه امیر هم همین معنی رو میده ..پس کسایی که نام محمدرضا یا رضا رو انتخاب میکنن کار اشتباهی کردن چون نام دو شاه محمدرضا ورضا بوده ….خواهشا انقد کوته فکر نباشید ..به نظرم اسم زیبا و با اصالت و محکمیه ‌من‌خودم به شخصه این اسم و اسم کیاشا رو خیلی دوست دارم …

  1. من تنها اسمیکه به دلم نشسته اسم شاهان است و واقعا به هرکسیم میگم لذت میبره

 3. اسم پسرمنم شاهان هست وخیلی خوشحالم از انتخاب این اسم اصیل پارسی❤❤شاهان به معنی شاه( قدرت وبزرگی)پسرم متولد ۱۹ دی ۹۹ ثبت احوال خوزستان خیلی راحت گذاشتن مشکلی نداشتیم.

  1. خیلی هم جالبه عزیزم شما خوشت نمیاد نذار ولی به این همه پدر و مادر توهین نکن

 4. اسم پسر گلم شاهان،و ثبت احوال هم تایید میکنه نگران نباشید اصلا،بسیار اسم زیباییه

 5. هفته پیش پسرم دنیا امد و اسمشو شاهان گذاشنیم ثبت احوال قبول کرد

 6. سلام واقعا اسم های اصیل ایرانی بسیار زیبا هستند من دوتا پسر دارم اولی گذاشتم شهریار به معنی شاه . پادشاه ودمی هم گذاشتم شاهان اینم به معنی شاه ..فرماندار .پادشاه اولشکه رفتم ثبت احول یخورده گیر دادن ولی اسمشو ثبت کردند خیلی هم خوشحالم که خودم وپسرام از نسل اریایی هستیم واسم هامون هم اریایی شد به امید ان روز که واقعا همه متوجه ارایی بودن خودشون بشن ..متشکرم

 7. اسم شاهان عالیه
  دم شما گرم که انقدر دقیق و کامل توضیح معنی و ریشه این اسم رو دادید

 8. خیلی هم اسم زیباییه… انشالله تا ماه آینده که پسرم دنیا اومد اسمشو می‌زارم شاهان

 9. تو اسم بچه هم چشم و هم چشمی؟؟؟؟
  تربیت اون بچه مهمه نه اینکه بااسمش پز بده پدر یا مادر
  باتحصیلاتش پز بده با ادب و منش اون بچه…..ای وای ای وای

  1. سلام میشه بگین به اسم شایان چی میاد؟

 10. سلام به نظر من شاهان
  اسم جالبی نیست. پدرو مادرا با این فکر میکنن که این بچه ها وقتی بزرگ میشن چند درصد از این اسمی که براشون انتخاب کردن خوششون بیاد. یا این اسم برای بچه شاید قشنگ باشه ولی برای یه مرد فکر نکنم خیلی جالب باشه

 11. سلام ممنون از توضیح کاملتون .واقعا اسم زیبایی هست شاه شاهان .منم اسم پسرمو میزارم شاهان انشا الله اسفند ۱۴۰۰ به دنیا میاد .

 12. خیلی زیباست کسایی که خوششون نمیاد نزارن لازم نیس توهین کنید به پدرو مادرایی که اسم پسرشون شاهانه

  1. اسم پسر برادرم شاهان خیلی زیبا ست هرکسی هم میفهمه خوشش میاد مبارکت باشه برادرزاده عزیرم ثبت احوالم قبول کرد بله شاه شاهان زندگیشم باید شاهانه باشه

 13. من پسرم چند روز پیش به دنیا اومد و اسمشو گذاشتم شاهان واقعا این اسم به دلم نشست هر شخصی یه اسمی رو دوست داره پس نظر هم احترام بگذارم.امیدوارم این نسل نام ایران و ایرانی رو دوباره زنده کنه

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.