اسم لیانا

معنی اسم لیانا

معنی نام لیانا

اسم لیانا

معنی اسم لیانا در ثبت احوال. ریشه و فراوانی اسم لیانا. معنی اسم لیانا و ویانا. هم خانواده اسم لیانا. پروفایل و تلفظ اسم لیانا. آهنگ برای اسم لیانا.

لیانا را می توان یکی از ۱۰ نامی دانست که در پنج سال اخیر محبوبیت آن رشد بسیار چشمگیری داشته است. همین امر سبب شد که خیلی از پدر و مادر ها این اسم زیبا را برای فرزند دختر خود انتخاب کنند و فراوانی ليانا در طی این ۵ سال خیلی بالا رفت. لیانا اسم دختر شیک، زیبا، خوش آوا و با معنی زیباست.

آوای این اسم که مشابه اسم های خارجی است، خوب یا بد، یکی از دیگر دلایل محبوبیت زیاد آن برای نامگذاری کودک شده است. این نام در خارج از ایران نیز برای انتخاب اسم دختر کاربرد دارد و در واقع لیانا یک اسم بین المللی دختر نیز هست. در ادامه بررسی کامل اسم لیانا را می بینید.

Liana name meaning
Liana name اسم لیانا

همه چیز درباره اسم لیانا

همانطور که در قسمت اسم دختر با ل گفتیم اسم لیانا یک اسم دختر ایرانی زیبا با ریشه فارسی است که البته یک نام بین المللی هم به حساب می آید. در ادامه معنی دقیق و ریشه نام لیانا را می بینید:

ریشه اسم لیانا

اسم لیانا در بین ایرانیان اسمی زیبا و رایج است. اسم لیانا در ایران، ریشه فارسی دارد و اسم دختر فارسی به حساب می آید. اسم Liana در کشورهای مختلف دنیا نیز کاربرد دارد و اسم دختر بین المللی به حساب می آید. لیانا را شکل دیگر نام های ELIANA ،JULIANA و LILIANA می دانند. علاوه بر این شکل Lyanna نیز برای این اسم وجود دارد که معنی متفاوتی دارد.

معنی لیانا

اسم لیانا به چه معنا است؟ Liana Lyanna name

اسم لیانا همانطور که در قسمت اسم دخترانه نام فارسی NameFarsi.com و اینستاگرام نام فارسی گفتیم، در فارسی به معنی بانوی درخشان و زیباروی است. خیلی از اسامی دخترانه زیبای ایرانی و حتی خارجی معنی مشابه با این نام دارند. اسمهایی که معنی نور و درخشنانی دارند. معنی اسم لیانا Liana که البته نوشتار دیگرش Lyanna است در زبان لاتین متفاوت است. نام Liana را جوان و با طراوت معنی کرده اند و Lyanna را “خداوند پاسخ داده”. به نظر می رسد زیباترین معنی برای این اسم دخترانه معنی فارسی آن است.

معنی اسم لیانا
معنی لیانا Liana

اسم لیانا در ثبت احوال ایران

ليانا از نام های مورد تایید ثبت احوال ایران است.

معنی اسم لیانا در ثبت احوال

معني ليانا در ثبت احوال ایران: لیانا = ليان + ا (پسوند نسبت)، منسوب به ليان، ب لَيان. لیان نیز یعنی درخشان، تابان. فروغ آینه و تیغ؛ فروغ و روشنایی که در پی هم بدرخشند.

فراوانی اسم لیانا در ایران

تعداد اسم ليانا در ایران ۱۰.۰۹۵ نفر طبق آمار ثبت احوال است (در ابتدای ماه جاری). که البته این رقم از سال ۱۳۹۶ به روز نشده است. اما ليانا هم چنان از اسم های با فراوانی نسبی کم در ایران است.

تلفظ اسم لیانا

تلفظ صحیح و به اصطلاح کتابی نام لیانا به صورت Layānā یعنی فتحه روی حرف لام است. اما عموم جامعه ترجیح و تمایل به تلفظ این اسم بصورت Liānā را دارند که از نظر ما قابل احترام است و مثل خیلی از واژگان که در طول زمان بعضا تلفظشان به سلیقه مردم تغییر می کند این اسم نیز تلفظش تغییر یافته است و از نظر ما Liānā هم صحیح است. در این باره قسمت تلفظ اسم ها را مطالعه نمایید.

آهنگ و شعر برای اسم لیانا

از دوستان خوش ذوق اگر شعر یا آهنگی برای لیانا دارند در قسمت نظرات و یا اینستاگرام نام فارسی NameFarsi@ برای ما بفرستند.

پروفایل اسم لیانا

در بالا عکس نوشته و تصویر اسم لیانا را قرار داده ایم. در ادامه اسم لیانا به انگلیسی به صورت اسمنوشته و عکس نوشته ليانا Liana را ببینید.

Liana
اسم لیانا به انگلیسی

هم خانواده اسم لیانا

اسم های دختر و پسر شبیه لیانا

اسم دختر شبیه لیانا

از اسم های دخترانه مشابه و شبیه لیانا می توان به ویانا، لیا، آدرینا، لنا، الیا، دیانا، هلنا و ویانا اشاره کرد. قسمت اسم دختر با ل را نیز ببینید.

اسم پسر شبیه لیانا

اسامی آریان، نویان، نیوان، الیاس و ایلیا از نام های مشابه ليانا هستند. قسمت اسم پسر با ل را نیز ببینید.

شما هم به دنبال متناسب ترین نام ها با معیار های مد نظر خود هستید؟ قسمت مشاوره اسم را ببینید.

معنی اسم لیانا
معنی نام لیانا Name meaning Lyanna

نظرسنجی اسم لیانا

اسم لیانا قشنگه؟

بله ليانا از اسامی زیبا و محبوب در ایران عزیز است. نظر شما درباره اسم لیانا چیست؟ آیا این نام را می پسندید؟ در قسمت نظرات دیدگاه خود را درباره این اسم زیبا بنویسید.

4.2/5 - (35 امتیاز)

146 نظر برای “معنی اسم لیانا”

 1. ناز دختر منم ۲۰ دی ۱۳۹۳ بدنیا اومد، اسمشو خودم انتخاب کردم (بانوی درخشنده و زیبا روی خودم)***لیانا***
  نامی بسیار زیبا، بامعنی، شیک و دلربا
  فقط یکبار خوندمش به دلم نشست

  1. اسم دختر قشنگ منم لیانا س اسم خیلی قشنگیه ضمن اینکه ب اسم کیانا هم ک دختر بزرگمه میاد

  2. اسم نوه من لیانا گذاشتیم اما هنوز به دنیا نیومد هم اسم دخترم کیانا هستش

 2. اسم دختر ناز من هم لیانا س خیلی اسم قشنگیه وب اسم کیانا دختر بزرگترم هم میاد

 3. اسم دختر منم که آذر ۹۵ دنیا اومد لیاناست و واقعا دختر زیبارو و درخشانی هست و خدا رو شکر که دختری برازنده اسمش به ما هدیه داد. و من عاشق معنی عبری این اسم و همچنین معنی فرانسوی اسم هم هستم. کلا برام مهم بود که اسم دخترم بین المللی باشه و معنیش در تمام زبانها زیبا و با مفهوم باشه و تلفظ دلنشینی هم داشته باشه

 4. اسم دختر منم لیاناست ۴آبان۹۴به دنیا اومد الان حامله هستم ۳۷هفته بچم پسره میخوام اسم شو بزارم ایلیا

 5. اسم دختر ملوس منم لياناس. چقدر هم برازندشونه.
  درخشنده و زيباروي منه. كسي كه هميشه بهش افتخار ميكنم و باعث سربلنديمه. ليانا عظيما ، پرنسس زيبا و دوست داشتنيه من.

 6. اسم پرنسس کوچولوی منم لیاناست، ۲۵ آبان ۱۴۰۰ به دنیا اومد و واقعا زندگیمون رو درخشان کرد، همیشه زنده باشن همه ی بچه های دنیا

 7. اسم دختر کوچولوی ناز منم لیاناست
  من از دوران مجردی این اسمو انتخاب کردم و بعد همسرم هم خیلی از این اسم خوشش اومد و حالا اسم دخترنازم لیاناست♡♡♡

 8. منم اسم دخترم و لیانا میزارم از مجردی عاشق این اسم بودم ان شاالله تیر ۱۴۰۱ به دنیا میاد هم اسم قشنگی هم معنای زیبایی داره

 9. اسم نوه منم لیانا واسم دخترم کیانا هست بسیار زیبا هست این اسماها

 10. اسم لیانا خیلی زیباس منم اسم دخترمو میخام بزارم لیانا ده روز دیگه به دنیا میاد

 11. اسم نفس کوچولوی مو فری منم لیاناست و خیلی از خدای رحمان راضی و ممنونم که این موفری فوق العاده بامزه رو بهم داد. خدا رو هزاران مرتبه شکر می کنم. البته اسم دختر اولم الینا است.

 12. نام عزیز دل من که در ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ بدنیا آند هم لیاناست و وقتی برای اولبن بار درآغوش گرفتمش خوشحال شدم نامی درخور صورت و سیرت فرشته کوچولوم انتخاب کردم

 13. اسم دختر منم لیاناست سال ۱۴۰۰ به دنیا اومده وخیلی اسمشو دوست دارم دختر زیبا روی من

 14. دختر بزرگه من نیلا ست و دومی هم لیانا در ۱۱بهمن ۹۹بدنیا اومده هردو با کلمات مشترک هستن

 15. اسم دختر منم لیاناست متولد ۹۶ به اندازه نامش ظالهرشم خیلی زیباست هزار مرتبه شکر این فرشته رو بهم داده اگ خدا بخواد اسم پسرمون میخوام بزارم لاویر ****

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.