Elyas name

معنی نام الیاس

الیاس

بررسی دقیق و تخصصی اسم الیاس (معنی، ریشه، تلفظ، فراوانی و تعداد در ایران، تاریخچه و …)

اسم الیاس از جمله نام های مذهبی پسرانه است که به عقیده برخی یک اسم جدید مذهبی به حساب می آید. البته اسم جدید یک اصطلاح عام است و اشاره به فراوانی نسبتا کم اسم دارد. اسامی مثل محمد، علی و حسین از اسم های مذهبی خیلی رایج در ایران بخصوص قبل از دهه ۷۰ هستند. اما الیاس و برخی دیگر از اسم های پسرانه مذهبی چون فراوانی کمی دارند به اصطلاح معروف در جامعه، اسم جدید محسوب می شوند.

اسم الیاس
معنی اسم الیاس Elias name

معنی الیاس Elias name meaning

در قسمت اسم پسرانه با ا هم اشاره کردیم که الیاس یعنی “خدای من یهوه است”. الیاس نام یکی از پیامبران بنی اسرائیل و در اسلام یکی از چهار پیامبر جاویدان می باشد. الیاس معادل نام ایلیا هست.

ریشه الیاس

الیاس اسم عبری است. عبری از زبان های باستانی جهانیان است. برای آشنایی بیشتر با ریشه نام ها قسمت ریشه اسم را ببینید. خیلی از نام های رایج در ایران ریشه عبری، عربی، ترکی، ارمنی، لری، کردی، مازنی، گیلکی و … دارند. ضمنا عبری و عربی از هم متفاوت هستند.

تلفظ الیاس

تلفظ اسم الیاس مشخص است و به صورت Elyās می باشد.

الیاس در ثبت احوال ایران

اسم الیاس مورد تایید ثبت احوال برای نامگذاری اسم پسر است.

معنی الیاس در ثبت احوال ایران

الیاس = ايليا ۱- (اَعلام) نام پیغمبری از یهود و بنی اسرائیل در زمان آخاب و ایزابل كه نام وی در قرآن كریم به صورت‌های الیاس و الیاسین آمده است؛ ۲- (در اسلام) وی یكی از چهار نبی جاویدان به شمار رفته است.

فراوانی اسم الیاس در ثبت احوال

تعداد اسم الیاس در ثبت احوال ایران حدود ۴۸۰۰۰ نفر اعلام شده است. (طبق آمار ثبت احوال تا ابتدای ماه جاری). البته متاسفانه این رقم از سال ۱۳۹۶ بروزرسانی نشده است. همانطور که گفته شد، الیاس از نام های پسر مذهبی با فراوانی نسبتا کم است.

عکس اسم الیاس برای پروفایل

Elias name meaning
معنی الیاس Elias name meaning

اسم های شبیه الیاس

اسم دختر مشابه و هم وزن الیاس

از اسم های دخترانه مشابه الیاس اسم های الیا، الینا، النا، لیانا، سلین و سلنا که دو اسم آخر اسم ترکی دختر هستند را می توان نام برد. ضمنا قسمت اسم دختر با الف را نیز ببینید.

اسم پسر مشابه و هم وزن الیاس

نام های پسرانه مشابه الیاس اسم های ایلیا، آریا، علی، ارسلان هستند. قسمت اسم پسر با ا را نیز ببینید.

نظرات درباره اسم الیاس

❓ نظر شما درباره این اسم چیست؟ در قسمت نظرات بنویسید. هم چنین می توانید در اینستاگرام نام فارسی نظرات درباره اسم الیاس را در پست مربوط به این اسم بخوانید.

❤️ نام فارسی | مرجع تخصصی اسم های ایرانی | از سال ۱۳۸۸

5/5 - (7 امتیاز)

18 نظر برای “معنی نام الیاس”

 1. اسم من الیاس است و این بهترین اسم است و مورد پسند همه است

  23
  2
  1. اسم من الیاس احمد است و معنی اش قابض ( قبض کننده و گرد آورنده است).

   6
   2
 2. من شیعه و مسلمان ترجیحا اسم دیگری میزارم البته با حفظ احترام به همه ادیان

  4
  5
 3. سلام،خطاب به دوست عزیز که گفتن شیعه ام و نام دیگه انتخاب میکنم مینویسم، نام الیاس یک اسم با ارزش هست که نام یکی از پیامبران الهی هست و خدا با تمام عظمتش نام پیامبرش الیاس رو در قرآن آورده و گفته سلام بر الیاسین..، مطمئنا گذاشتن نام پیامبر خدا که بهش درود فرستاده و او رو به پیامبری برگزیده و به او معجزات بزرگی عطا کرده باعث سرافرازی و افتخاره، لطفا قبل از تفکیک یسری چیزها از شیعه و مسلمان بودن قبلش به قرآن مراجعه کنیم که دچار افراط و تفریط نشیم.قرآن معیار اعمال و رفتار و گفتار مومنان حقیقی هست، من چندروز پیش شب نوزدهم ماه رمضان قبل از تست بارداریم به اذن الله آگاه قرآن رو باز کردم تا قبل از تست خودش بهم مژده بده، و سوره صافات اومد و همون اول نوشته بود سلام بر الیاسین(سلام علی الیاسین)، هر لحظه با قرآن و یاد الله زیبا باشیم تا خطا نریم.موفق باشید

  16
  2
  1. سلام اسم من هم الیاس هست
   هیچ کس نمی‌تواند اسم من را تلفظ کنه

   2
   0
 4. من به اسم از اسم الیاس خوشم میاد
  اما بیشتر دوست دارم اسم فرزندم رو بزارم محمد سعد

  2
  5
 5. الیاس نامی که از پنج حرف درست شده که از هر کدوم عشق میریزه

  10
  0
 6. من اسمم الیاس هست. خیلی از این اسم راضی هستم. و این اسم رو زنده یاد دایی عزیزتر از جانم برام انتخاب کرده و خانواده ام تایید کرده اند هرکس اسمی که روش گذاشتن رو دوست داشته اند لطفاً به عقاید یکدیگر احترام بگذارید ❤️❤️❤️

  3
  0
 7. توضیحات اسم الیاس عالی بود. کلا مطالب دیگر سایت شما رو هم دیدم و دقیق و حرفه ای نوشته شده.

  1
  0
 8. سلام ، به نظرم اسم الیاس قشنگه میخواهم اسممو عوض کنم بزارم الیاس ولی نمی دونم قبول میشه یان

  1
  0
 9. Dar awal bayad bugoyum ke ma keyboard Dari nadarum ba o khater majbor astum ke ba zaban farsi naweshta kunum ama da qaleb zaban English omidwar astum ke khanda butanin dostane aziz wa gerami
  Ba nazare ma Elyas behtaren name ast ke ta hala shunedem wa ae nam ra besyar dost darum

  0
  0

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.